May 02 2024 23:18:43
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 11

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Zacatecnicke rady pro piloty simulatoru IL-2 Sturmovik
clone9cz
NÁSTŘEL

vazeni,
prej se tu v lete nudite, tak copak tam jeste pridame ?
nemelo by toho byt moc a u vetsiny by melo byt napsano proc (novacek neni ovce) !
... samozrejme, vymyslet lze cokoliv, ale tezke je rozhodnout, zda je to az tolik dulezite, aby nam z toho nevznikl roman nebo jen kopie tisteneho manualu, to bych nerad

-----------------------------------------------------------------

tise se predpoklada, ze jste obeznameni s doporucenou konfiguraci (nikoliv minimalni) a takovou sestavu odpovidajiciho vykonu mate


0. vyberte disk s dostatkem místa - instalace ma necele 4GB

nahrávání videí, ntrk, a automatické stahování skinů při připojení na on-line servery může adresář se šturmovikem nafouknout o 1GB za rok i víc

1. nainstalujte správnou verzi programu IL-2 Sturmovik

většinou poslední, nikoliv vsak beta verzi
viz. úvodní stránka http://vwings.net/

2. nainstalujte klientský program TeamSpeak, který se běžně užívá pro hlasovou komunikaci, a vypněte integrovanou hlasovou komunikaci v IL-2 Sturmovik

hlasová komunikace vám umožní velice rychle dostat odpovědi právě na začátečnické otázky. Pokud se vám nikdo v danou chvíli nebude věnovat, řekněte alespoň kdo jste a zeptejte se, kdy by mel na vás čas, případně zkuste jiný kanál TeamSpeaku (ne každý, kdo je na TS, je skutečně přítomen nebo má čas právě na vás).
Nikdy pak neobtěžujte cíleně jen jednoho pilota, pokud se vám nenabídne sám s pomocí, většinu odpovědí získáte od každého.


3. používejte sluchátka

hluk z reproduktorů snímaný mikrofonem ruší komunikaci

4. nainstalujte alespoň jeden program, který vám umožní snadné vyhledávání serverů

Hyperlobby
Xfire

5. ovládaní letadla patří mezi základní znalosti, prohledněte si tedy nastavení kláves a případně některé chybějící doplňte

ne všechna letadla jsou stejná, na některých ovládací prvky chybí, protože nemají odpovídající zařízení, některá ho mají, ale ovládané automatikou

je třeba namapovat
- výběr motorů (jdou startovat pouze po jednom)
- manuální vysouvaní a zasouvání podvozku
- ovládaní bombardovacího zaměřovače po bombardování v levelu
- aktivace hasícího zařízení motoru
a spoustu dalších


6. bojovat začněte až poté, co se vám podaří ovládnout letadlo
(dobrovolně povinná literatura)

pokud chcete jen létat nad krajinou, či se vozit v bombardéru, tak pro vás následující odkazy nemají praktický význam, v případě opačném ale počítejte s tím, že se s odkazovaným obsahem již seznámil váš nepřítel a umí ho dokonce použít i v praxi

Letecká škola (Filip "Skywolf" Kraus)
Základy úhlových soubojů, nůžky, BnZ, Energie, Stíhací křivky, Manévry

Základní bojové manévry BFM
(BFM-basic fighter maneuvers) popisují, jak manévrovat v souboji jednoho proti jednomu.

7. nastavte si v IL-2 Sturmovik maximální obtížnost

co se naučíte na jakoukoliv nižší obtížnost, než se léta na on-line serverech, vám bude k ničemu

8. nahrávejte videa ze soubojů (ntrk)

dozvíte se
~1 kde jste udělali chybu
~2 případně jestli nějakou udělal nepřítel
~3 a pokud přežil, tak jak jí napravil

- záznam letu vzdálenějších letadel nebude přesný, při přehrávání NTRK počítejte tedy s tím, čím dále od vás, tím horší záznam letu a střelby

9.
Upravil/a clone9cz dne 27-08-2008 18:20
 
http://www.wwii-illusion.net
clone9cz
add 8
 
http://www.wwii-illusion.net
BP_Tyrl
9. Nesnažte se dostat hned do první letky kterou potkáte. Riskujete, že se naučíte (byť precizně) létat jen s jedním typem letadla.

10. Létejte z počátku co nejvíce na československých serverech. Míň se tam švindluje

11. Vyhýbejte se ruským serverům.

12. Když už jste na TS nesólujte a nestyďte se řvát o pomoc.

13. Nastudujte si sekce Tipy a Triky případně Letada na www.blackpanthers.czŠklebící se
Upravil/a BP_Tyrl dne 29-07-2008 16:06
 
clone9cz
@tyrl najak se jeste budem muset dohodnout na poradi

14. pokud vam Sturmovik bezi bez potizi a uz jste vyresili vyse uvedene, tak se informujte na mozne upravy config.ini

vylepsovani nastaveni pres config.ini, ktere neni pristupne pres menu hry, se povazuje za standardni

- nezapomente originalni config.ini zazalohovat
 
http://www.wwii-illusion.net
BP_Tyrl
Pořadí je na tobě.

7.
dodatek: nakonečná munice a nesmrtelnost na offline se zapíná jen při pilování ostré střelby v QMB. Kdykoli jindy to otupuje ostražitost.
 
czs_scharck
BP_Tyrl napsal:
11. Vyhýbejte se ruským serverům.

. . . a pročpa toto, pane předsedo ??
Už dlouho a celkem často na některé ruské chodím (nemívají tam pacifik Šklebící se ) a dá se tam slušně potrénovat taktika a střelba. Nepotkal jsem tam ještě žádného čítera, který by mi to tam znechutil. Jen ta azbuka se už pomalu zapomíná.

Dokud fungoval G1 server tak jsem tam býval několikrát v týdnu. (registrace, slušný statistiky, vyrovnaný planeset)

V současnosti.
Foreman ( MODs, registrace, vyrovnaný planeset, těžší obtížnost, slušné statistiky, chodí tam dobře spolupracující "gardové letky" a to je pak ku*va těžké Úsměv )
Alexserver (ne MOD, vyrovnaný planeset, lehká obtížnost)
CoCos ( MODs, stále 1 mapa, lehká obtížnost, pouze dog fight, na okolních letištích si běžně týpci domlouvají 1 vs 1)

Na rozdíl od "západních" serverů ( Warclouds, skies of valor/fire, UK Ded 1, 2, 3 atd . . . . . ) tam neúspěšní/sestřelení protivníci tak často NEPLÁČOU do chatu, jak ten či onen, kdo ho sundal nehrál fair-play a jiný nářky . . . . . např. včera naše smečka CSL na serveru UK Ded 3. Úsměv
Jeden z adminů serveru byl sestřelen během stoupání, mimo letiště a okamžitě začal plakat jak to nebylo fair-play protože mu nebylo umožněno dostoupat do naší výšky aby to bylo férový. (Spit IXe vs FW-190 A-5) Zamračený Asi si myslel že ho s devítkou Spitem necháme aby nás dostoupal nebo i přestoupal a necháme se od něj v A-5 vošívat. Vyměnili jsme si pár názorů na fair play Spit IXe vs. A-5 a sli jsme pryč.
A takovýhle uplakánci snad i vedou nějaký statistiky na masáž svýho EGA . . . . Šklebící se
Zlatí drsňáci ze Sibiře - ti to berou jak to je - přežij nebo chcípni. Mrknutí
CSL/I_Scharck <iíi=< 59
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,804,269 návštěv