May 04 2024 22:54:57
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 1
saldy

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
DT-5 vs KwK 36 L/56
1stCL_BlueL
mno pro HE granat z achachtu vz. 18 plati ze grananat na 1000m spadne o 5.25m, uhel by me lbyt, 5.35stupne, granat tam dopadne za 1.052sec rychlosti 903 m/s
 
313_Gryzlov
Tajpan napsal:
Gryzlove, velmi dobré , ako vždy.S!
ale jedna oprava.
od roku 1943 ( po osobnom zásahu H) nemecké tanky PzIII,L ,M, N maju čelný pancier a čelo veže 70mm a PzIV H, G a StugIII F,G a StugIV čelný pancier a čelo veže 80mm.
BTW. jedna taká irelevantná žiadosť. Úsměv
Vedel by si spočítať reálnu odchylku , aku by musel strelec v Tigrovi nastaviť v zameriavači aby sa trafil povedzme na 1000m.?


Tajpane, reálnou odchylku spočítat nedokážu. Bohužel Smutný Odchylku bych mohl zjistit jen pro D-5T. Mám k dispozici balistické tabulky. Pak mám ještě tabulky pro D-10T a pro 122mm kanón vz. 37 (což je skoro D-25T)

Balistickou tabulku 88mm KwK 36 L/56 by šlo dopočítat ...

K těm pancířům
Bylo to tuším v Motorbuchu ... pancíř posledních PzIV byl na věži jen 50mm, čelo korby také tak nějak ... Osobně jsem měřil tloušťku pancíře PzIVJ, který je v Lešanech. naměřil jsem zhruba to samé, ale rád bych udělal fotodokumentaci s přiloženým měřidlem. Bohužel PzIV je již ve stálé expozici a nejde se k němu normálně dostat. Bylo by fajn, kdyby se podařilo změřit PzIV, který je na Dukle, na památníku.

Jak to bylo s pancířem u StuGů nevím, ale vzhledem k tomu, že osádky zalévali některá místa betonem, tak si myslím, že asi fakt nevím Úsměv
Upravil/a 313_Gryzlov dne 08-07-2008 08:12
 
313_Gryzlov
1stCL_BlueL napsal:
mno pro HE granat z achachtu vz. 18 plati ze grananat na 1000m spadne o 5.25m, uhel by me lbyt, 5.35stupne, granat tam dopadne za 1.052sec rychlosti 903 m/s


Blue, kolik byla úsťovka? Podle toho, co jsem našel, byla úsťovka 820 m/s ...

Tady narážíme na jednu zajímavost, které jsem si všimnul už u tabulek pro německé letecké kanóny. Ty tabulky totiž nejsou sestavené pro nástřelnou vzdálenost, ale jsou sestavené pro přímý výstřel s nulovým elevačním úhlem. To znamená, že na větších vzdálenostech mají projektily vyšší rychlosti vlivem volného pádu, než by měly při výstřelu na danou nástřelnou vzdálenost a zároveň i veliký propad.

Potom dochází k tomu, že když se porovnávají rychlosti projektilů a jejich balistika, tak německé vycházejí výrazněji lépe, než je skutečný rozdíl, protože sovětské tabulky jsou sestavovány pro nástřelnou vzdálenost a tabulky pro přímý výstřel s nulovým elevačním úhlem jsou jen jako příloha a to ještě s jistým omezením, které u německých tabulek není ...

EDIT:
Výše uvednou úvahu musím ověřit. Zatím je to jen "stopa".
Upravil/a 313_Gryzlov dne 08-07-2008 08:30
 
WT_Horrido
To je ale zvlastni ze ti Nemci meli na vsechno tak spatnou metodiku ze jim vsechno vychazelo lepe nez Rusum/spojencum ze jo? Šklebící se
Upravil/a WT_Horrido dne 08-07-2008 09:09
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
3BAP_Cassius Chaerea
S Goebbelsem vychází vždycky všechno lépe, bo přece hordy mongolů a anglo-americké židovstvo, nemůžou mít lepší geschütz než čistý árijci.
Upravil/a 3BAP_Cassius Chaerea dne 08-07-2008 09:14
 
WT_Horrido
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
S Goebbelsem vychází vždycky všechno lépe, bo přece hordy mongolů a anglo-americké židovstvo, nemůžou mít lepší geschütz než čistý árijci.


Moje rec! Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
313_Gryzlov
WT_Horrido napsal:
To je ale zvlastni ze ti Nemci meli na vsechno tak spatnou metodiku ze jim vsechno vychazelo lepe nez Rusum/spojencum ze jo? Šklebící se


Neměli "špatnou" metodiku, měli jinou. A není to nic divného, protože i v dnešní době jsme na tom stejně. Někdo něco změří, druhý mu to zpochybní, že to měřil taky, ale s jiným výsledkem a pak se zjistí, že problém je v metodice a jiných podmínkách měření ... z mého pohledu nic divného. Ale jestli s tím máš problémy ... no za to já už nemůžu Úsměv
 
WT_Horrido
Problemy s tim vubec nemam, verim Vudci a strane. Úsměv
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_Gringo
WT_Horrido napsal:
Problemy s tim vubec nemam, verim Vudci a strane. Úsměv


Kdybys místo toho plkání radši lítal,ty stranoŠklebící se
 
WT_Peci
310_Gringo napsal:
WT_Horrido napsal:
Problemy s tim vubec nemam, verim Vudci a strane. Úsměv


Kdybys místo toho plkání radši lítal,ty stranoŠklebící se


Horri ťeď zase začne, dovybavil se a teď má číterskej monitor od japonského spojence. Vidí červený doty na 10km proti zemi. Šklebící se
 
Mungo
Konecne Gryzlov Šklebící se
Vdaka, to o tych tabulkach a elevacnych uhloch som nevedel, ale zaujimava informacia. Kolko tak moze byt rozdiel v dopadovej rychlosti na tu istu vzdialenost (napr. 1000 m ) ak je to nastrelna vzdialenost oproti vystrelu s nulovou elevaciou?

APC projektily - myslim, ze Sovieti boli spociaktu radi, ze vobec vyrabaju nejaku municiu. Co som cital, tak nejaku dobu tam bol problem sa k tabulkovej priebojnosti vobec priblizit - tak nesuroda bola vystupna kvalita ich nabojov. A neskor zase zacali Nemcom ubudat tanky a pancierove vozidla vobec. Takze mozno nepovazovali za potrebne celit problemom so zavadzanim vyroby APC projektilov.

Ono ked sa zacne clovek pozerat na vojnu cez objektiv kamery na vyrobnych linkach a rysovacich doskach a vsetkych komplikaciach, ktore tam su, tak mnohe zalezitosti davaju uplne iny zmysel/vysvetlenie.


WT_Horrido: Naopak, oni mali tak skvelu metodiku, ze im vedecky podlozene vyslo, ze su uplne najlepsi vo vsetkom. Takze este v juni 45, ked zacali v Berline oklepavat zaschlu maltu z tehal si vraj somrali: "Ale nemecke kladivko je aj v tomto o 30% lepsie ako sovietske (americke, britske ... ).Cool
 
Mungo
Gryzlov, Pz. IV je aj pred muzeom SNP v Banskej Bystrici a podla ich webu tvrdia, ze ide o model IV J. Takze ak je niekto z komunity z BB, mozes ho skusit pootravovat.

Da sa z vonku na tych krabiciach urcit hrubka pancierovej platne?
 
3BAP_Cassius Chaerea
Mungo napsal:
Co som cital, tak nejaku dobu tam bol problem sa k tabulkovej priebojnosti vobec priblizit - tak nesuroda bola vystupna kvalita ich nabojov. A neskor zase zacali Nemcom ubudat tanky a pancierove vozidla vobec. Takze mozno nepovazovali za potrebne celit problemom so zavadzanim vyroby APC projektilov.
No to je docela taky častej mýtus, němci na východní frontě dokázali od roku 1941 udržovat nebo i zvětšovat počet tanků až do léta 1944.
 
313_Gryzlov
Mungo napsal:
Gryzlov, Pz. IV je aj pred muzeom SNP v Banskej Bystrici a podla ich webu tvrdia, ze ide o model IV J. Takze ak je niekto z komunity z BB, mozes ho skusit pootravovat.


To by bylo fajn Úsměv

Mungo napsal:
Da sa z vonku na tych krabiciach urcit hrubka pancierovej platne?


"Teoreticky" ano. Záleží na technologii svařování a přiložení plátů k sobě. Je jasné že nejlepší by bylo měřit to přes nějaký otvor. Ale ne vždy je to možné. Na stranu druhou, když se na vnější straně naměří 40mm - 50mm, tak se nejeví moc pravděpodobné, že další plát bude mít přesah dalších 40mm, které budou ukryty pod přiloženým plátem. Ale lidi jsou divní Úsměv
 
313_Gryzlov
Mungo napsal:
Konecne Gryzlov Šklebící se
Vdaka, to o tych tabulkach a elevacnych uhloch som nevedel, ale zaujimava informacia. Kolko tak moze byt rozdiel v dopadovej rychlosti na tu istu vzdialenost (napr. 1000 m ) ak je to nastrelna vzdialenost oproti vystrelu s nulovou elevaciou?


Od rána mi to vrtá hlavou a došel jsem k závěru, že buď já nebo Blue má špatné info. 88mm FLAK 18 podle mých zdrojů má úsťovku 820m/s. Aby projektil nabral takovou rychlost, že by rozdíl dopadové rychlosti od úsťové byl 80m/s, to by musel padat z hodně veliké výšky. Těch 5,25m přidá ve vertikále skoro 10m/s, ale je to jen složka vertikální. Přes kvadratický součet je ten přírůstek minimální.
Když budu jen předpokládat úsťovku 820 m/s v horizontu, pak aby celková rychlost byla 900 m/s, pak by to muselo padat z výšky 326m
Závěr tedy je: Bůh ví, co je to za rychlost ...

Mungo napsal:
APC projektily - myslim, ze Sovieti boli spociaktu radi, ze vobec vyrabaju nejaku municiu. Co som cital, tak nejaku dobu tam bol problem sa k tabulkovej priebojnosti vobec priblizit - tak nesuroda bola vystupna kvalita ich nabojov. A neskor zase zacali Nemcom ubudat tanky a pancierove vozidla vobec. Takze mozno nepovazovali za potrebne celit problemom so zavadzanim vyroby APC projektilov.


Vím že byly problémy s dodávkami podkaliberní munice. Byl jí nedostatek. Něco málo jsem četl i o problémech s dodávkami protipancéřových granátů pro ráži 152mm (KV-2). I když z počátku na německé "obrněnce" stačily obyč tříštivo-trhavé garnáty.

Mungo napsal:
Ono ked sa zacne clovek pozerat na vojnu cez objektiv kamery na vyrobnych linkach a rysovacich doskach a vsetkych komplikaciach, ktore tam su, tak mnohe zalezitosti davaju uplne iny zmysel/vysvetlenie.


To máš pravdu, jen se to nesmí přehánět, jako se mi to občas povede Úsměv

Mungo napsal:
WT_Horrido: Naopak, oni mali tak skvelu metodiku, ze im vedecky podlozene vyslo, ze su uplne najlepsi vo vsetkom. Takze este v juni 45, ked zacali v Berline oklepavat zaschlu maltu z tehal si vraj somrali: "Ale nemecke kladivko je aj v tomto o 30% lepsie ako sovietske (americke, britske ... ).Cool


Jo tak s tímto názorem bez výhrad souhlasím Šklebící se
Upravil/a 313_Gryzlov dne 08-07-2008 13:49
 
Tajpan
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Mungo napsal:
Co som cital, tak nejaku dobu tam bol problem sa k tabulkovej priebojnosti vobec priblizit - tak nesuroda bola vystupna kvalita ich nabojov. A neskor zase zacali Nemcom ubudat tanky a pancierove vozidla vobec. Takze mozno nepovazovali za potrebne celit problemom so zavadzanim vyroby APC projektilov.
No to je docela taky častej mýtus, němci na východní frontě dokázali od roku 1941 udržovat nebo i zvětšovat počet tanků až do léta 1944.

Z ofic.hlásenia frontových tankových divízií na východnom fronte k 20.listopadu 1943 je na 2000km dlhej fronte bojaschopných len 552tankov.
Z oficiálnych udajov vyplýva, že v tomto období je opravených (nie su zarátené vyrobené) 3156tankov, ktoré su poslané na velmi potrebnu východnu frontu.
problém bol. že tieto posily dorazili len v malom množstve.
logistika a doprava bol problém, ktorý nemecká armáda , chválabohu, nikdy nezvládla.
 
3BAP_Cassius Chaerea
Tajpan napsal:
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Mungo napsal:
Co som cital, tak nejaku dobu tam bol problem sa k tabulkovej priebojnosti vobec priblizit - tak nesuroda bola vystupna kvalita ich nabojov. A neskor zase zacali Nemcom ubudat tanky a pancierove vozidla vobec. Takze mozno nepovazovali za potrebne celit problemom so zavadzanim vyroby APC projektilov.
No to je docela taky častej mýtus, němci na východní frontě dokázali od roku 1941 udržovat nebo i zvětšovat počet tanků až do léta 1944.

Z ofic.hlásenia frontových tankových divízií na východnom fronte k 20.listopadu 1943 je na 2000km dlhej fronte bojaschopných len 552tankov.
Z oficiálnych udajov vyplýva, že v tomto období je opravených (nie su zarátené vyrobené) 3156tankov, ktoré su poslané na velmi potrebnu východnu frontu.
problém bol. že tieto posily dorazili len v malom množstve.
logistika a doprava bol problém, ktorý nemecká armáda , chválabohu, nikdy nezvládla.
Tajpy a kolik že měla německá armáda bojeschopných tanků k 20. listopadu 1941? Dám ruku do ohně že to taky víc jak 1000 tanků nebylo.
 
Tajpan
Grylov:80mm pancier je všeobecne udávaný u verzie PzIVJ. Tých 50mm , nie je to náhodou PzIVG, neskôr upravený na štandart "J"? čo bolo obvyklé.

Gryzlov, Bluel. ak máte tabulky , prosím zverejniť. Mna to zaujíma.

K námeru: moja laická predstava je, že ak vystrelím náboj o rýchlosti cca 800m/s, tak o jednu sekundu bude plus-mínus (odpor vzduchu) na vzdialenosti 790m a náboj klesne (gravitácia atd) od vodorovnej výstrelnej osi asi max 1m. Ked ešte beriem v uvahu , že Tiger a klasickou 88 a klasickým AP nábojom, mal možnosť priamej strelby na 3000m. Preto tie výpočta a tabulky. Mrknutí

Mungo: Aby bola legenda, treba na to príbeh. A o "88"-čke, tých príbehov je habadej. A pridám jeden , súčasný.Úsměv

Hrač X: au, kua , niekto po mne šusi. Naštvaný
Hráč Tajpan: hi hi. Vyděšený
Hráč X: kua Tajpi , vylez! Kde si?
Tajpan: prd, nie som blázon, aby som bol niekde vonku, tu máš, na.
bum vzzzz ššššk.
Tajpan: kua zase ništ , ja sa na to môžem Naštvaný
hráč X: aha , téčko v dedinke v udolí.
Tajpan: ááááá, kuááááá , rýchlo prééééč.
bum vzzzzzzzzzzzzzzzzzzz prásk.
Tajpan: pekne, jedna rana a som k.o. doprčic aj s zas*ratým Tigrom. Naštvaný
Hráč X: hi hi hi hi. Šklebící se

Game T34/85 vz Tiger.
Osemdesiatosmička,
to je naša jednička. Mrknutí
 
Mungo
Cassius: Ale to absolutne navysenie poctov nemeckej obrnenej techniky bolo aj zlepsenim pomeru k poctom sovietskych obrnencov?

Gryzlov: S tym udrzanim nejakej vyroby municie som mal na mysli, ze boli radi, ze vobec vyrabaju municiu v potrebnych mnozstvach. Ale kvalita samotnej municie bola uz ina vec. Videl som informacie o dost vyraznom prepade v priebojnosti pri municii z pociatku vojny.

S tym prehananim co sa tyka vyroby a logistiky - ako v com. Ked clovek zacne citat o dostupnych zdrojoch, pracovnej sile, potrebnych zmenach na nejaku vyslednu upravu, vypadkoch vyroby pri zavadzani vyroby nejakej novinky ci modifikacie atd ... Je to ozaj zaujimave.
 
3BAP_Cassius Chaerea
Mungo napsal:
Cassius: Ale to absolutne navysenie poctov nemeckej obrnenej techniky bolo aj zlepsenim pomeru k poctom sovietskych obrnencov?
No pokud vím za celou vlasteneckou válku nedosahli bojeschopné sovětské tanky počtu, který měli k 22.6.1941. Rozdíl, byl asi v tom že později s těma tankama už uměli sověti zacházet, narozdíl od prvních měsíců války.
Dle fronty.cz měli 22. 6. 1941 němci 3494 bojeschopných tanků z celkového počtu 5162 a sověti na západních hranicích 10540 bojeschopných tanků a celkem v SSSR 18691 bojeschopných tanků, včetně tanků "nebojeschopných" 23 106.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

34,816,390 návštěv