March 28 2024 10:46:32
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 3
LesniHU, Timofejic, Kukuloo

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
bezmotorove poletovani
VGR_cardas
zdar panove, urcite tady nekdo aktivne letate vetrone... mam 2 dotazy.

1) shanim polet jako darek pro kamose k 30 (huz mu bylo, takze to relativne hori), nechce se mi to kupovat pres ty "zazitkove agentury" bo maj rabat jako sfin...poradite nekdo? (pripadne chce si nekdo privydelat ? Úsměv)

2)vyhledove bych se rad uchazel o ridicsky prukaz skupiny V, kolik to tak kostuje a kde letate, pripadne nejake doporuceni (navijak ano ci ne, etc.)

dik moc


ps. fakt se blaniku nedaj dat alespon podvesy?
pps. cim bliz praglu, tim asi lepe, ale neni to to hlavni
Upravil/a VGR_cardas dne 11-08-2008 14:17
 
1stCL Pepan
Kladno resp. Velká Dobrá - lepší než malá špatnáŠklebící se) Když se neozve někdo s lepší nabídkou napiš PM.

Pepan
 
VGR_cardas
1stCL Pepan napsal:
Kladno resp. Velká Dobrá - lepší než malá špatnáŠklebící se) Když se neozve někdo s lepší nabídkou napiš PM.

Pepan


mno, tezko rict jaka je lepsi nabidka kdyz neudavas zadna numera, ale budu to brat podle podpisu treba Šklebící se

ps. mas pm
pps. maj tam aj cervene kluzaky? Úsměv
Upravil/a VGR_cardas dne 11-08-2008 15:53
 
clone9cz
když to píše Pepan, tak to bude nejspíš za 5 plzniček
 
http://www.wwii-illusion.net
1stCL_Pospa
Ony tyhle "vyhlídkové" lety jsou prováděny skoro ve všech aeroklubech. Než to kupovat přes agentury je lepší si na nejbližší letiště ráno zavolat a domluvit se přímo zda se chystá provoz.
 
http://www.aeroklub-sumperk.cz/
1stCL_SaBot
1stCL_Pospa napsal:
Ony tyhle "vyhlídkové" lety jsou prováděny skoro ve všech aeroklubech. Než to kupovat přes agentury je lepší si na nejbližší letiště ráno zavolat a domluvit se přímo zda se chystá provoz.


jj, jak rika zajic, nejlepsi je si to domluvit primo s nejakym aeroklubem
bude to o par stovek levnejsi
ted jsou sice podle nove vyhlasky zakazany vyhlidkove lety, ale obchazi se to tzv. "fotografickym letem" nebo "seznamovacim letem"
v Pribramy stoji takovej let po dobu 20min v blaniku cca 900,-
je to tusim aerovlek do vysky 1200 QNH, paklize se dotycnej cejti, tak i nejaka ta vyvrtka se da udelat :]

vycvik sam o sobe stoji tolik, jak moc to tomu dotycnymu jde...vsude pisou cca 20-25.000, po vlastnich zkusenostech pocitej spis tak 25-30.000 a vic

p.s.: nejak sem nepochopil dotaz na navijak, ci ano nebo ne....
Urcite ano !!! ono to snad bez toho ani nejde....nehlede na to, ze se na nem da udelat hromada startu a pristani za "pakatel", tak uloha "reseni mimoradnych pripadu" na navijaku pilota pekne proveri a ukaze schopnosti letadla. (piloti urcite potrvdi)

co se tyce Pribramy, tak nevim jestli se budou brat zaci pro pristi rok
kazdopadne info
www.akpm.cz
Upravil/a 1stCL_SaBot dne 12-08-2008 20:20
 
VGR_cardas
tak vsem dekuji (zejmena Pepanovi) za velmi uzitecne info. ted jsem (jsme) o mnoho chytrejsi.

@sabot - to s tim gumicukem bylo jen nepochopeni vycviku z me strany....

letu zdar!
 
Fuzo
Veř Pepanovi, Fakt má nejlepší ceny :-)
A řidičák na Glider tě vyjde do 20 litru rozloženo na celý rok. Mě se to zrovna povedlo za 17 :-P
 
http://www.fuzo.cz
FK_Rychtyg
1stCL Pepan napsal:
Kladno resp. Velká Dobrá

Nejsem si tak uplně jistej zda je toto správná volba, pokud vím tak na Kladně pouštějí max do 2000ft ALT kvuli CTR Ruzyně, tudíž okruh a přistání. Toto za vyhlídkový let rozhodně nelze brát. Jsou samozřejmě dny, kdy plachtaři (po dohodě s ŘLP) létají v okolních prostorech do větších výšek, ale jak často a za jakou cenu to nedovedu odhadnout. V tomto směru tedy doporučuji spíše jiné letisko...Zkus se poptat v Rakovníku, Roudnici atd.

PS: pokud kecám, tak mě Pepane oprav, létám na KL jen motorově.
Upravil/a FK_Rychtyg dne 13-08-2008 19:09
 
313_Sheddan
2000 ft by mělo vystačit tak na 10 minut v prostoru, ne?
A pokud de o CTR, tak u Ruzyně je to většinou oprávněný, ale když Pardubáci tvrděj, že maj IFR provoz a nad 1000 ft negativ, tak jim tam lítá jedna Z-142 ve 2 km a stejně oba koukaj z éra ven Smutný
 
http://www.letistechrudim.cz
jofe
Za 9 stovek si u nás môžeš z toho Blaníka aj vystúpiť v 1500 QFE Cool
Upravil/a jofe dne 13-08-2008 22:02
 
FK_Rychtyg
313_Sheddan napsal:
2000 ft by mělo vystačit tak na 10 minut v prostoru, ne?
A pokud de o CTR, tak u Ruzyně je to většinou oprávněný, ale když Pardubáci tvrděj, že maj IFR provoz a nad 1000 ft negativ, tak jim tam lítá jedna Z-142 ve 2 km a stejně oba koukaj z éra ven Smutný

2000ft AMSL je dle mého názoru dosti málo, nikdy jsem neplachtařil, asi nikdy plachtařit ani nebudu, tudíž osobní zkušenosti s tím žádné nemám. Ale co mi říkají plachtaři, tak to stojí za starou belu, právě proto se často létá do oněch vyhlášených prostorů, které se po dohodě s ŘLP "aktivují" a v nichž se poté plachtí. Co se týče Pardubek, s Chrudimí mám vlastní zkušenosti, bohužel to CTR tam funguje přesně tak jak říkáš, osobně jsem tam nikdy problém neměl, ale chlapi z vašeho AK si také občas postěžují. Holt toto je nevýhoda letišti, které sousedí s řízeným letištěmSmutný Co se týče CTR Ruzyně, tak na tom Kladně to je opravdu oprávněné, oproti Pardubkám to tam létá téměř bez přestávky.
 
FK_Rychtyg
jofe napsal:
Za 9 stovek si u nás môžeš z toho Blaníka aj vystúpiť v 1500 QFE Cool

Proč skákat z letadla, které funguje??CoolCool
Upravil/a FK_Rychtyg dne 13-08-2008 22:14
 
jofe
Ja to tiež nechápem napriek tomu, že som to raz vyskúšal Šklebící se
 
1stCL Pepan
FK_Rychtyg napsal:
1stCL Pepan napsal:
Kladno resp. Velká Dobrá

Nejsem si tak uplně jistej zda je toto správná volba, pokud vím tak na Kladně pouštějí max do 2000ft ALT kvuli CTR Ruzyně, tudíž okruh a přistání. Toto za vyhlídkový let rozhodně nelze brát. Jsou samozřejmě dny, kdy plachtaři (po dohodě s ŘLP) létají v okolních prostorech do větších výšek, ale jak často a za jakou cenu to nedovedu odhadnout. V tomto směru tedy doporučuji spíše jiné letisko...Zkus se poptat v Rakovníku, Roudnici atd.

PS: pokud kecám, tak mě Pepane oprav, létám na KL jen motorově.



Je to zhruba tak jak píšeš - nicméně ty prostory kde se plachtit dá a dá se tam i několik hodin udržet či jít na přelet (v závislosti na počasí) - jsou relativně často povoleny. Vlek cca 6 - 10 minut a je možné jich dosáhnout i z naviáku. Vše záleží na tom jaké je počasí a jak je plachtař schopen vyrovnat se s obtížnějšími podmínkami. Jinak samozřejmě jsou letiště touto komplikací nepostiženy - avšak zcela logicky jsou poněkud vzdálenější od Prahy - například Příbram, Rakovník atd...
 
313_Ffajtl
Hoši, zapadákov Frýdlant Nad Ostravicí.... široko daleko žádné jiné letiště, ani provoz. Pouze "ne"daleký Mošnov... Ale za to bacha na Slovensko....

V beskydech se dá vyblbnout.... Alespoň, co vím já...
 
http://www.313.cz/
313_Sheddan
FK_Rychtyg napsal:
2000ft AMSL
Aha... Jo, to sem si neuvědomil Úsměv My totiž vždycky dostáváme omezení v metrech nad zemí..
Btw: Stěžujem si, ale už tam máme svýho člověka na radaru a dalšího na věži, takže občas nám vojáci uhnou, ale to je fakt jenom někdy..
 
http://www.letistechrudim.cz
FK_Rychtyg
313_Sheddan napsal:
FK_Rychtyg napsal:
2000ft AMSL
Aha... Jo, to sem si neuvědomil Úsměv My totiž vždycky dostáváme omezení v metrech nad zemí..
Btw: Stěžujem si, ale už tam máme svýho člověka na radaru a dalšího na věži, takže občas nám vojáci uhnou, ale to je fakt jenom někdy..

Jasan, mě to tak nějak došlo... Tak aspoň, že to, prosim tebe jak často tam ty vojáci létají? Vždyk už skoro všechno přetáhli do Čáslavi ne? Jinak Chrudim je moc pěkné letiště a rád ho zase někdy navštívím, akorat jsem tam minulé léto vezl jednoho cesťáka a byl celkem vyděšen z povrchu vaší VPD, říkal, že vzletu a přistání v CR se nevyrovná ani silná turbulence za letuŠklebící se
 
313_Sheddan
No, lítak tam úterý až čtvrtek a dost často i pondělí a pátek. Lítat v tejdnu termiku je většinou možný jedině mimo TMA, ale to je vlek na 10 minut a 15 km od letiště.
K VPD: Nepřistával on mimo? Šklebící se Máme tam takový oranžový praporky a bílý panely Mrknutí Ten povrch je fakt děsnej, ale děláme co je v našich silách. Teď se začlo hodně lítat motorově, tak je na prahu 24 celkem hladko a nízká tráva.
 
http://www.letistechrudim.cz
FK_Rychtyg
313_Sheddan napsal:
K VPD: Nepřistával on mimo? Šklebící se Máme tam takový oranžový praporky a bílý panely Mrknutí Ten povrch je fakt děsnej, ale děláme co je v našich silách. Teď se začlo hodně lítat motorově, tak je na prahu 24 celkem hladko a nízká tráva.

Psal jsem, že to komentoval cesťák, nelétá ani motorově, ani plachtařinu, tudíž nemá papíry= přistával jsem já a mimo dráhu se mi přistát ještě nepovedlo a doufam, že ani nepovede (nepočítám ILa, kde jsem přistával bez směrovky a levého podvozkuÚsměv ). Osobně jsem zažil mnohem horší povrch letiště, ale on asi ne... Každopadně na Chrudimi je moc pěkné přiblížení na 24ku kolem nemocniceMrknutí (alespoň teda s motorákem, ale plachtaři to budou mít nejspíš dosti podobné)
Upravil/a FK_Rychtyg dne 14-08-2008 19:37
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,595,782 návštěv