April 19 2024 20:54:28
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 7

· Piloti on-line: 1
606_Dzori

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Spit Mk IXe
Mungo
Rad by som sa spytal na vlastnosti tohoto Spita v Ilovi voci ostatnym Spitom. Mam nejake skusenosti tak akurat so zakladnou Vb, trosku Vc, priemerne 25-libernak, ale vobec netusim, co mozem ocakavat od IXe-serii.
Il2compare zial neposkytuje ziadne udaje a iny zdroj nemam.
Takze ked uz do toho prpadne sadnem, v com to vlastne letim?
 
1stCL_Fucida
letíš v nejblbuvzdornějším letadle, jaké kdy kdo postavil Úsměv.

Co já vím, tak v Fw 190 je třeba dávat si největšího bacha na to, že se ten Spitfire prakticky nedá přehřát, natožpak uvařit, že v zatáčkách ztrácí málo energie (jako všechny Spity), že jeho výzbroj je přesná i na větší vzdálenosti (Hispanos rulezz), že optimální výška boje v něm je ve 3km a pak ve výškách nad 7km (a taky je dobré se vyhybat nízké výšce, protože tam je Spit pomalý)..nu a že je to velmi velmi velmi slušný stroj na BnZ, jen ho k tomuto stylu boje používá málo lidí.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Lucka
1stCL_Fucida napsal:
letíš v nejblbuvzdornějším letadle, jaké kdy kdo postavil Úsměv

A to je dobře nebo špatně Fuči? Šklebící se

Nemohu se ubránit dojmu, že z téhle, modrými poněkud ohrané písničky, je cítit spíše velký respekt ze Spita, než cokoliv jiného. Mrknutí
 
Jirka
Lucka napsal:
1stCL_Fucida napsal:
letíš v nejblbuvzdornějším letadle, jaké kdy kdo postavil Úsměv

A to je dobře nebo špatně Fuči? Šklebící se

Nemohu se ubránit dojmu, že z téhle, modrými poněkud ohrané písničky, je cítit spíše velký respekt ze Spita, než cokoliv jiného. Mrknutí


To je špatná otázka. Jde jen a pouze o to, že tohle letadlo holt patří do skupiny těch, co se jaksi ve hře méně povedla. A to, že ten Spit funguje tak jak popsal Fučida a před ním kdysi dávno Turbo je prostě holý fakt, že ? MrknutíÚsměv
 
Lucka
Jirka napsal:
To je špatná otázka.

Šklebící se Připomínáš mi jednoho politika a jeho slavnou větu: "To je opravdu, ale opravdu špatná otázka pane redaktore" Šklebící se
Špatné otázky imho neexistují. Existují pouze špatné odpovědi Mrknutí
 
XXX_Dazz
Lucka napsal:
1stCL_Fucida napsal:
letíš v nejblbuvzdornějším letadle, jaké kdy kdo postavil Úsměv

A to je dobře nebo špatně Fuči? Šklebící se

Nemohu se ubránit dojmu, že z téhle, modrými poněkud ohrané písničky, je cítit spíše velký respekt ze Spita, než cokoliv jiného. Mrknutí


Respekt ... samozřejmě. Ale zároveň to, že s jeho FM není něco v pořádku, bohužel.
 
Jirka
Lucka napsal:
Jirka napsal:
To je špatná otázka.

Šklebící se Připomínáš mi jednoho politika a jeho slavnou větu: "To je opravdu, ale opravdu špatná otázka pane redaktore" Šklebící se
Špatné otázky imho neexistují. Existují pouze špatné odpovědi Mrknutí


BINGO !!! Šklebící seŠklebící seŠklebící se
 
CR_PETRAS
Co takhle rozjet pěknej flejmíček o UFO Spitech ?? Cool

Jen na okraj...lítal jsem léta za červený a i ve Spitech.Teď lítám hodně za modrý a jde mi to stejně na ho.no jako za indiány.No ale to je asi z jinýho soudku Šklebící se
 
http://avionika.webpark.cz
Wutz
Lucka napsal:
Jirka napsal:
To je špatná otázka.

Šklebící se Připomínáš mi jednoho politika a jeho slavnou větu: "To je opravdu, ale opravdu špatná otázka pane redaktore" Šklebící se
Špatné otázky imho neexistují. Existují pouze špatné odpovědi Mrknutí


Tvoji teorii o neexistujících špatných otázkách vyvrací lidové rčení :
"Na blbou otázku , blbá odpověď" Vyděšený
 
Sody
nejvíc je to v rukách...a v hlavě, pak je jedno včem letíš Mrknutí ( teda muj názor )
 
[url]www.raketovemodely.phorum.cz[/url]
Lucka
CR_PETRAS napsal:
Co takhle rozjet pěknej flejmíček o UFO Spitech ?? Cool

Ale ne, to už tady přece bylo Úsměv

Tohle vlákno mě moc zajímá. Podle mého názoru nemá smysl se tady dohadovat o tom, co je nebo není na FM Spitfiru v ILovi špatně. Ostatně Spit určitě není jediné letadlo, jehož některé vlastnosti jsou v ILovi přinejmenším diskutabilní. Spitfire, stejně jako ostatní letadla, jsou v ILovi taková, jak je někdo namodeloval a to nezměníme.

Mě by moc zajímalo, čím se ve výkonech liší Spitfire Mk IXc a Spitfire Mk IXe. Neptám se na rozdíly v reálu, ale v ILovi. Létám se Spitem často a ze všech letadel nejraději, ale nějaké větší rozdíly mezi IXc a IXe jsem neobjevila. Vždycky, když je na mapě k výběru "céčko", "éčko" a případně "háefko" váhám, kterého z nich si vzít. Opravdu jsou v jejich FM v ILovi rozdíly? Jestli ano, tak jaké? Třeba je tady mezi námi pilot nebo piloti, kteří to nějak důkladněji testovali a znají na tuto otázku odpověď. Úsměv
Upravil/a Lucka dne 24-03-2007 14:03
 
1stCL_Fucida
Rozdíl je ve výzbroji a tedy i hmotnosti obou letadel. Jinak jsou IXe a IXc (pokud vím) zcela identické. Rozdíly jsou mezi LF, F a HF a to ve vyladění motoru pro určité výšky, případně odebrání konců křídel u LF variant, což vylepší roll rate a zhorší zatáčku a vlastnosti ve velkýh výškách.
Když si můžu vybrat, tak beru LF.Mk.IXc.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Mungo
Vidim Lucka, ze si absolutne presne zopakovala oazku, na ktoru som chcel pocut odpoved. A Fucimu vdaka za nu.
Proste som vobec netusil, aky je rozdiel okrem gulometov medzi C a E verziou Spita IX a uz vobec nie, co od nich ocakavat pri stretnuti s nemeckymi protivnikmi.

Btw., co IX-25lb Spit a Spit Mk. VIII?

Mala podotazka, kedze je male mnozstvo takychto map - ako su na tom Spitfiry pri stretnuti so sovietskymi stihackami? Najma La-5FN, 7, Yak-3, 9U?


P.S. Lucka, co sa tyka tych "spatnych otazek", tak oni sice naozaj neexistuju - existuju totiz akurat tak blbe otazky. Ale ten pan bol decentny a nechcel tym novinarom povedat pravdu do oci, za co si zasluhuje respekt. Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Spit Mk.VIII je lehce vylepšená devítka, měl by snad být o chlup těžší, ale zase díky zasunovatelnému ostruhovému kolečku aerodynamicky čistější..takže možná o něco méně stoupavý, ale o něco více rychlý. Ale co mi říkali ti, co si v ILovi s Mk.VIII létají, tak jsou s Mk.IX k nerozeznání. Motory by to snad mělo mít stejné úplně.

25lb Spitfire je Spitfire se zvýšeným plnicím tlakem v nižších výškách. Je to tedy jakási obdoba Fw 190 A-5 "ATA", nebo třeba i Fw 190 A-8 - do motoru letadla je vstřikována směs paliva a vzduchu pod vyšším tlakem, což v konečném důsledku dává vyšší výkon v nižších výškách (i když jak je to u Spitfiru technicky ošetřeno nevím). Je to jediný Spitfire, který létá u země téměř tak rychle jako právě Fw 190 se zařízením Erhöhte Notleistung (A-5 "ATA", A-8), Focke-Wulfům Fw 190 A-5 a A-6 je pak rychlostně zcela vyrovnán až do nějakých 5km, pak získají 190ky navrch. Nevýhodou tohoto Spitfira jsou velmi slabé výkony ve výšce - dokonce i CW verze Mk.IX je nad 6km výrazně rychlejší, než 25lb Spitfire. Přesto je to možná vůbec nejšikovnější letadlo na dogfight servery - do 5km vám dá mnohem více výkonu, než jakýkoliv jiný Spitfire a přesto si zachovává všechny kladné vlastnosti..tedy především perfektní zatáčka bez výraznější ztráty rychlosti.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Hood
Spitfire MK IX má motor pro malé výšky - LF
pro střední výšky - F
pro velké výšky - HF
Verze C a E se liší pouze výzbrojí - verze C má ke dvoum 20 mm kanonům 4 kulomety ráže 0.3 palce a verze E má kulomety jenom dva, ale ráže 0.5 palce
Jinak ta verze LF se dělala se zkrácenýma křídlama - označuje se CW
 
Hoper
ad Mk VIII - nechť promluví odborníci, ale sem myslel, že osmička má "jiný" křídlo a než se ji podařilo vyrobit, udělali z nouze devítku ?

a dále sem si myslel, že osmička je rychlejší jak devítka (normální)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Tajpan
základ SpitV.
Z neho
1. SpitVI-rovnako ako SpitV plus pretlaková kabína, väčšie krídlo pre väčšie výšky, zosílená konštrukcia, jar 1942
2 Spit VII-Rovnaký ako SpitVI ale nový motor Merlin61, dvojstupnový kompresor,jar1943
3.SpitVIII-rovnaký ako SpitVII ale bez pretlakovovej kabíny, leto 1943.

SpitVII a Spit VIII mali byť konečný vývoj Spita s motorom Merlin, potom mal nastúpiť Spit s motorom Griffon.

SpitIX mal byť medzityp, než prídu VII a VIII, nakoniec sa vyrábal až do konca vojny. Leto 1942.
Rovnaká konštrukcia ako SpitV, len nový motor Merlin61.
(bolo akceptované, že konštrukcia bude trochu poddimenovaná vzhladom na nový motor a výbyvu.)

SpitIX25lb, je rýchlejší pod 5km ako klasický, ale radšej by som to nazval "živší". Lepšie akceleruje, nie je taký "lenivý" ako klasický Spit.

 
Noram
já jen přidám

[img]http://www.spitfire.dk/stamtraefarve.jpg[/img] is not a valid Image.

http://www.spitfi...
 
http://noram.youaremighty.com/
CR_PETRAS
Zkuste si v Ilovi zazávodit.

Pospa letěl v VIII a já v IX..na konci rovinky jsem Pospovi koukal do zad !!!!

Cool VIII je pěknej fofrník.
 
http://avionika.webpark.cz
Glad69
Ty osmicky a devitky uz se tu resily cca pul roku zpatky,ne?
 
http://www.cockneyrejects.net
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

34,726,393 návštěv