May 17 2024 06:05:07
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Netypické lagy
WinteR
Při lítání jsem byl upozorněn, že poskakuji tam a zpět,nejsou to typické lagy, kdy bych se za tři sekundy objevil jinde to ne ale pořad se posouvam tam i zpět,jako bych blikal. Mám AMD X2 Athlon 4800+EE frekvence jádra 2.5 GHz dvoujádro,ATI Radeon X1950pro 512 Mb,2Gb RAM rychlost internetu mam 1 mbit/s třeba na akru mívám stabilně ping 5 milisekund.Připojen počítač mám pomocí routeru jenž je napojen na modem v baráku a pak na metropolitní sit ve městě.chtěl bych vyřešit tento problém...Předem děkuji za rady
Upravil/a WinteR dne 12-03-2008 07:36
 
1stCL_Fucida
zkus se pingnout na ten daný server..ať vidíš, jak moc máš pingy stabilní.

Nabídka Start -> Spustit -> napiš: "cmd" a klikni enter -> napiš: "ping 147.32.50.52 -t" a klikni enter. Měl bys vidět, jak moc stabilní to máš. Tedy jestli ti to nekolísí třeba 5 - 15 - 25 - 1 - 3 - 1 - 30, ale držíš třeba 5 - 6 - 4 - 6 - 6 - 4..atd. Rychlost pod 1 ms to nevypisuje.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
1stCL_pbarry
zaslech jsem takvou fámu od maďarů, že tohle warpování některým způsobuje dvoujádro.
Upravil/a 1stCL_pbarry dne 12-03-2008 09:42
Není důležité vyhrát, ale přežít.
I když vyhrát je taky fajn.
Obzvlášť, když vyhraju já!
 
barryk.webz.cz
Jirka
Dvoujádro ne. To je fakt fáma. Tohle warpování může způsobovat nějaký dynamický overclocking a nebo trafic limit nastavený na hodně nízko.
 
313_Vity
1stCL_pbarry napsal:
zaslech jsem takvou fámu od maďarů, že tohle warpování některým způsobuje dvoujádro.


Cool Takze kdys mam ctyrjadro tak jsem neviditelný??? Vyděšený
 
311_Rampa
Wintere, nejsi sám, kdo takhle poskakuje, vím o dalším pilotovi z naší scény... ono je pak dost složitý takovýhle letadlo trefit, když se nadá pořádně zarámovat... je na to nějaké řešení lidi? Aby si to nějak dali dokupy ty stroje a lítali jako lidi a ne jako ufo ? Šklebící se
 
Michalko
ja som mal podobny problém...všetko mi tak divne trhalo a poskakovalo. Tiež mám dvojjadrový procesor a vyriešil som to tak, že keď spustím il-2 tak dám CTRL-ALT-DELETE otvorí sa Správca úloh sysému Windows, v procesoch si nájdem il2fb.exe, kliknem pravym tlačítkom na myši a dám Nastaviť afinitu a odškrtnem jeden z procesorov a dám ok Úsměv takto by to malo ísť v pohode...teda aspoň mne to pomohlo Mrknutí
 
http://www.njg1.estranky.cz/
1stCL_Fucida
311_Rampa napsal:
Wintere, nejsi sám, kdo takhle poskakuje, vím o dalším pilotovi z naší scény... ono je pak dost složitý takovýhle letadlo trefit, když se nadá pořádně zarámovat... je na to nějaké řešení lidi? Aby si to nějak dali dokupy ty stroje a lítali jako lidi a ne jako ufo ? Šklebící se


Tohle jsem asi viděl u někoho na BP. Jsem mu říkal, že mi laguje jak prasátko..ještě že mám CPU z roku zwei.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
WinteR
1stCL_Fucida napsal:
zkus se pingnout na ten daný server..ať vidíš, jak moc máš pingy stabilní.

Nabídka Start -> Spustit -> napiš: "cmd" a klikni enter -> napiš: "ping 147.32.50.52 -t" a klikni enter. Měl bys vidět, jak moc stabilní to máš. Tedy jestli ti to nekolísí třeba 5 - 15 - 25 - 1 - 3 - 1 - 30, ale držíš třeba 5 - 6 - 4 - 6 - 6 - 4..atd. Rychlost pod 1 ms to nevypisuje.


no drželo to stabilně ping od 9-12 ms
 
WinteR
Michalko napsal:
ja som mal podobny problém...všetko mi tak divne trhalo a poskakovalo. Tiež mám dvojjadrový procesor a vyriešil som to tak, že keď spustím il-2 tak dám CTRL-ALT-DELETE otvorí sa Správca úloh sysému Windows, v procesoch si nájdem il2fb.exe, kliknem pravym tlačítkom na myši a dám Nastaviť afinitu a odškrtnem jeden z procesorov a dám ok Úsměv takto by to malo ísť v pohode...teda aspoň mne to pomohlo Mrknutí


No vyzkouším to
 
WinteR
Zjistil jsem, že tracky co natočím ja v ilovi mi v nich letadla lagují lítají ocasem napřed a do závratných výšin má to nějakou spojitost??Přitom jiné traky co mi někdo pošle jedou v pohodě.
 
311_Rampa
1stCL_Fucida napsal:
.ještě že mám CPU z roku zwei.


taky taky. My sběratelé historie Šklebící se takové problémy nemusíme řešit Mrknutí
 
Hoper
zkus se taky mrknout na to, jaký typ spojení maš v configu v položce net

teda mně osobně přišlo úplně stejné, esli jsem tam měl isdn nebo adsl (či co to tam je), ale za vyzkoušení to stojí ;) - pokud nemáš nastavené isdn, zkus jako další možnost to...
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
313_Gryzlov
Jirka napsal:
Dvoujádro ne. To je fakt fáma. Tohle warpování může způsobovat nějaký dynamický overclocking a nebo trafic limit nastavený na hodně nízko.


Dvoujádro právě že ano. Od doby, co jsem dostal do tlap X2, přestal mi chodit Rainbow Six a i spoustu jiných programů se začalo chovat podivně.

Problém vyřešil malý doplněk od AMD

"AMD Dual-Core Optimizer - The AMD Dual-Core Optimizer can help improve some PC gaming video performance by compensating for those applications that bypass the Windows API for timing by directly using the RDTSC (Read Time Stamp Counter) instruction. Applications that rely on RDTSC do not benefit from the logic in the operating system to properly account for the affect of power management mechanisms on the rate at which a processor core's Time Stamp Counter (TSC) is incremented. The AMD Dual-Core Optimizer helps to correct the resulting video performance effects or other incorrect timing effects that these applications may experience on dual-core processor systems, by periodically adjusting the core time-stamp-counters, so that they are synchronized."

Adresa na download

http://www.amd.co...06,00.html



Michalko napsal:
ja som mal podobny problém...všetko mi tak divne trhalo a poskakovalo. Tiež mám dvojjadrový procesor a vyriešil som to tak, že keď spustím il-2 tak dám CTRL-ALT-DELETE otvorí sa Správca úloh sysému Windows, v procesoch si nájdem il2fb.exe, kliknem pravym tlačítkom na myši a dám Nastaviť afinitu a odškrtnem jeden z procesorov a dám ok Úsměv takto by to malo ísť v pohode...teda aspoň mne to pomohlo Mrknutí


Pokud používáš AMD, zkus to nainstalit, zajímalo by mě, zda to vyřeší tento problém, aniž by si musel vypínat druhé jádro.
 
3IAP_Nordom
Měl sem podobný problém, metodou pokus - omyl sem přišel na to, že problém zmizí pokud v ovladačích grafiky změním volbu "optimalizace podprocesů" na "auto". Il-2 pak nevyužívá obě jádra ale jen jedno a problém zmizí. Mám ovšem grafiku od nVidie, jestli má ATI podobnou volbu netuším.
Můžeš taky zkusit volbu ProcessAffinityMask=[0,1,2,3] v conf.ini - mělo by to Ilovi vnutit používání jen jednoho jádra (0 nebo 3 - obě jádra, 1 - první jádro, 2 - druhé jádro).
 
57thMH_Edison
Ten problém jsem měl taky !!! Začalo to na LAN párty ve Zbejšově a pak se to táhlo dlouhou dobu než se to zpravilo. Je nejvíce pravděpodobné, že za tuto paseku může integrovaná síťovka od nvidie na základní desce. Po několika pokusech jsem našel ty správný ovladače a je to gutt. Pozor nejnovější ovladače nemusí být ty nejlepší !!!! Ten optimilizer od AMD mám taky nainstalovanej a stejně se mi šturm škube pokud jedu na dvě jádra. Mám v configu ila nastavenej ProcessAffinityMask=1 a šturm se mi spouští rovnou na jednom jádře.

Ale pořád musíme brát na zřetel, že je to jen kupa DRÁTEČKŮ, ODPOREČKŮ A KONDENZÁTOREČKŮ a tak co sestava, to jiné problémy.
RUM ZBYSTŘUJE ZRAK A ZJEMŇUJE PILOTÁŽ
 
Hoper
já jsem tuty cukací lagy měl už "kdysi dávno" - pamatuju na formace při akro lítání, kdy mi letadlo na křídle plulo dopředu a dozadu
a to samé jsem děl i já ostatním

a to jsem neměl ani dvoujádro, ani integrovanou síťovku od NV
:)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Ucho
Existuje na ProcessAffinityMask=1 zpětná kontrola? Když s tím pustím ILa, stejně mám ve správci zaškrtlé obě jádra...


BTW ještě bych vypnul Trojité vyrovnání a defragmentoval HDD.
 
WT_Horrido
Zpetna kontrola je. A dost podstatna. Kdyz necham ten prikaz vypnuty, pripadne prikazu pouzivat obe jadra, dela Sturm rozvaznych 10-12 obrazku za sekundu. Kdyz prepnu na jedno jadro bezi normalne na svych 50+
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Ucho
WT_Horrido napsal:
Zpetna kontrola je. A dost podstatna. Kdyz necham ten prikaz vypnuty, pripadne prikazu pouzivat obe jadra, dela Sturm rozvaznych 10-12 obrazku za sekundu. Kdyz prepnu na jedno jadro bezi normalne na svych 50+


AMD? Na Intel Core 2 Duo T7100 nepoznám rozdíl obě jádra a CPU1, samotné CPU0 je -4fps avg.

A kontrola je, ten příkaz musí být v sekci [rts], pak jsou ve Správci zaškrtlá zvolené jádra. Sem to měl původně na konci conf a nic.

edit na Win XP
Upravil/a Ucho dne 13-03-2008 00:06
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,890,707 návštěv