May 07 2024 23:16:06
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Připojení gameportových pedálů
Raptor
Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat, jestli tady nemáte někdo zkušenost s připojení gameportových pedálů ve Win XP. Mám pedály THRUSTMASTER ELITE. Zkouším je připojit přes gameport a nějak to nejede. Kduž ty pedály ale připojím přes HOTAS TM FLCS, tak to jede. Nechci ale mít tento HOTAS hozený pod stolem, kde překáží. Chci prostě připojit jen ty pedály. Nevíte někdo jak na to? Nebo by to vyřešila redukce z gameportu na USB?
Předem Vám všem díky za odpovědi.
 
Patrikhuhu
Raptor napsal:
Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat, jestli tady nemáte někdo zkušenost s připojení gameportových pedálů ve Win XP. Mám pedály THRUSTMASTER ELITE. Zkouším je připojit přes gameport a nějak to nejede. Kduž ty pedály ale připojím přes HOTAS TM FLCS, tak to jede. Nechci ale mít tento HOTAS hozený pod stolem, kde překáží. Chci prostě připojit jen ty pedály. Nevíte někdo jak na to? Nebo by to vyřešila redukce z gameportu na USB?
Předem Vám všem díky za odpovědi.


No ono to právě u gameportových pedálů funguje tak, že je VŽDY musíš mít připojené společně s joyem, jinak systém nepozná, že tam má pedály. Je schopen akorát rozeznat joy S pedály. Řešení je např připojit k tomu nějaký starší gameportový joy, který po HW (bastl) úpravě použiješ jako zařízení na trimování...
 
Rufu
Patrikhuhu napsal:
Raptor napsal:
Ahoj všem. Chtěl bych se zeptat, jestli tady nemáte někdo zkušenost s připojení gameportových pedálů ve Win XP. Mám pedály THRUSTMASTER ELITE. Zkouším je připojit přes gameport a nějak to nejede. Kduž ty pedály ale připojím přes HOTAS TM FLCS, tak to jede. Nechci ale mít tento HOTAS hozený pod stolem, kde překáží. Chci prostě připojit jen ty pedály. Nevíte někdo jak na to? Nebo by to vyřešila redukce z gameportu na USB?
Předem Vám všem díky za odpovědi.


No ono to právě u gameportových pedálů funguje tak, že je VŽDY musíš mít připojené společně s joyem, jinak systém nepozná, že tam má pedály. Je schopen akorát rozeznat joy S pedály. Řešení je např připojit k tomu nějaký starší gameportový joy, který po HW (bastl) úpravě použiješ jako zařízení na trimování...

A na co je tedy ten převodník z gameportu na USB?Nebo ten funguje jenu pedálu vyrobených doma jako třeba mě?
 
Patrikhuhu
Rufu napsal:
A na co je tedy ten převodník z gameportu na USB?Nebo ten funguje jenu pedálu vyrobených doma jako třeba mě?


S tím nemám zkušenost, ale pokud ti to funguje, tak asi jo. Úsměv
Jinak u připojení do gameportu to jde přechytračit, ale to už je třeba předělávat konektor a mám dojem, že i zapojovat nějaký odpor (místo poťáku pro druhou osu) - ale to už možná kecám.
 
Raptor
A Tobě to Rufu funguje s tím převodníkem? Jaký převodník máš? Koukal jsem po netu a je jich tam několik typů. Některé typy těch převodníků prý ale nefungují.
 
AH_Cutora
Takhle. Gameport jako takovy byl navrzen MINIMALNE pro 2 osy. S jednou osou (pouze pedaly) to proste nepojede, jak zde jiz nekdo psal. Koukni se sem: http://www.aholub...pedaly.php a ten text vedle toho cernobileho obrazku zapojeni gameportu.

Redukce gameport -> USB je proste prevodnik mezi temato dvema konektorama. Ale je mozne (nevim), ze ta nemusi implementovat gamepport tak striktne a mozna by jednu osu sezrala a systemu se tvarila jako 2 osy joy s tim, ze proste ta jedna osa by byla fixni. To bys musel zkusit, nevim.

Jinak MS prohlasil gameport za obsolete technologii a od Windows 2000 neruci za podporu. Zatim jaks taks v XP funguje, ale do budoucna? Jedine pres ten prevodnik.
 
Rufu
http://www.patro....1057007172
ta malá zelená krabička http://www.tenzor...vz.AH2.JPG
 
spike_six
ta redukce se pro systém tváří jako joy nezávisle na tom, jestli je v ní něco připojenýho... bez problému přes ní funguje i jedinej potenciometr připojenej na piny pro třetí osu... vyzkoušeno... Úsměv
 
AH_Cutora
Hezky Rufu, vopaleny i s chlupama :sm38:
 
Rufu
AH_Cutora napsal:
Hezky Rufu, vopaleny i s chlupama :sm38:

Bohužel je už nějakou dobu nepoužívám ze dvou důvodů.
1.Nedořešil jsem přenos z potenciometru na osu- asi prokluz.
Bylo by potřeba Tvé silikonové kolečko s drážkami.
2.Mám joy Thrumaster s kolíbkou (směrovka)a zvykl jsem si na ni.
Dokud někdo nevymyslí jak nějak přeprogramovat kolíbku...
Upravil/a Rufu dne 24-11-2005 08:26
 
AH_Cutora
Jsi z Liberce, to je trosku z ruky. Jinak bych ti ho udelal za 5 minut kdyz mi reknes jaky rozmer.
Jinak imitaci pouzivam prumer kolem 1mm aby nepruzila a staci ji napnout rukou pri svazovani.
 
Rufu
AH_Cutora napsal:
Jsi z Liberce, to je trosku z ruky. Jinak bych ti ho udelal za 5 minut kdyz mi reknes jaky rozmer.
Jinak imitaci pouzivam prumer kolem 1mm aby nepruzila a staci ji napnout rukou pri svazovani.

Jsem každý týden v Praze.Proměřím ,dodám rozměr,ale co vím tak jsem si to dělal na průměr osiček 6mm.Momentálně tam jsou uzounký převodový kolečka z CD mechaniky.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

34,833,559 návštěv