April 25 2024 03:22:42
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
IL-2 Sturmovik - Autopilot by LesníHů
LesniHU
Tak jsem dopsal autopilota do stadia, ze se za nej nemusim primo stydet a muzu ho zverejnit jako betaverzi.

Je to konzolovy programek, ktery pres devicelink ridi letadlo podle pokynu zapsanych v souboru. Necekejte zadneho automatickeho valecnika, slo mi o schopnost letet presne v ustalenych rezimech pro mereni letoveho modelu. Takze napriklad prikaz
E_Alt=3000
nastavi ovladani vyskovky pro udrzovani vysky 3000m. Soucasna verze umi ovladat naklon kridelky, skluz smerovkou, rychlost plynem a vyskovka se da pouzit na udrzovani vysky, rychlosti nebo uhlu stoupani/klesani. Do skriptu se daji zapisovat cekaci prikazy, ktere pozdrzi aktivaci dalsich prikazu az do splneni nejake podminky (treba dosazene vysky).

Autopilota muzete stahovat z teto stranky: http://lesnihu.wz...pilot.html. Znovu upozornuji, ze to neni zadna windousi klikatura.

Jeho pouzitim se daji delat takovehle ruzne testy nezavisle na vlastni pilotni (ne)schopnosti.
Upravil/a clone9cz dne 29-09-2008 01:02
 
falkon
pekne Mrknutí

Predpokladam, ze to fici len v offline, ze?
 
rudidlo
Super!
Vyzkouším.
btw: v čem je to psané?
 
http://silicon-remarks.blogspot.com
Tajpan
wow, super.
 
Panek
Poraďte neznalému, jak vytáhnete údaje z Ila jako je aktuální výška, rychlost atd. Zamračený
 
1stCL_Fucida
falkon napsal:
pekne Mrknutí

Predpokladam, ze to fici len v offline, ze?


LesniHU..jen offline, nebo i online? Kdyby i online, tak by to bylo asi dost zlé..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Jp-
jestli to je přez device link tak by to mělo běhat i online. Já bych se toho zas tak nebál, dobře posazená dávka dovede zastavit i nejvíc naskriptovanej super uber úhybnej manévr.
 
MK_KaiN
1stCL_Fucida napsal:
falkon napsal:
pekne Mrknutí

Predpokladam, ze to fici len v offline, ze?


LesniHU..jen offline, nebo i online? Kdyby i online, tak by to bylo asi dost zlé..


Pokud, jak tam LesníHu píše, je pravdou to že to neumí dělat prudké manévry,tak si nějak online využití neumím představit.Ale kdyby z teho šlo udělat ai piloty do bombru na DF servr.......
 
1stCL_Fucida
Já se nebojím uber manévru, ale právě toho letu rovně - manuálně totiž nikdy nedosáhneš tak vysoké dopředné rychlosti, jako na tohohle dokonalého autopilota.. takže pokud by to fungovalo i online, pak se mi to moc nelíbí..
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
falkon
1stCL_Fucida napsal:
Já se nebojím uber manévru, ale právě toho letu rovně - manuálně totiž nikdy nedosáhneš tak vysoké dopředné rychlosti, jako na tohohle dokonalého autopilota.. takže pokud by to fungovalo i online, pak se mi to moc nelíbí..

Ludia, zachovajte paniku!! Cool

Podla specifikacie DeviceLinku (viz DeviceLink.txt) su prave prikazy na citanie udajov z pristrojov deaktivovane v online. Pytal som sa na to LesnihoHU len z toho dovodu, ci neskusal, ci sa naaahodou nieco nezmenilo v poslednych patchoch.
Upravil/a falkon dne 07-02-2007 16:46
 
1stCL_Fucida
Falkon, tak sem příště na svou otázku napiš odpověď Úsměv. nikde výš tento fakt totiž nevidím Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
LesniHU
Devicelink funguje online jenom napul - da se zapisovat, ale nedaji se cist udaje. Takze online smula, autopilot nema jak zjistit aktualni udaje. Ale jeho vyuziti by stejne bylo znacne limitovane - mozna nechat ridit bombarder, aby clovek mohl sedet ve strelisti, nebo nejake podpurne ulohy jako treba zapnout jen ovladani smerovky nebo nechat po startu stoupat letadlo na idealni rychlosti.

1stCL_Fucida napsal:
Já se nebojím uber manévru, ale právě toho letu rovně - manuálně totiž nikdy nedosáhneš tak vysoké dopředné rychlosti, jako na tohohle dokonalého autopilota.. takže pokud by to fungovalo i online, pak se mi to moc nelíbí..
Dosahovane dopredne rychlosti jsou prakticky totozne. Kdyz clovek leti rucne, tezko se brani mirnym zmenam vysky (metr vys, dva metry niz a tak), coz zpusobuje i kolisani dosazene rychlosti. Tim clovek obvykle dosahne o par km/h vyssi rcyhlosti nez je maximalni, aniz by si to neuvedomil. Autopilot je schopen drzet vysku prakticky na centimetry, ale zase se velmi tezko vyhyba jemnemu houpani se strojem (radove asi desetina stupne). Vse zalezi na tom, jak dobre koeficienty pro vypocty clovek zvoli.

3IAP_Panek napsal:
Poraďte neznalému, jak vytáhnete údaje z Ila jako je aktuální výška, rychlost atd. Zamračený
devicelink je sitove rozhrani ila, ktere je prave k tomuhle urcene. Viz soubor devicelink.txt v adresari ila.
Jestli te to zajima vic jako uzivatele nez jako programatora, stahni si z netu utilitu udpgraph. Ta umi cist vybrane hodnoty, zobrazovat je a pripadne je ukladat do souboru.

rudidlo napsal:
btw: v čem je to psané?
C++. Vzal jsem to zaroven jako trenink templatu a podobnych objektovych vychytavek Úsměv.
 
CW_boZZda
Mrknutí
jo tak to by se mi fakt líbilo, kdyby šli takhle naskriptovat online piloti bombru!!!! Kurna to by bylo fakt maso!
Jde to?!?!
 
http://www.czechwings.com/
Mungo
Skoda, bolo by to super mat moznost strielat z palpostu Il2/bf110 a spol. a nezaryt pritom rypakom do zeme.
 
clone9cz
Tak nevim, chtel jsem si tak nezavazne prohlednou mapu slovenska pres autopilota a asi po 40 minutovem letu se mi zacal zasekavat obraz az sturmovik uplne sletel

je toto normalni pri opakovanem spousteni skriptu ci dlouhem chodu ?
 
http://www.wwii-illusion.net
LesniHU
Neni. Nedavno jsem testoval dolety americkych stroju pri pouziti pridavnych nadrzi a vsechny mnohasetkilometrove trasy probehly bez problemu (bylo to na mape letniho Murmansku).
 
clone9cz
LesniHu, mas nejaka data, ktera by bylo zbytecne znova merit ?
no, vlastne by me zajimalo co a na jakych mapach uz bylo promereno vubec, abych to zbytecne nedelal znova ... nemyslim tedy jednu velicinu, ale nejake komplexnejsi mereni ve stejnem prostredi, aby se mohlo porovnavat
 
http://www.wwii-illusion.net
Blc
Přesně tak. Jako běžný uživatel, který ani pořádně nerozumí zapojení přes devicelink bych byl šťasten, kdyby těch grafů pro různé strje bylo více na stáhnutí. Jedná se o to, že už není aktuální verze IL2 compare Naštvaný
 
clone9cz
ja v rozchozeni autopilota zas takovy problem nevidim, staci jen spravne nakonfigurovat devicelink a nastavit IP adresu v konfiguracnim souboru autopilota a je hotovo

autopilot pak funguje naprosto transparentne, kdy se zadaji parametry naklonu ve stupnich, rychlosti v km/h, vysky v metrech a "vyslapnuti pedalu" ve stupnich
 
http://www.wwii-illusion.net
Blc
Jasně, jen by to chtělo na verzi 4.08. Tohle je na 4.05 a jednak na tuhle verzi IL2 compare je a taky už se momentálně nelítá online.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

34,756,710 návštěv