May 02 2024 20:24:58
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 12

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Fw 190 A - historie
313_OTU_oblak
ještě keš křídelním zásobníkům......někde jsem viděl (možná na virtualfighters???) jak byl Ačkový FW ošit a krásně mu bouchla munice v křídle (kořenu) nevím, už to bude ztracené....sice mu to křídlo neupadlo, ale skvělý polet to asi nebyl.
 
Joe Hallenbeck
1stCL_pbarry napsal:
Joe Hallenbeck napsal:
Jako Hurrik utoci Befko ale Emil ma moznost se dostat ke strelbe behem prvniho pulkruhu. Mrknutí


a to je spravne, vis ?


No ne tak uplne Mrknutí

http://www.wwiiai...ne-109.pdf

Bod sest mluvi za vse. Šklebící se
Vubec je zajimave si to precist cele Mrknutí zajimave jsou i zavery tech testu.
Upravil/a Joe Hallenbeck dne 07-03-2007 22:09
313_FlyBoy
RY-C
 
Joe Hallenbeck
1stCL_Fajlow napsal:
Joe H:

Ty budeš ten masér, co lítá na DF serveru ve 27000 feetech,klátí jednoho nácíčka za druhyma nikdo ho nedostane ne? Mrknutí


No na 27000 me nedostanete Šklebící se Mrknutí
313_FlyBoy
RY-C
 
313_OTU_oblak
Joe, hlavou stěnu neprorazíš. Každý má svůj názor. I ti kteří ho mají nesprávný si myslí že mají pravdu. Divím že němci tu válku vůbec prohráli. A není to poprvé a asi ani naposled. Šklebící se
 
1stCL_Fucida
Opět Joe zcela ignoroval můj názor, že v turnfightu ve FB Hurricane nemá s Bf 109 E zase až tak velké problémy a že něco dělá blbě on, ne matematicko-fyzikální model Vyděšený

A opravdu si o tom diskutujte někde jinde pls.
Upravil/a 1stCL_Fucida dne 08-03-2007 01:10
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Mungo
Spat k tomu pancierovaniu - ak boli ostrelovane Americanmi, znamenalo to celit sustredenej palbe 6-8 0.50. To znamena solidne pokrytie. Neviem, kolko mali paskovanych cistych AP strial, API ma mierne znizenu priebojnost.
Pokial 0.5 prenikne len potahom, jej priebojnost ani draha sa IMO tolko nezmenie, oni zrejme aj tak takmer nikdy nedopadaju pod cistym 90-stupnovym uhlom.
Co za zariadenia su umiestnene za pilotnou kabinou a mozu strely spomalit bude skor vediet Fucida.
Kazdopadne, pri palbe z 200 m a menej bude IMO 13mm pancier tak na hranici schopnosti odolavat. Ale mam pocit, ze v niektorej oblasti sedacky bol len 8mm a tam by som mal pochybnosti o odolnosti vobec, kedze to je pancier tak proti malokalibrovym gulometom a crepinam granatov.
 
jofe
Za sedačkou mal pilot okrem pancierovania menič a príjmač FUG 16 (samozrejme že na zosilnenej trupovej prepážke), palivovú nádrž, FUG 25 a FUG 16 IFF, to je dosť krámov na to aby ovplyvnili dopadjúce projetily a preto tam asi bol len 8mm plát. Za hlavou pilot nemal nič, preto 13mm pancier. Ešte sa tu vynára otázka, čo bol schopný pancier vydržať. Lodný pancier KRUPP Wotan Briti považovali za najlepší na svete s vlastnosťami o 100% lepšími ako boli ich pancierové obšívky lodí.
 
Mungo
Nechcem flejmovat o Bismarcku, ale ten mal pokial viem na lodnom pase obojstranne cementovau pancierovu ocel Krupp, ale nie Wotan - ta bola moc draha. Isla len na nejake chulostive casti.

Samozrejme nie je ocel ako ocel, ale priebojnost striel sa tiez nestanovuje na obycajnom ocelovom plate.
 
Mungo
Nechcem flejmovat o Bismarcku, ale ten mal pokial viem na lodnom pase obojstranne cementovau pancierovu ocel Krupp, ale nie Wotan - ta bola moc draha. Isla len na nejake chulostive casti.
Ten koeficient bol pokial viem 1,5 a nie 2.

Samozrejme nie je ocel ako ocel, ale priebojnost striel sa tiez nestanovuje na obycajnom ocelovom plate.
 
WT_Horrido
Na Bismarcku byly pouzity na pancerovani tri druhy oceli. Wotan Hart n/a (molybdenova ocel) ktery byl aplikovan na hlavni pancerove pasy. Wotan Starheit (podobne slozeni jako Hart, jen vice tvrzena) chranil klicove uzly lode (delostrelecke stanoviste napriklad) a zbytek Wotan Weich.
Upravil/a WT_Horrido dne 08-03-2007 11:36
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
313_Gryzlov
Mungo, teď střílím naprosto od boku, ale rozdíl v průbojnosti AP a API bude velmi neznatelný ... z praktického hlediska snad žádný. API má na špičce zápalnou slož, jinak průbojné jádro by mělo mít stejné rozměry. Hmotnostně se budou lišit v rozsahu 5 gramů ... při hmotnosti projektilu 40 - 45g to je vcelku zanedbatelné ... ale jak říkám, střílím od boku, možná se pletu.

Myslím, ž do letadel se určitě nedělaly pláty se zvýšenou odolností, ztedy ze speciálních ocelí. Tam se dávaly pancéřové pláty z cementované oceli. Německo na tom nebylo zase tak moc dobře, aby si mohlo dovolit cpát kvalitní ocelové pláty i do letadel, když ani jejich tanky se nevyznačovaly pancéřovou ocelí, která by byla zrovna nějak extra legovaná.

Horrido, neměl by složení těch ocelí? Tohle je věc, po které jsem docela bez výsledku pátral ... možná jsem jenom hledal špatné zdroje.
 
Mungo
Gryzlov - praveze mam pocit, ze ten rozdiel tam je. On je zdanlivo niekolko milimetrov, ale ked mas priebojnost napr. 15mm AP a 12mm API, tak percentualne je to jasny rozdiel. Zial z hlavy cisla Streleckych revue s monografiami 0.50-ok nevytiahnem.

Ocele na Bismarcku - nasiel som toto:
http://www.kbisma...cioni.html
http://www.combin...un_biz.htm
Ziadna Wotan na hlavny pancierovy pas. Cementovana Krupp
 
WT_Horrido
Hmm, ten druhy link je velmi zajimavy. Ted mam zmatek v ocelich. Šklebící se Nicmene podle popisu ten cementovany pas mel podobne slozeni jako Wotan takze kvuli cene to asi nebylo.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
313_Gryzlov
Díky Mungo za odkazy. To složení je zajímavé.

AP / API
Zkusím se podívat do své databáze. Ale pokud má US API horší průbojnost, pak by to znamenalo menší jádro ... tak nějak jsem měl za to, že sovětské 12,7mm AP a API mají shodnou průbojnost díky stejnému jádru, přičemž API je o něco málo těžší vlivem zápalné slože. Předpokládal jsem to samé u US AP a API. No možná jsem se spletl Úsměv
 
mha
Poslední REVI č. 66 se poměrně dost věnuje leteckému motoru DMW 801. Mohu jen doporučit... Mrknutí
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
1stCL_Fucida
Mha, nemohl bys to pls nějak nascannovat a poslat mi to na mail?
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
mha
1stCL_Fucida napsal:
Mha, nemohl bys to pls nějak nascannovat a poslat mi to na mail?


Proč ne, ale ke scenneru se dostanu nejdříve v pondělí... Popřípadě si pro něj skoč do Krakatitu v Jungmance. Rozhodně tohle číslo za to stojí. Vyděšený
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
1stCL_Fucida
Klidně počkám do pondělí, na počítači je to pro mě více využitelné. Tak pokud si na mě vzpomeneš, budu vděčný.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
mha
1stCL_Fucida napsal:
Klidně počkám do pondělí, na počítači je to pro mě více využitelné. Tak pokud si na mě vzpomeneš, budu vděčný.


Ok, v pondělí to doručím... Úsměv
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
mha
VGR_mha napsal:
1stCL_Fucida napsal:
Klidně počkám do pondělí, na počítači je to pro mě více využitelné. Tak pokud si na mě vzpomeneš, budu vděčný.


Ok, v pondělí to doručím... Úsměv


Hoj, tak pondělí byl nereálný termín Šklebící se, takže dnes večer bych ti to někam hodil, mailem asi nee, je to trochu větší ( cca 34 MB ), takže eventuelně SVK FTP? Vyděšený
Upravil/a mha dne 14-03-2007 14:26
Tělo mrtvého nepřítele páchne vždy dobře.
Aulus Vitellius
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,803,460 návštěv