May 01 2024 19:22:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
P51 a jeho nasadenie !
L382_Conan
Tajpan napsal:
video not found. ale asi to je toto video.
[urlhttp://www.youtube.com/watch?v=G6gFQH54k0M][/url]


Ano, i když trošku jinak sestříhané.
 
Pityy
1stCL_Fucida napsal:
P51H se v Pacifiku objevil ve chvíli, kdy by to Japoncům nandal i letící časopis Der Adler. Chleba se lámal ve chvíli, kdy se ve větším množství začaly objevovat F4F, F6F a F4U. Mustang dorazil na bojiště, kde už nebylo o co bojovat.
Lepší srovnání P51D (K) a H je proti evropské konstrukční škole - proti posledním strojům Fw 190 D (D-11 - 15), Ta 152 C a H, Do 335, Tempestům, Spitům XVIII, XIX apod. A samozřejmě Me 262, na který je tak rádo zapomínáno, když je P51H vynášen do nebes Úsměv



FUCI me jde jen o to proc neni v il-2 sturmoviku kdyz tam jsou jine plecky o nic jineho nejde. A jestli byl nebo nebyl lepsi to my neposoudime o tom se muzeme jen dohadovat Mrknutí
 
Hoper
protože jsi ho neudělal ?
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Pityy
Šklebící seMrknutí
 
repa
kokpit
http://www.stclai...1_swf.html
 
Basic
Poníka mám rád! Cool

Ale tak teraz k diskusii. Na západe ako už bolo spomenuté robili Mustangy B krytie v decembri (prosinec) 1943. Išlo ale o malé počty do 40 strojov. Prvého skutočneho nasadenia dosiahli Mustangy premiérovo prvého náletu a Berlín behom 6.3.1944. Údajne, keď Goring videl tie pásy B-17-tiek s úplne novými stíhačkami P-51, ktoré mohli bombardéry doprevádzať až nad cieľ, údajne prehovoril: „Práve sme prehrali vojnu.“

Na východe v rámci AVP to celkom neviem, ale spočiatku boli nasadzované stroje P-51 A s motormi Allison. Dôvodom boli útoky na pozemné ciele. Až niekedy asi koncom roka 1944 boli nasadené aj P-51 B v Číne.

H-áčko bolo podľa www.valka.cz dodávané k armáde až na konci léta 1945. Takže nemalo žiadnu šancu ukázať svoje kvality v boji.
Shut up, and love ponies.

Milujem ťa Rainbow Dash.
 
Koty
Tak jako šanci mělo v Koreji. Ikdyž jsem o Hčku nikde neslyšel...

Jinak celkově si přiznejme, že celá ta generace je plečkoidní - nevýkonný motor a křídla nepříliž dobrá pro manévrový boj. Jedinou výhodou jedenapadesátce zůstává dolet, jinak upřímně, ta výzbroj... no, prostě není uzpůsobena pro manévrový boj stejně jako křídlo Pff
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
ringlett
Koty napsal:

Jinak celkově si přiznejme, že celá ta generace je plečkoidní - nevýkonný motor a křídla nepříliž dobrá pro manévrový boj. Jedinou výhodou jedenapadesátce zůstává dolet, jinak upřímně, ta výzbroj... no, prostě není uzpůsobena pro manévrový boj stejně jako křídlo Pff


v ´43 i dřív a dál už se manévrový boj nenosil. V módě bylo padnout na nic netušícího, ošít mu prdel dírkama a vypadnout do bezpečí. A ne si hrát na rytíře jako to dělali za Velké války.
Nelétám, občas se plazím ...
 
jofe
ringlett napsal:

Koty napsal:

Jinak celkově si přiznejme, že celá ta generace je plečkoidní - nevýkonný motor a křídla nepříliž dobrá pro manévrový boj. Jedinou výhodou jedenapadesátce zůstává dolet, jinak upřímně, ta výzbroj... no, prostě není uzpůsobena pro manévrový boj stejně jako křídlo Pff


v ´43 i dřív a dál už se manévrový boj nenosil. V módě bylo padnout na nic netušícího, ošít mu prdel dírkama a vypadnout do bezpečí. A ne si hrát na rytíře jako to dělali za Velké války.


Lipfert moc módne trendy asi nesledoval Šklebící se
 
Koty
jofe napsal:

ringlett napsal:

Koty napsal:

Jinak celkově si přiznejme, že celá ta generace je plečkoidní - nevýkonný motor a křídla nepříliž dobrá pro manévrový boj. Jedinou výhodou jedenapadesátce zůstává dolet, jinak upřímně, ta výzbroj... no, prostě není uzpůsobena pro manévrový boj stejně jako křídlo Pff


v ´43 i dřív a dál už se manévrový boj nenosil. V módě bylo padnout na nic netušícího, ošít mu prdel dírkama a vypadnout do bezpečí. A ne si hrát na rytíře jako to dělali za Velké války.


Lipfert moc módne trendy asi nesledoval Šklebící se


A co teperv Pokryškin v Airacobře Úsměv
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Serza
Jezisi kriste, dalsi co si nemysli ze jediny opravdu dobry Ponik je ten s sesti kulometama?

Kriste pane, dyt i Pikacu je lepsi -.-
 
ringlett
jofe napsal:

ringlett napsal:

Koty napsal:

Jinak celkově si přiznejme, že celá ta generace je plečkoidní - nevýkonný motor a křídla nepříliž dobrá pro manévrový boj. Jedinou výhodou jedenapadesátce zůstává dolet, jinak upřímně, ta výzbroj... no, prostě není uzpůsobena pro manévrový boj stejně jako křídlo Pff


v ´43 i dřív a dál už se manévrový boj nenosil. V módě bylo padnout na nic netušícího, ošít mu prdel dírkama a vypadnout do bezpečí. A ne si hrát na rytíře jako to dělali za Velké války.


Lipfert moc módne trendy asi nesledoval Šklebící se


Lipfert se svým leteckým stylem? Na ivany dobrý ...
 
ringlett
Serza napsal:

Jezisi kriste, dalsi co si nemysli ze jediny opravdu dobry Ponik je ten s sesti kulometama?

Kriste pane, dyt i Pikacu je lepsi -.-


nejlepší stíhačka je ta co zničíš na letišti ...
Nelétám, občas se plazím ...
 
Basic
Nejak sa tu rozpráva o poníkoch! Pff
Shut up, and love ponies.

Milujem ťa Rainbow Dash.
 
1stCL_Werner
ringlett napsal:

v ´43 i dřív a dál už se manévrový boj nenosil. V módě bylo padnout na nic netušícího, ošít mu prdel dírkama a vypadnout do bezpečí. A ne si hrát na rytíře jako to dělali za Velké války.


No minimálně u američanů od 43 to začínalo být právě čím dál tím víc o tom uštvat manévrující němce někde u země. Na YT jsou teď k dispozici guncamy 8th Fighter Command (má to asi 3 hodiny) a možná budeš překvapenej, že málokdy jde vyloženě o spadnutí na nic netušícího. Velká část záběrů jsou souboje, kde se dost rapidně manévruje a postupně se klesá a až k zemi.

Nedávno jsem narazil na záznam, kde je známý i pilot Bf 109. Jedná se o Friedricha Eberleho, Gruppenkomandeura III./JG1. Vyskočil a zachránil se a i z těch pár záběrů je vidět, že to byla slušná honička a rozhodně nešlo o nějaké zoomnutí a pryč Úsměv

imageshack.us/a/img694/9575/8gx9.jpg
YouTube Video



Upravil/a 1stCL_Werner dne 11-08-2013 01:33
 
ringlett
1stCL_Werner napsal:
No minimálně u američanů od 43 to začínalo být právě čím dál tím víc o tom uštvat manévrující němce někde u země. Na YT jsou teď k dispozici guncamy 8th Fighter Command (má to asi 3 hodiny) a možná budeš překvapenej, že málokdy jde vyloženě o spadnutí na nic netušícího. Velká část záběrů jsou souboje, kde se dost rapidně manévruje a postupně se klesá a až k zemi.

Nedávno jsem narazil na záznam, kde je známý i pilot Bf 109. Jedná se o Friedricha Eberleho, Gruppenkomandeura III./JG1. Vyskočil a zachránil se a i z těch pár záběrů je vidět, že to byla slušná honička a rozhodně nešlo o nějaké zoomnutí a pryč Úsměv


beze sporu máš pravdu, ale koukni v jakém poměru se obvykle tyhle honičky odehrávali ...
Nelétám, občas se plazím ...
 
Koty
Vždy, když byl protivník zkušený, amatéři netočili, snažili se zdrhnout a tak to dopadlo - na rychlosti. Zkušenější se snažili uhnout... Úsměv tak
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
ringlett
Koty napsal:

Vždy, když byl protivník zkušený, amatéři netočili, snažili se zdrhnout a tak to dopadlo - na rychlosti. Zkušenější se snažili uhnout... Úsměv tak

Blbost
 
Serza
Zkusenejsi vedeli kde maji vyhodu a vyuzili ji. Uhnout neni vzdy ta lepsi volba.

Muzes ztratit hromadu energie a nemusis zatacku ani utahnout vice nez nepritel. V podstate se timhle zpusobem muzes zabit - treba pokud sedis v Mezku a za tebou je Spit - pak je tohle pomerne pravdepodobne. Nebo pokud sedis v cemkoliv a za tebou je Zero.

Ano, pokud mas lepe kroutici letadlo, muzes to risknout, ale stale je sance ze nepritel je na tom s Ecky lepe a naproti papirovym specifikacim tu zatacku utahne lepe. Navic zakonite porad budes jeste nejakou tu vterinu v uhlu, kde muze letadlo vyvinout angle of attack dostatecny k tomu aby te palubni zbrane zasahly. Nedejboze kdyz to je neco se Schrage Musik. Schvalne nebude kroutit a pocka si az te bude mit zacileneho v muzice.

Z me zkusenosti je pravdepodobne nejlepsi pri utoku zezadu to okamzite potopit - nepritel vetsinou utoci "hlavou vzhuru", takze mu efektivne zmizis "pod motorem" a on sam musi potlacit, aby te opet videl - jenze v tu chvili uz muzes udelat divy na kridelkach, otocit to a pritahnout opacne. A v tu chvili ten boomer musi provest zoom aniz by vystrelil.

Pokud mas pomaly kridelka, muze pomoct vykopnuti smerovky, ale vetsinou uz stejne neuhnes dost efektivne.

Nejlepsi je stejne podle Dicta Boelcke fingovat headon, na posledni chvili uhnout, a pokud je nepritel idiot, bude se snazit napodobit tvuj unik. No a tenhle manevr nazyvam "Jeden Dojebany Skopcak". Ten Fuck Wolf co to zkousel posledne si neuvedomil, ze po zatacce bude mit Spit Mk.Vc vyhodu, protoze krouti o dost lip, a ze on nebude mit Ecka na to aby dost rychle zmizel z dosahu tech ctyr Hispan co taham v kridlech. Hehehe. Ono ctyri dvacky na 250 metru, to uz nadela paseku. Nekdy se vsak stane, ze dotycny nedejboze vi co dela. No a pak to jde nad sedm, a tam sou nejlepsi souboje.

Nicmene nekdy se stane, ze Skopcaci poserou situaci 2v1 z vyhody. Staci kroutit chytre, vcas menit cile, a podle Boelckeho pravidla nalitavat do nich.
 
Koty
Úsměv hele, ta tvoje metoda "střemhlav dolu", tu jsem taky párkrát použil - za mnou Fock, zaškrtit, strhnout dolu tu moji lavočku, plnej a vybrat, takhle jsme se za sebou kroutili docela dlouho, no jenže problém byl v tom, že jsem postupně nabral rychlost a zatuhly mi plošky, takže jsem byl odlehčen o křídlo.

Nicméně čelní útok není dobrá věc, já todle jednou okusil v Mossině proti Bf-110 a... skončil jsem bez levého motoru po pár zatáčkách (to víte, bombardovací verze Šklebící se )...
Rien n'est parfait; c'est la vie!
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,796,471 návštěv