March 29 2024 07:10:28
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Vcera zemrel general Tibbets
WT_Horrido
Brig. Gen. Paul Warfield Tibbets Jr. (narozen 1915), "the best flier in the Army Air Force," velitel B-29 ktery uskutecnil prvni jaderny utok v dejinach.


Tibbets laid down in his will that there should be no funeral service after his death and no headstone for fear this might lead to demonstrations at his grave. He wanted to ensure that his resting place could never be a pilgrimage site for opponents of the use of nuclear weapons. Tibbets wanted to be cremated, and have his ashes dispersed into the waters of the English Channel.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Schmouddle
Ten člověk žil a zemřel s obrovskym břemenem na ramenou.

[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
Jirka
WT_Schmouddle napsal:
Ten člověk žil a zemřel s obrovskym břemenem na ramenou.


A proč myslíš ?
 
WT_Schmouddle
Tak, myslím. Každého příčetného člověka se dotkne když má rukou krev několika desítek tisíc lidí, nemyslíš?
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
WT_Horrido
To bremeno mu tam nakladali jini. On sam rekl:

"I'm proud that I was able to start with nothing, plan it and have it work as perfectly as it did... I sleep clearly every night."

“If you give me the same circumstances, hell yeah, I'd do it again.”


武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
WT_Schmouddle
Řekl bych že to byla jeho mentální obrana, ti ostatní v tom tak jasno neměli.

Ale jeho pocity jsou s nim v hrobě, možná že jednou někdo najde jeho zápisky a budeme v tom mít více jasno.
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
Jirka
WT_Schmouddle napsal:
Tak, myslím. Každého příčetného člověka se dotkne když má rukou krev několika desítek tisíc lidí, nemyslíš?


Myslím, že se na to díváš špatně. Prostě byla válka a on dostal rozkaz, který splnil. Onehdá jsem viděl na satelitu Roberta McNamaru hovořit jak on to definoval "v jednoduchých číslech" : "... milion američanů při dobývání Japonska, nebo pár desítek tisíc Japonců při použití atomové bomby ..." Prostě byla válka a pánové ve vládě USA a v Pentagonu rozhodli a Tibbets tam s tím jen zalítnul.

Mimochodem jak se díváš na maníky co plnili úlohu "ceremoniářů" při bombardování Drážďan, nebo třeba Hamburku ? Já osobně vůbec nevím o koho jde.
Upravil/a Jirka dne 02-11-2007 12:52
 
Kurtis
WT_Horrido napsal:
Brig. Gen. Paul Warfield Tibbets Jr. (narozen 1915), "the best flier in the Army Air Force," velitel B-29 ktery uskutecnil prvni jaderny utok v dejinach.

To je asi stejně zajímavá zpráva, jako že jsem měl k obědu UČO s rejží.
Ale za to by mohl být zajímavý případný flejm Mrknutí
 
1stCL_Wedge
Válka a rozkazy je jedna věc, lidksý svědomí a zpětné uvědomění si důsledků svých činů je věc druhá.
 
WT_Horrido
bigjirka napsal:
To je asi stejně zajímavá zpráva, jako že jsem měl k obědu UČO s rejží.
Ale za to by mohl být zajímavý případný flejm Mrknutí


Jenze tvoje UCO s rejzi nebylo prvni na svete, neletal jsi ani v B-17 nad okupovanou Evropu a uz vubec nejsi general takze se odeber protestovat proti radaru nebo tak a nezasirej to tady blbostma.
Upravil/a WT_Horrido dne 02-11-2007 13:59
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Jirka
1stCL_Wedge napsal:
Válka a rozkazy je jedna věc, lidksý svědomí a zpětné uvědomění si důsledků svých činů je věc druhá.


Přesně !!! A proto : "Neberte úplatky, neberte úplatky, neberte úplatky !!! Nebo se z toho zblázníte !!!"

Šklebící seŠklebící seŠklebící se
 
Wutz
WT_Horrido napsal:
To bremeno mu tam nakladali jini. On sam rekl:

"I'm proud that I was able to start with nothing, plan it and have it work as perfectly as it did... I sleep clearly every night."

“If you give me the same circumstances, hell yeah, I'd do it again.”



Věřím , že mu netrvalo dlouho , než se tu větu naučil zpaměti.
 
1stCL_Punkey
Je to marný, je to marný, je to marný.Šklebící se
 
clone9cz
Jirka napsal:
WT_Schmouddle napsal:
Tak, myslím. Každého příčetného člověka se dotkne když má rukou krev několika desítek tisíc lidí, nemyslíš?


Myslím, že se na to díváš špatně. Prostě byla válka a on dostal rozkaz, který splnil. Onehdá jsem viděl na satelitu Roberta McNamaru hovořit jak on to definoval "v jednoduchých číslech" : "... milion američanů při dobývání Japonska, nebo pár desítek tisíc Japonců při použití atomové bomby ..." Prostě byla válka a pánové ve vládě USA a v Pentagonu rozhodli a Tibbets tam s tím jen zalítnul.


Schmouddle, zkus se na to podivat z druhe stranky, co kdyby byl jedinej, kterej muze tu atomovku na japonce (na japonce, ne na mesto, na baraky, rekneme si to otevrene) schodit a neudelal by to, netrapilo by ho svedomi vic ?

na obou stranach mas tedy nemeritelny "svedomi" ... jediny s cim tedy muzes pocitat jsou obeti proti poctu zachranenych - jedno na ktere strane (pocty necham na kazdem z vas)

stejne tak je to s nevinnou japoncu, vojaku, civilistu - copak mohl jakykoliv american za to, ze na ne japonci zautocili ? na obou stranach mame teda nevinny lidiZamračený

az te tedy napadne nejaka slozita myslenka nebo otazka, zkus si polozit deset naprosto jednoduchejch, ktery s tim souvisi, uvidis, ze se na vec nebudes divat stejnejma ocima a mozna ...... . ........


... a vubec, myslete si co chcete, me hlavne zajima, jestli mel cisty svedomi borec co zabrusoval nejtky na ty B-29.

PS: neni duvod nekoho pokladat za lhare, kdyz mate jiny nazor !!!
Upravil/a clone9cz dne 02-11-2007 17:16
 
http://www.wwii-illusion.net
alfik
Z hlediska islámského práva jsou všichni občané autoritativních režimů nevinní, zatímco VŠICHNI občané demokratických států jsou vinni vším co ten který stát provádí, neboť se (i když nepřímo) podílejí na vládě v těch kterých státech Šklebící se
 
Kurtis
AALF: tohle je chytrý Mrknutí

Podle mě ten yenký čistý svědomí skutečně měl. Já s japoncema žádnou válku nevedu a přesto mám X (veskrze pracovních) důvodů, proč na nich ještě pár atomovek vyzkoušet Vyděšený

A to samý ty Drážďany, např. Letíš po dvacátý do centra Říše a už jsi tam přišel o spoustu kamarádů, kteří tam přišli o spoustu kamarádů atd. Nenávidíš němce a je ti úplně jedno, jestli vojáka nebo civilistu. Pro tebe je hlavní, že chcípnou.
Jak to posléze okecáváš v pamětech, je docela o ničem.

Svědomí by měli mít pouze ti, kteří strávili celou válku někde na štábu a považují se za spasitele světa.

Takže Cloňákova myšlenka má sice něco do sebe, ale je dobrá opravdu pouze na okecávání svých činů 60 let po válce. V okamžik akce, ti je na nic. Bych teda řekl ... Zamračený
 
alfik
Nejhorší to mají vždycky ti co přežijí - podívej třeba na toho chudáka kapitána té jap. ponorky, která potopila Indianapolis... až na zpáteční cestě... ten to nerozchodil.
 
WT_Schmouddle
Jen pro objasnění, můj názor je, že shození atomových zbraní na Japonsko pomohlo zkrátit válku o několik měsíců a paradoxně snížit ztráty na obou stranách.

Každopádně podle svého svědomí soudím svědomí gen. Tibbetse, já osobně bych nechtěl 60 let usínat s tím že jsem to byl já (a dejme tomu že deset dalších v tom letadle) co tuhle zbraň použil a přímo zabil ty Japonce.

Čímž souhlasím s Wedgem na 100%
[img]http://forum.il2sturmovik.com/public/style_extra/team_icons/founder_gold_en.png[/img] is not a valid Image.
 
www.wtigers.org
606_Temp
No zase muze byt hrdy na to, ze pomohl zachranit zivot hodne svym krajanum tim, co jsi psal. je to dvojsecna zbran a myslim, ze pokud by ty atomovky meli zachranit jen jediny zivot spojeneckeho vojaka, tak je to OK. Navic pro moralku americkych vojaku je urcite dobry vedet, ze ta moje strana udela vsechno proto, aby zabranila ztratam. (ikdyz ano, priznejme si. Pouziti atomovek byla taky zprava stalinoi o tom, kdo je tady pan a ze se nema hrnout pripadne evropou dal)
 
http://no606.ic.cz/
3BAP_Cassius Chaerea
606_Tempik napsal:
pokud by ty atomovky meli zachranit jen jediny zivot spojeneckeho vojaka, tak je to OK.
Když budu detailista, tak v tom případě by bylo vyhlazovaní obyvatel okupovaných území, taky v poho, přece jenom kolik by to jen v Rusku zachránilo životů německých vojáků, kdyby vyhlazovali důkladněji vesnice a města, přece jenom by neměli riskovat že ty co nechají být se přidají k partyzánům.Úsměv
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,600,419 návštěv