May 07 2024 17:38:48
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 6

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - diskuse
 Vytisknout diskuzi
Otáčky motoru, plnící tlak & nastavení vrtule
Rigor Mortis
Ahoj piloti, měl bych prosím menší nesmělý dotaz, ze kterého by se i při troše štěstí mohl stát krásný a dlouhý flejm plný odborných výrazů.

Už nějakou dobu mě zajímá správné nastavení úhlu náběhu vrtule, plnícího tlaku, deklů chlazení a zkrátka vše okolo otáček a teplot motorů vůbec. Možná to už tady někdy v minulosti proběhlo, ale já to nenašel.

V jakém rozmezí mám držet otáčky motoru u různých letadel? Jaké mám mít nastavení vrtule (jaké mají být otáčky motoru) pro start, přistání, klouzavý let, stoupání, boj...

Liší se moc Il2 a skutečnost? Jak moc museli piloti ve skutečných letadlech hýbat s nastavením úhlu náběhu vrtule?

Co je lepší pro okamžité zrychlení - zvětšit úhel náběhu nebo plnící tlak?

Co znamená "přetočit" motor?

Má vůbec smysl s tím hýbat nebo stačí, když budu jako do teď startovat na 100% a zbytek letu poletím na 90%?

Poslední dobou hodně lítám P40 a jeho klony, tedy motor Allison. Ale klidně sem hoďte popisky a postřehy i k jiným motorům a letadlům. Předem děkuji za odpovědi.
 
clone9cz
v IL2 engine management vlastne "chybi"

tady mas preklad dokumentace
TR engine management
podle ktere si predstavu udelat muzes, bohuzel, cast neprosla krz upgrade databaze, a tak neni moc ctiva, ale informace tam jsou

PS: clovek, ktery zna tri pedaly v aute se aspon neco dozvi, ostatni snad prominou preklad, autor neni odbornik na motory
 
http://www.wwii-illusion.net
1stCL_Fucida
Jak píše Clone, obsluha motoru je v tomhle simu zřejmě vůbec nejvíce okleštěnou částí.

Nicméně dotaz ti zodpoví diskuse vedená ZDE

(ať nepíšeme po sté to samé..)
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rigor Mortis
Bezvadné, díky. To úplně stačí.

Hernajs a já si vážně celé ty roky myslel, že procenta Prop.pitch. znamenají přímé nastavení úhlu náběhu vrtule. Celý život mi lžou...NaštvanýÚsměv
Upravil/a Rigor Mortis dne 22-12-2007 18:53
 
alfik
Jinak, pokud bys ještě přišel na něco co tam nebylo, hoď dotaz. Co nevím, nepovím Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
alfik
Pls, pánové od Fokáčů, při vysvětlování po TS jsme narazili na věc kterou neznám. Není někde na netu popis (nejlíp v češtině) funkce toho udělátoru který ve FW nastavuje vrtuli? Případně i s variantami - pokud jsou? V tom co jsem vyštrachal doma se to jen popisuje jako "automatické zařízení..." bez podrobností. Předem dík
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
1stCL_Fucida
Co máš na mysli? Přímo zařízení stavění vrtule, nebo Kommandogerät jako celek? V češtině určitě nenajdeš nic, ale konkrétnější věci můžu zkusit trochu popsat..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
Ahoj Fuči.
Jde mi o Kommandogerat, samo mech. zařízení pro stavění listů je (kromě rozdílů daných původem) stejné jako u jiných. Jde mi jednak o vnitřní popis funkce, tedy kam co je připojené a jak co a čím měří či porovnává, a jednak o popis funkce za letu, tedy vlastně jak listy nastavuje a v závislosti na co.
Pár kluků se mě ptalo když si přečetli to co je na LŠ. Já znám jednak zařízení na fix otáčky, a pak aeromech. systémy, ten od Bf i ten od He, viděl jsme je i rozebrané a tak vím jak fachčí, a u FW je samo mech. zař. takřka stejné, ale ten automat jsem nikde nenašel. A německy neumím kromě "chleba s máslem, prosím, pivo, a miluji tě". Prostě společenské minimum Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
LesniHU
Doporucuji NACA report WR-E-192 "Characteristics of the BMW 801D2 automatic engine control as determined from bench tests"
http://naca.larc....Date%257c1
Jestli ten link nebude fungovat, musite na tom webu pouzit hledani, maji to tam posledni dobou takove polofunkcni.
 
1stCL_Fucida
Já můžu nabídnout jen to, co sem poslal LesniHU..nic víc taky nemám. Můžu kdyžtak pomoct maximálně s překladem, ale to asi spíš nad pivem, ono to zase tak jednoduché není. Mě fascinuje třeba zařízení na udržování stálého plnicího tlaku..s tím jsem se potýkal roky, než jsem pochopil, proč právě plnicí tlak zvyšovali tak barbarsky Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
alfik
Díky díky, to je přesně to co jsem potřeboval. Z angl překládat netřeba, to si přečtu v reálném čase Šklebící se
Jo, byl to na tu dobu docela vynález Šklebící se Mě na tom celkem nejvíc bere ta provázanost. To co si v reálu člověk v letadle užije až až, změna jednoho parametru rozhodí všecky ostatní...
Ono, na jednu stranu, (už jsem to tu psal na jiném vlákně), kdyby to ve šturmu bylo všecko tak jak to má být, tak by to asi málokoho bavilo. Nebo by bylo víc spadlejch a míň sestřelů Šklebící se
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

34,832,248 návštěv