May 17 2024 08:38:00
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 1
CSW_Rannisokol

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Hostovani s ADSL
1stCL_Jiricek
Mám pevnou veřejnou IP na ADSL, modem ZyXEL 660HW-T3. Nevíte někdo, co u tohoto modemu resp. co obecně zatrhnout/nastavit, aby "mi to fungovalo"? A jak se to nazvývá řečí zratek? Děkuji
 
Kowalski
Mám to samý,jenom mám router D-link....Jinak hledal bych tam něco jako virtual server (většinou záložka advanced settings).
EDIT: IL2 frčí na portu 21000 a myslím přes UDP
Upravil/a Kowalski dne 12-01-2008 15:45
 
313_Vity
Kdysi mi na Game spy arcade poradily tuhle stranku najdeš tam všechno http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm jenom tam najdi svuj router/modem a tam us vyber Il-2 Forgoten battles a tam us mas vsechno paradne popsane Úsměv
 
HP_Bobr
Ahoj Jiříčku. Návod je jednoduchý. Do prohlížeče zadej IP adresu modemu. Po přihlášení jdi do Advanced Setup a potom NAT. cvakni na SUA only a na Edit details. Pokud do řádku 1 all ports zadáš nakonec IP svého PC máš povolen přístup z netu. Resp. v nižších řádcích můžeš specifikovat jen vybrané porty. Hodně zdaru. HP_Bobr
 
www.hanackaperot.com
1stCL_Jiricek
Průběžně děkuju všem radícím. Přesto jsem stále na začátku - a sice v koncích. Mimochodem, ani to, co popisuje Bobr, ani to, co je na stránkách popsaných Vitym, neodpovídá tomu, co mám v nabídce já, byť verze modemu odpovídá. Ale asi jde jen o kosmetické odlišnosti.

Každopádně když vlezu do nabídky NAT na záložku GENERAL, mohu sice zatrhnout/odtrhnout "SUA only", ale nemám tam žádné tlačítko Edit details. Zato tam je ještě jedna záložka Port Forwarding (která ve mě dlouho probouzela naděje, ale zatím marné : )). Na této záložce mohu vyplnit:

"DEFAULT SERVER" - 0.0.0.0

a dále můžu vložit řádek do zatím prázdné tabulky se sloupci (mimo jiných):
"START PORT", "END PORT" a "SERVER IP ADRESS".

Předpokládám, že stačí otevřít port 21000 a v "SERVER IP ADRESS" napsat adresu počítače. Nezafungovalo. Nakone jsem vyzkoušel otevřít všechny porty a do "SERVER ADRESS" a "DEFAULT ADRESS" vepsat postupně všechny možné kombinace počínaje "ničím", přes adresu počítače až po vnitřní IP a vnější adresu modemu. Při žádné kombinaci nebylo možné se na mě připojit.
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 17-01-2008 00:13
 
310_Podrs
a) Máš stažený nejnovější firmware pro ten modem?
b ) na hlavní stránce HyperFighter ještě píšou že pro HL by se měl odemknout port TCP 1698(pokud teda hostuješ přes HL)...
c) odemknout port 21000 UDP a TCP

Když jsem si ten AP pořídil, taky jsem měl problém než jsem to nastavil ke své spokojenosti. Sice mám Router do Asusu ale napíšu ti sem ještě co všechno mám zaškrtlé apod., třeba tam uvidíš něco čeho sis předtím nevšiml...

NAT SETTING:
1.) V záložce "Port Trigger" - Zaškrtnouto Enabled a nastavené porty 21000 TCP, 21000 UDP a 1698 TCP

2.) V záložce "Virtual Server" - Taktéž Enabled a porty 21000 TCP, 21000 UDP a 1698 TCP, a lokální adresu serveru za routerem, u mě je to 192.168.1.2(bacha na tohle, sám router má 192.168.1.1, většinou server má o jedna vyšší pokud není nastaven jinak)

3.) "Internet Firewall" - Disabled(alespoň po dobu co hostuji, pak ho zase nahodím, jinak se ke mě nikdo nepřipojí)

Ještě jedna věc ohledně HL. Když hostuji a pak skončím a restartuje se mi HL, občas se mi stává že pokud pak chci hostovat znovu, nemůžou se ke mě hráči kteří třeba předtím u mě hráli připojit. Divné je že někdo se ale připojí a někdo ne, neřeknu kdyby se nepřipojil nikdo ale takhle je to divné. Zřejmě je to ale chyba Hyperlobby (un)Stable, stačí HL vypnout, znovu zapnout a vše je OK...
Upravil/a 310_Podrs dne 17-01-2008 00:15
 
http://www.310raf.com
AMP
U ADSL je jedna základní věc. Jedeš-li na protokolu PPPoA jsi mimo hru musíš frčet na PPPoE. A mášli "E" udělej z modemu "most" A od koho máš připojení??
Upravil/a AMP dne 17-01-2008 06:14
 
http://311raf.com/cs_wing_hangar.php
1stCL_Jiricek
Tož pánové, po dlouhé řadě experimentů a několika intervencích ochotných jsem hosotvání skutečně rozběhal. Chtělo to nastavit "port forwarding" a vypnout FIrewall modemu. Což jsem zkoušel od začátku, ale ne společně : ) Všem ještě jednou díky.

Neštěstí ale pokračuje - vždy se ke mě připojí jen první připojující se. Ostatní mají timeout. Nemáte někdo tušení ... ? Počet hráčů ve hře mám samozřejmě větší než 2 : )
 
Jirka
1stCL_Jiricek napsal:
Tož pánové, po dlouhé řadě experimentů a několika intervencích ochotných jsem hosotvání skutečně rozběhal. Chtělo to nastavit "port forwarding" a vypnout FIrewall modemu. Což jsem zkoušel od začátku, ale ne společně : ) Všem ještě jednou díky.

Neštěstí ale pokračuje - vždy se ke mě připojí jen první připojující se. Ostatní mají timeout. Nemáte někdo tušení ... ? Počet hráčů ve hře mám samozřejmě větší než 2 : )


Jestli ono nebude lepší namísto port forwardingu zapnout FW a zkonfigurovat NAT ? Mrknutí
 
Hoper
1stCL_Jiricek napsal:
Mám pevnou veřejnou IP na ADSL, modem ZyXEL 660HW-T3. Nevíte někdo, co u tohoto modemu resp. co obecně zatrhnout/nastavit, aby "mi to fungovalo"? A jak se to nazvývá řečí zratek? Děkuji


my máme 660HW-T3 v2 - pokud ty máš starší, pak tam by mohl být ten rozdíl oproti ww.portforward.com...


Jirka napsal:
...
Jestli ono nebude lepší namísto port forwardingu zapnout FW a zkonfigurovat NAT ? ;)

jestli ono to nebude tím, že v "menu" NAT se konfiguruje ten port forwarding...
ale proč se musí při povolování portů vypínat FW netuším = přijde mi divné :(
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Jirka
Hoper napsal:
1stCL_Jiricek napsal:
Mám pevnou veřejnou IP na ADSL, modem ZyXEL 660HW-T3. Nevíte někdo, co u tohoto modemu resp. co obecně zatrhnout/nastavit, aby "mi to fungovalo"? A jak se to nazvývá řečí zratek? Děkuji


my máme 660HW-T3 v2 - pokud ty máš starší, pak tam by mohl být ten rozdíl oproti ww.portforward.com...


Jirka napsal:
...
Jestli ono nebude lepší namísto port forwardingu zapnout FW a zkonfigurovat NAT ? Mrknutí

jestli ono to nebude tím, že v "menu" NAT se konfiguruje ten port forwarding...
ale proč se musí při povolování portů vypínat FW netuším = přijde mi divné Smutný


Ne tím to nebude. Protože ve všech mých routerech, co jsem kdy měl to bylo zcela správně vedeno jako funkčně dvě zcela jiné věci co se konfigurovaly na dvou různých místech. NAT a port forwarding je totéž co pojem a průjem. Nebo spíš hruška a jabka ??? Zamračený Šklebící se
Upravil/a Jirka dne 02-03-2008 11:43
 
MK_Paja
Vy tam jako nemáte položku "virtual servers" ?

"Virtual servers allow you to direct incoming traffic from the WAN side (identified by Protocol and External port) to an Internal server with a private IP address on the LAN side."

Sem nastavil pouze port, protokol, a hostuju.
 
Hoper
Jirka napsal:
Hoper napsal:
1stCL_Jiricek napsal:
Mám pevnou veřejnou IP na ADSL, modem ZyXEL 660HW-T3. Nevíte někdo, co u tohoto modemu resp. co obecně zatrhnout/nastavit, aby "mi to fungovalo"? A jak se to nazvývá řečí zratek? Děkuji


my máme 660HW-T3 v2 - pokud ty máš starší, pak tam by mohl být ten rozdíl oproti ww.portforward.com...


Jirka napsal:
...
Jestli ono nebude lepší namísto port forwardingu zapnout FW a zkonfigurovat NAT ? Mrknutí

jestli ono to nebude tím, že v "menu" NAT se konfiguruje ten port forwarding...
ale proč se musí při povolování portů vypínat FW netuším = přijde mi divné Smutný


Ne tím to nebude. Protože ve všech mých routerech, co jsem kdy měl to bylo zcela správně vedeno jako funkčně dvě zcela jiné věci co se konfigurovaly na dvou různých místech. NAT a port forwarding je totéž co pojem a průjem. Nebo spíš hruška a jabka ??? Zamračený Šklebící se

budeš mušet ZyXELákům říct, že v jejich menu pletou hrušky a jablka dohromady a vysvětlit jim, jak to správně má být
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Hoper
paja_cz napsal:
Vy tam jako nemáte položku "virtual servers" ?

"Virtual servers allow you to direct incoming traffic from the WAN side (identified by Protocol and External port) to an Internal server with a private IP address on the LAN side."

Sem nastavil pouze port, protokol, a hostuju.

na tohle byl lepší "ten" D-Link - ten to měl
přišlo mi, že jeho menu/nastavování bylo daleko lepší
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
1stCL_Jiricek
Myslím, Jirko, že ať už to nazývají špatně či ne, mluvíme o tomtéž. V menu Network/NAT mám dvě záložky:

- General se zatržítky "Active Network Address Translation", "SUA only" a "Full Feature"

- Port forwarding s portem "od" "do" a vnitřní adresou.
Upravil/a 1stCL_Jiricek dne 02-03-2008 16:21
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,891,674 návštěv