April 19 2024 07:09:52
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 1
ATA_Paul

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Kooperační mise
 Vytisknout diskuzi
Tokijský Expres II.
Wutz
Co se té Cataliny týče, tak toto letadlo zřejmě postrádá damage model a schytala toho tolik , že by to stačilo na svaz b17tek(mírná nadsázka) a pouze pouštěla palivo a vesele kolem sebe střílela. To jsem zjistil hned po prvním útoku , kdy se pod mým zasahem rozsvítila jako vánoční stromeček a plula vzduchem nerušeně dál. Některým hloupějším to nedošlo a vystříleli si všechnu kanónovou munici na tento cíl. Zamračený
 
3BAP_Rohlos
Drevokocur napsal:
kdo seděl v SBD rudá 82, hoši, přiznejte se, zadní střelec by neměl tolik pít, vím že bylo ráno a ke všemu za zima :Úsměv

Ale jo, koukaje na track, SBD byly odsouzeny k záhubě, wildcaty vůbec nekooperovaly a nekryli je, P39 byly v čudu nebo mrtvé, navíc proč SBD sklesávaly ke konvoji je mi velkou záhadou. Naopak po zahlédnutí konvoje měli co nejvýš stoupat do 8 km tam kde A6M2 Zero je zcela nemožné letadlo díky chybějícímu kompresoru.

Ale jo někteří kluci američtí umí i střílet dokonce s bandaskami pod pažema. LoL :Úsměv


Rudá 82 sem měl já. Můj střelec byl asi fakt nasračky, protože už během letu střílel jen tak do vzduchu, protože se prej nudil. Během útoku jsem ani nevěděl, že za sebou mám Nulu (totiž Zero), který mě vošívalo dost dlouhou dobu, protože můj střelec nestřílel vůbec. Křídla jsem měl jak cedník, ale letěl jsem, dokonce sem nějaký zero ošil aspoň z dopředu střílejících zbraní.
Na stíhače se dalo spolehnout akorát v okamžiku kdy hlásili, že je někdo sestřelil...

Jinak kdo klesal před útokem nevím. Já jsem se držel za Cassim a Razem a přešel jsem do divu po jejich stopě.

Jo ten můj střelec byl David od nás...
 
3BAP_Plavoo
ak chce niekto vidiet ako to vyzeralo u sbd tak na svk ftp v mojej zlozke je zaznam Mrknutí
 
3iap.org
3BAP_Plavoo
ako toto mohlo letiet ?

[img]http://img74.imageshack.us/img74/5091/197035948nk.th.jpg[/img] is not a valid Image.

a ako to pristalo ???

[img]http://img74.imageshack.us/img74/3875/570357498pd.th.jpg[/img] is not a valid Image.

CoolCool
 
3iap.org
AH_Cutora
Hezky, kandidat na soutez Olegovo UFO Šklebící se
 
3IAP_David
3BAP_Cassius Chaerea napsal:
Drevokocur napsal:
1)kdo seděl v SBD rudá 82, hoši, přiznejte se, zadní střelec by neměl tolik pít, vím že bylo ráno a ke všemu za zima :Úsměv

2) navíc proč SBD sklesávaly ke konvoji je mi velkou záhadou. Naopak po zahlédnutí konvoje měli co nejvýš stoupat do 8 km tam kde A6M2 Zero je zcela nemožné letadlo díky chybějícímu kompresoru.
1) 3.BAP/UO_Rohlos, střelec nevím
2)Pokud vím udělal tak jen jeden, který byl na začátku útoku zer pod hlavní skupinou a snažil se tím vyhnout střetu s japonci, udělal tak bez mého souhlasu a přes rozkaz držet výšku a kurz dle vedoucího, bude za to přísně potrestánMrknutí. Nabrat výšku do osmi splně naloženým SBD, který funí již ve čtyřech km, s japonci za prdelí, je věc nemožná. Jinak "objevení" konvoje i zer bylo současné.

Jinak musím poděkovat všem střelcům až na Chrousta, kteří podávali velmi uspokojivej výkon na to jak museli v 22:30 vypadat. A děkuji Drakovi že mě nepoblil a zároveň se mu omlouvám že jsme si nemohli víc pokecat, já měl docela makačku se zbytkem lidí.


jojo to jsem bol já v sobě 3dcl Old Porter a jednu játrovou paštiku s rohlikem . 4 kulky ,se ale trefily dle statistiky Mrknutí .a kdo nám pár vteřin poté křídlem sundal směrovku by se taky mohl přiznat . Vyděšený
 
3IAP_David
3BAP_UO_Rohlos napsal:
Během útoku jsem ani nevěděl, že za sebou mám Nulu (totiž Zero), který mě vošívalo dost dlouhou dobu, protože můj střelec nestřílel vůbec.


Nojonojo ,tojsem zrovna hledal šroubovák ,abych sundal ten děsnej plech okolo zaměřovače . Mrknutí
 
Georgeu
3IAP_UO_David napsal:
...kdo nám pár vteřin poté křídlem sundal směrovku by se taky mohl přiznat . Vyděšený


Tak podle toho popisu jsem to byl asi já Šklebící se Ještě jsem neviděl záznam z letu, ale bylo to asi tak jak popisuješ. Někde kolem šesti tisíc jsem několikrát zaútočil na různé SBD, každý z nich něco chytil, jednoho mi to po chvili přiznalo. Po jednom z útoků ze spodní polosféry, jsem očesal kus ocasu SBD a jak jsem vyletěl nad SBD, střelec přece jen nějakou kuličkou škrábl motor. A protože současně už všechny SBD klesaly k lodím (některé rychleji, než se jim líbilo Mrknutí) tak jsem klesal za posledně zasaženým SBD. Jenže to je přece jen v dajvu rychlejší a já nechtěl přijít o křídla, tak jsem klesal takovým okruhem kolem něj a dostal se za vás až kousek za loďkama. To už na vás provedl nálet nějaký kolega, ale netrefil. No a jak jsem byl rozjetý, tak jsem si to zase zespodu přihasil za váma, nadělal nějaký nepořádek v ocasní části ....a neodhadl správně vaši rychlost, teda spíš pomalost .... no a se zbytkěm vašeho ocasu se poroučelo i moje křídlo ... odhaduji, že to bylo poslední SBD ve vzduchu ...pak už se jen honili stíhači a já na to koukal z padáku. Každopádně skvělá rvačka Šklebící se

Pravda je, že živí střelci nemají zdaleka takový přehled jako AI. některé SBD ani nevěděli, že jsem na ně střílel. Třikrát jsem proletěl formací a nechytil ani kuličku. Zato když už si střelec všimnul, tak se nedá oblbnout jako AI a je na čase rychle mu zmizet z dohledu.

Stíhací cover to mněl hodně těžké, sotva se pokusil někoho ochránit, hned měl za sebou zero ...přesto jsem jim musel dvakrát uhnout z cesty a zdrželi tak o chvilku pár útoků na SBD ...

Pro ochranu lodí bylo nejdůležitější, že jsme zachytili přílet skupiny dost před loďkama ...a v dostatečné výšce. Pokud by vyšlo načasování útoku kober a hned potom nálet skupiny SBD, tak by byly jejich šance o hodně vyšší. Možná by některý prošel a odbombardoval i přes flak.

Suma sumárum jsem poškrábal jednu catalinu, tři SBD poškodil, jedno z nich spadlo a jednomu jsem pomohl taranem. Ruka mně bolela za tu dobu letu docela slušněÚsměv
 
3BAP_Rohlos
Georgeu napsal:
3IAP_UO_David napsal:
...kdo nám pár vteřin poté křídlem sundal směrovku by se taky mohl přiznat . Vyděšený

. Jenže to SBD je přece jen v dajvu rychlejší a já nechtěl přijít o křídla, tak jsem klesal takovým okruhem kolem něj a dostal se za vás až kousek za loďkama. To už na vás provedl nálet nějaký kolega, ale netrefil. No a jak jsem byl rozjetý, tak jsem si to zase zespodu přihasil za váma, nadělal nějaký nepořádek v ocasní části ....a neodhadl správně vaši rychlost, teda spíš pomalost .... no a se zbytkěm vašeho ocasu se poroučelo i moje křídlo ... odhaduji, že to bylo poslední SBD ve vzduchu ...pak už se jen honili stíhači a já na to koukal z padáku. Každopádně skvělá rvačka Šklebící se


To sme asi nebyli my. Ocas jsem měl v pořádku (ještě teď pevně visí), no a při vstupu do divu jsem otevřel brzdy, takžes asi letěl za někým jiným. A nakonec nás nikdo netaranoval. Naposled nás někdo ošil, to už ale David nespal a zahnal útočníka a pak mě flak zablokoval řízeni. A poslední SBD bylo opravdu moje. Byl jsem poslední kdo vyskočil z bombrů.
 
Drevokocur
k tomu mému obrázku vybuchující nebohé cibule mi vyvstala v hlavě věta ze Shreka:

Víš oslíku, zlobři jsou jako cibule. Mají také vrstvy... Úsměv
 
http://traumazero.euweb.cz/fotogalerie/
Georgeu
3BAP_UO_Rohlos napsal:
[quote]Georgeu napsal:
[quote]3IAP_UO_David napsal:
...kdo nám pár vteřin poté křídlem sundal směrovku by se taky mohl přiznat . Vyděšený



To sme asi nebyli my. Ocas jsem měl v pořádku (ještě teď pevně visí), no a při vstupu do divu jsem otevřel brzdy, takžes asi letěl za někým jiným. ....quote]

Musím kouknout na track ...moc velký zmatek.
Mimochodem, nechce někdo hodit track na FTP, hlavně jestli nahrával jen pasáž kde se bojovalo? Porkousávat se celým letem je fakt nadlouhoCool
 
3BAP_Rohlos
Georgeu napsal:
3BAP_UO_Rohlos napsal:
[quote]Georgeu napsal:
[quote]3IAP_UO_David napsal:
...kdo nám pár vteřin poté křídlem sundal směrovku by se taky mohl přiznat . Vyděšený



To sme asi nebyli my. Ocas jsem měl v pořádku (ještě teď pevně visí), no a při vstupu do divu jsem otevřel brzdy, takžes asi letěl za někým jiným. ....quote]

Musím kouknout na track ...moc velký zmatek.
Mimochodem, nechce někdo hodit track na FTP, hlavně jestli nahrával jen pasáž kde se bojovalo? Porkousávat se celým letem je fakt nadlouhoCool


Track by měl mít Plavoo ve své složce na ftp, ale fakt si nejsu vědomej, že nám někdo rozbil směrovku. Z tracku jsem koukal, že když se mě bloklo řízení, tak vedle mě bouchla růžice flaku a nejlbižší zero dělalo jakejsi manévr dost daleko. No asi to zkouknu ještě jednou. Teď jsem na to koukal na pomalym počítači, takže to bylo sekaný...
 
3IAP_David
Né ,Rohlos byli jsme to my .ve chvíly kdy jsi hlásil skákáme tak já jsem hlásil ,že jsme bez směrovky . Kouknuto na track a potvrzeno .i to ,že to byl Georgeu . Mrknutí
 
3IAP_David
3BAP_UO_Rohlos napsal:

Můj střelec byl asi fakt nasračky, protože už během letu střílel jen tak do vzduchu, protože se prej nudil. Během útoku jsem ani nevěděl, že za sebou mám Nulu (totiž Zero), který mě vošívalo dost dlouhou dobu, protože můj střelec nestřílel vůbec. Křídla jsem měl jak cedník, ale letěl jsem, dokonce sem nějaký zero ošil aspoň z dopředu střílejících zbraní.
Na stíhače se dalo spolehnout akorát v okamžiku kdy hlásili, že je někdo sestřelil...
Jo ten můj střelec byl David od nás...


Čoveče Rohlos ,a když už tak rejpeš ,co ty bomby ,to byla ,ale vostuda takovejhle vodhoz ,já letim umřít , nuda ,eště sedim zády k letu ,a ty pak odhodíš ty bomby někam do móře ...........Cool
 
3BAP_Rohlos
3IAP_UO_David napsal:
3BAP_UO_Rohlos napsal:

Můj střelec byl asi fakt nasračky, protože už během letu střílel jen tak do vzduchu, protože se prej nudil. Během útoku jsem ani nevěděl, že za sebou mám Nulu (totiž Zero), který mě vošívalo dost dlouhou dobu, protože můj střelec nestřílel vůbec. Křídla jsem měl jak cedník, ale letěl jsem, dokonce sem nějaký zero ošil aspoň z dopředu střílejících zbraní.
Na stíhače se dalo spolehnout akorát v okamžiku kdy hlásili, že je někdo sestřelil...
Jo ten můj střelec byl David od nás...


Čoveče Rohlos ,a když už tak rejpeš ,co ty bomby ,to byla ,ale vostuda takovejhle vodhoz ,já letim umřít , nuda ,eště sedim zády k letu ,a ty pak odhodíš ty bomby někam do móře ...........Cool


Můj odhoz Davide byl dost hroznej a to je taky potvrzeno a máš recht, koukal jsem na ten track na lepším kompu a byl tam georgeau. Za to rejpání se nezlob, byl jsem plnej emocí a tvou nepřesnou střelbu papsali nejdřív nepřátelé. Pak to celý padalo na mou hlavu jako pilotovi. A teď padá na mou hlavu spousta popela, du trénovat dive, abysis mohl ze zadního střelce vychutnat příště jen samej oheň na palubách nepřátelskejch lodí, jestli se mnou kdy ještě poletíš.
 
Rigor Mortis
3BAP_Plooskie napsal:
P.S. ... docela by mě fakt zajímalo, kdo nás stíhal v tom dajvu ... přiznajte sa ... Vyděšený


No to jsem byl asi já. Totálně jsem to zmršil, popadl mě rapl a pronásledoval jsem SBD ze 4500m v divu. Jak jsem se snažil zamířit a trefit, nesledoval jsem rychloměr. Najednou jsme byli u hladiny, trošku jsem přitáhl, Zero změnilo geometrii křídel a já šel spát. Úsměv

Každopádně se mi ta akce moc líbila. Nejlepší byly hlášky na TS typu: Letím s tím poprvé, kde to má rychloměr? atp...Šklebící se Byl jsem na tom dost podobně. Uzly a stopy mi pořád dělají problémy.
Upravil/a Rigor Mortis dne 25-01-2007 22:09
 
3IAP_David
Ale přežily jsme nejdýl ne ? Mrknutí
 
3BAP_Rohlos
3IAP_UO_David napsal:
Ale přežily jsme nejdýl ne ? Mrknutí


Ja sem byl killed a ty taky, takže bych to spíš nazval: Nepřežili jsme nejdýl Šklebící se Je fakt, že z bombrů náš motor dejchal nejdýl to jo.
 
CR_PETRAS
Já celou misi odlétal s kouřící Kobrou.Lepší vnadidlo už jsem Zerům poskytnout nemohl.

Ale akce měla opravdu něco do sebe.

Líbí se mi ta nemožnost čehokoli se chytit,když letíte dlouhou dobu nad mořem.Tím bych chtěl vyjádřit poklonu panu Pospovi,kterej držel kurz,panu čutorovi,který držel stopky!! No a mě,že jsem viděl konvoj jako první.

Pravda,bylo to asi podobný,jako když slepého koně přivedete rovnou ke žlabu Mrknutí
 
http://avionika.webpark.cz
3BAP_Plooskie
BP_Kojak napsal:
3BAP_Plooskie napsal:
P.S. ... docela by mě fakt zajímalo, kdo nás stíhal v tom dajvu ... přiznajte sa ... Vyděšený


No to jsem byl asi já. Totálně jsem to zmršil, popadl mě rapl a pronásledoval jsem SBD ze 4500m v divu. Jak jsem se snažil zamířit a trefit, nesledoval jsem rychloměr. Najednou jsme byly u hladiny, trošku jsem přitáhl, Zero změnilo geometrii křídel a já šel spát. Úsměv
...


... OK - dodatečně nárokuju jednu zničenou Nulku ... Cool
Díky Kojaku ... Mrknutí
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

34,720,077 návštěv