May 17 2024 05:35:34
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
CH control manager
czs_scharck
Po roce intenzívního používání jsem poslal joy ze Saitek X52 do penze.

Pořídil jsem tedy CH Fighterstick, jenže čím hlouběji lezu do toho CH control manageru, tím víc zjišťuju že nic nevím a 20 minut už na to jen čumím. Úsměv

Umí s tím tady někdo ? Smutný
Šturm ten joy nějak ignoruje.
Potřeboval bych vysvětlit jak se ten amerikánskej soft používá.
Nechal jsem si zapojenou plynovku z X52 + pedály. Win XP.
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Padak_CZ
Dyk je to celkem přívětivej soft. Čemu nerozumíš?
 
Hoper
po asi pěti letech používání jsem zjistil, že nemusím joy (věchny kvedly od CH) vůbec mapovat a prostě jen přiřadit fce ve šturmoj přímo čudlům... :)))

jinak pokud použiješ soft od CH, musíš si namapované funkce do toho joye ještě ULOŽIT (je tam na to spešl tlč).
A až pak spustit šturma.
A tohle musíš bohužel udělat pokaždé, než šturma pustíš - nahrát profil do CHprogramu a ten pak nahrát do joye...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Padak_CZ
Já to teda pokaždý dělat nemusim, jenom musí bejt přepnutej do Mapped mode, jinak se tváří jako obyč DX joy. Buď se to musí přepnout ručně, nebo v CM Control Centru zaškrtnout, aby tak už startoval.
 
Hoper
jenže to se ti pak při spouštění PC spouští "prográmek na pozadí"
a to jaksi nemám rád (jsem nakažen DOSovskou érou míti co nejvíce volné RAM - omezit spouštění zbytečností :)) )
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Padak_CZ
Dá se to i jinak, umístit zástupce CMStart.exe do "Po spuštění", ten jenom přepne do Mapped mode a zase zmizí.
 
WT_Horrido
Hoper napsal:
jenže to se ti pak při spouštění PC spouští "prográmek na pozadí"
a to jaksi nemám rád (jsem nakažen DOSovskou érou míti co nejvíce volné RAM - omezit spouštění zbytečností Úsměv) )


V době kdy CELOU pamět agresivně spravuje OS a okamžitě zužitkuje každý uvolněný kus je to dost těžká nákaza. Zkusil bych to léčit soustředěním se na to, co a jak žere procesorový čas. To je v určité míře méně šílené a mohlo by ti to ulehčit těžký život v zajetí DOSu. Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
czs_scharck
No, on by se na tohle celý hodil nějakej srozumitelnej manuálek v českoslovenštině, protože když to člověk zapne poprvé . . . . . Zamračený
Nakonec jsem to poslepoval. Šklebící se

Poloprofil Saitek - k plynovce.
Polo map - k CH joyi.
Od každého něco namapováno přímo v Ilovi.
Plynulé rozhlížení přes osvědčené NewView.

Mičurin by měl ze mě radost. Mrknutí

Zase den v prdeli . . . . a do penze daleko. Šklebící se
Upravil/a czs_scharck dne 02-12-2008 03:28
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Hoper
WT_Horrido napsal:
Hoper napsal:
jenže to se ti pak při spouštění PC spouští "prográmek na pozadí"
a to jaksi nemám rád (jsem nakažen DOSovskou érou míti co nejvíce volné RAM - omezit spouštění zbytečností :)) )


V době kdy CELOU pamět agresivně spravuje OS a okamžitě zužitkuje každý uvolněný kus je to dost těžká nákaza. Zkusil bych to léčit soustředěním se na to, co a jak žere procesorový čas. To je v určité míře méně šílené a mohlo by ti to ulehčit těžký život v zajetí DOSu. :D

V době Vist nebo XP ?
Ale u mne holt co se v mládí naučím, ve stáří už nevymlátím (z hlavy) - takže raději při spouštění TS, HL a kukadla spouštím i mapovadlo a holt 2x kliknu myší ... :))
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
WT_Flan
Hraval jsem si se softem od CH k plynovce. A pak se celkem brzky na celej soft vy..."píp"

Všechno, tj. joy i paku, mam osazene funkcemi primo ze Sturma a od doby co ovladace TIR umoznuji ( nebo jsem nasel, ze to umoznuji )centr. pohledu primo na joy bez pouziti Saitek profileru, nepouzivam ani tuto.
 
WT_Horrido
V době Vist tuplem. Superfetch je super a volna paměť už neexistuje.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
1stCL_Johann
Pri nastavovani , si nejprve musis nastavit ve sturmovi vsechny pozice co chces ovladat(priradit jim klavesy) ,ty klavesy si napises jakou cinnost ovladaji a potom v Ch manageru priradis pod kazde tlacitko jednu urcitou klavesu podle toho co chces tim tlacitkem ovladat. Dela se to nasledovne v Ch manageru das of mode,pak otevres Add a vyberes co chces mapovat trootle ,combatstick atd zmacknes tlacitko ktere chces mapovat zrusis odskrtnuti Directxmode a do Press zalogujes to ktere tlacitko z klavesnice chces to ktere ti ve sturmovi ovlada tu funkci kterou chces aby ovladalo tlacitko.Takhle namapujes vsechny tlacitka a pro pro plynovku joy i pedaly pro osy nebudes rusit zaskrtnuti directxmode a priradis tu kterou osu x,y,z aby ti sturm spravne makal a das mapped mode . cele to ulozis tlacitkem save a nazves si to abys tu mapu poznal .treba IL 2 hotas.Po otevreni mapy tlacitkem load vyberes mapu kterou chces ,das otevrit pak dovload a zavres program exit .Tet mas nahran joy,plynovku i pedaly. kdybys .Pokud by ti osy spatne makaly muzes je po otevreni a nahrani mapy znova zmenit a ulozit tlacitkem save
kdybys nerozumel muzu vysvetlit prez TS

Zni to slozite ale je to hodne trivialni
Upravil/a 1stCL_Johann dne 02-12-2008 10:53
 
310_cibule
Johanne, díky, to je dobré.

A co funkce Shift? Jak se s ní pracuje

A co ty tři různé úrovně? Vidí je Sturm jako tři různá tlačítka (možnost namapovat přímo ve hře) či nikoliv (tedy ve všech třech úrovních jen jako jedno?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Johann
310_cibule napsal:
Johanne, díky, to je dobré.

A co funkce Shift? Jak se s ní pracuje

A co ty tři různé úrovně? Vidí je Sturm jako tři různá tlačítka (možnost namapovat přímo ve hře) či nikoliv (tedy ve všech třech úrovních jen jako jedno?

No kdyz zaskrtnes pri tlacitku sift ,muzes pro jedno tlacitko nalogovat jeste jinou klavesu do te stejne mapy a na plynovce potom prepinat mezi pozicema jsou na ni diody , takze kdyz budes mit na tlacitku strelbu z kulometu po prepnuti muzes strilet treba z kanonu,nebo si na pedaly muzes pod druhou urovni nalogovat osy pro trimovani,prepnes a budes ovladat pedalama trim. Ja mam ale trimovani na 4 smernym kloboucku na plynovce a trymovani vyskovky na potenciometru u joe.Ty urovne ale ja to nepouzivam,je tam tolik tlacitek ze mi to staci mam jen na plynovce nalogovanou mys , takze muzu prez maly joy (kloboucek) ovladat plynule pohledy, navic pro rychle prepinani je ovladam i na joy prez 8 smerny kloboucek nemam trackir mit ho tak budu mit polovinu tlacitek prazdnou asi kvuli tomu ,ze mi to vyhovuje a neni to zas takova nevyhoda jsem ho jeste nekoupil. Spis se vyplati dat si tu praci a udelat si jednu mapu pro stihacky a druhou pro bombry,nebo pro ruzna letadla ,nebo pro vic simulatoru. Jediny co musis mit u tohohle programu udelany ze musis mit zapsano co ktera klavesa ve sturmovi ovlada.Ja to mam vyfoceny a ulozeny.Jinak sturm pozna jen ty klavesy co mas nalogovany primo ve hre a tenhle program akorat priradi ty klavesy na joy,plynovku,+ osy . Jinak muzu ti poslat svoji mapu s fotkama jaky klavesy mam ve sturmu nastaveny. Mam to pro stihacku a je to hodne pohodlny mam ale Ch plynovku,CH joy combastick,aCH pedaly musel bys mit uplne to same.Úsměv
Upravil/a 1stCL_Johann dne 02-12-2008 19:03
 
310_cibule
Díky, Johanne, to jsem potřeboval slyšet. Moc jsi mi pomohl.

Mám CH páku nově a nějak jsem se moc nedostal ke studování manuálu. Mapoval jsem intuitivně, metodou pokus... a nic.

Jinak různé profily pro stíhače a bombardéry mám, i když vše, co potřebuji pro bombení mám především namapováno na MS Game Commander (zaměřovač, více motorů, měnění pozic a tak).

Periferie mám různé. Pedály od Saitek, joy MS Sidewinder 2 a teď tu CH páku.

Ještě jednou díky.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_cibule
Stejně mám ještě otázku:

Jaký je rozdíl mezi zaškrtnutím políčka Shift a těmi třemi módy v záložkách?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
xHorst
310_cibule napsal:
Stejně mám ještě otázku:

Jaký je rozdíl mezi zaškrtnutím políčka Shift a těmi třemi módy v záložkách?


Shift funguje jako klasickej SHIFT, tzn ze mas nadefinovanej buton jako napr BUTON12 a pak u nej mas jeste policko Shifted(tusim) a tam nadefinujes napr BUTON15...
Pokud zmacknes normalne, posle to hre BUTTON12, pokud drzis tlacitko, ktere mas nadefiovane jako Shift a k nemu zmacknes BUTON12, posle to hre BUTTON15...

Se zalozkama to nema co delat, ty se tykaji Módů paky (tech tri LEDek na pace), kazda zalozka odpovida jedne barve a prepina se to defaultne stiskem microjosticku, takze...

priklad:
Na pace sviti zelena LEDka (MODE1) Krajni leve tlacitko na pace mas nastaveno napr jako Podvozek, Po prepnuti Mickrojoystikem do MODE2 (cervena LEDka) na nem muzes mit nadefinovano trebas neco jineho, napr pristavaci hak...

Pakarnna akorat je, ze je potreba nadefinovat pro kazde tlacitko na pace vsechny policka a pro vsechny mody (Zalozka MODE1:Button ID, Shifted Button ID; MODE2:Button ID, Shifted Button ID; MODE3:Button ID, Shifted Button IDMrknutí To je ta mapa co jsem Ti posilal onehda meailemMrknutí

Timto zpusibem se da namapovat na paku az 384(nevim uplne presne) funkciŠklebící se
[img]http://i74.photobucket.com/albums/i255/xHorst/Avatar/founder_gold_en_zps81618c02.png[/img] is not a valid Image.
40.StL_Horst
 
310_cibule
Bezva, Horste. Díky moc. To je ono.

Zejména ten Shift jsem nechápal. Teď už je to jasné (mám shift na jednom tlačítku na joyi, takže ho teď využiju. Předtím jsem cpal shift do makra jednotlivých tlačítek, což u CH evidentně není nutné).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
xHorst
Nz :-)

Otazka je jakej mas Joy...
Pokud mas totiz na neCH Joyi nastavenou klavesu shift(windowsowskou) tak to nebude fungovat jak jsem popsal, jedine v pripade, ze v CH manageru nadefinujes butony aby primo posilaly "pismenka"... Misto BUTTON12 tam budes mit trebas "g" na podvozek, pak to bude fungovat...
Ale ten Shifted button v CH manageru funguje jen v ramci CH, cili kdyz budes drzet shift(CH) a k tomu mackat klavesu, tak to nebude fungovat...
muzes mit teda i dvoji shiftovani... CH+Windowsowsky Šklebící se

Vzasade jsou dve cesty jak to cele udelat:

1) Nadefinovat tlacitka jako BUTTON01-XX a ve sturmu pak priradit funkce k ID buttonu
(tak to mam ja)

2) V CH manageru misto BUTTONXX priradit kazdemu tlacitku prislusnou klavesu podle rozlozeni ve hre
(nejsem si jistej jak v tomhle pripade bude fungovat to CH shiftvani)
[img]http://i74.photobucket.com/albums/i255/xHorst/Avatar/founder_gold_en_zps81618c02.png[/img] is not a valid Image.
40.StL_Horst
 
310_cibule
Bezva, zvolím systém 1) Mám joy MS Sidewinder FF 2.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,890,555 návštěv