May 19 2024 12:29:02
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Saitek X52 - alternativni uziti Clutch button ?
torr
Nevíte někdo jestli toto tlačítko jde použít i jako normální tlačítko a hlavně jak?Připadá mi že takto dobře umístěné tlačítko je škoda aby bylo použito pouze jako spojka a přepínač profilů.
Upravil/a clone9cz dne 15-03-2007 17:38
 
310_cibule
Obávám se, že nejde. Alespoň mně se to nepodařilo.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Alan Grey
310_cibule napsal:
Obávám se, že nejde. Alespoň mně se to nepodařilo.


Pravda. Zkoušel jsem vše možné a nic. Je to opravdu škoda.
 
http://www.alan-grey-page.cz/
312_Pinky
NENDE, previt.... a ze me to opravdu s... neb joy mam odpojenou a uzivam jen paku.. takze je tam opravdu na ozdobu Smutný
 
torr
světe div se ono to snad jde ted jsem kupodivu našel toto řešení:
Few weeks ago I bought my X52 and became obsessed with so called Clutch button that I cannot map anywhere. I decided to correct the situation.
There is two way to make it work 1)kill the drivers and SST and you can use it, but you lose the possibility to program your stick. 2) you can move the clutch button somewhere else for example on RESET key :-) More than that you don't loose your clutch functionality (for the maniacs that used to switch profiles while in game) nor reset.
BE ADVISED THAT WHATEVER YOU DO, YOU DO IT AT YOUR OWN RISK
I did NOT perform extensive tests of that solution, but it works very good for me.

Environment: SST and drivers (4.3.3.2000 l0; 5.0.0.2000 respectively), OS: Windows 2003 Server

so here are steps to follow:
i)open registry (start>run>regedit [press OK])
ii)search for "AviemoreCltBtn" without quotes with the following parameters:
"search for value" and "match the whole string only".
iii)By default the values are:
in decimal: 30 or hexadecimal:1e
change it to
in decimal: 29 or hexadecimal:1d
!!!you may find multiple instances, so do it for every one!!!
iv)Close the registry, unplug from USB and plug back the stick.
You are done. Now the clutch button is moved to RESET and "i button" is free to be assigned. I use it in Ventrilo as push-to-talk button.

I hope you'll find it useful :-)

EDIT: forgot to mention that I didn't yet find a way to program this button in the SST so you have to program it in a game or application (teamspeak, ventrilo, whatever...) you want to use.



This method indeed does work and its great! Now the "i" button function is mapped to the reset button on the throttle so i can use the "i" as an actual key. however, there is just one drawback to this method and that is the key can't be mapped out in the SST program since it was never intended to be mapped. That is why i have a reqest to Saitek team for the next SST program to open up this function. Currently i have to map the "i" button in the Lock on options menu as well as other games. It would be more convient if this key can be mapped in the SST program so all i have to do in case i ever reinstall is simply load up the profile and fly rather than load the profile, then go to options to map the extra key. As a solution to this problem the saitek team could also make the reset button on the throttle take on the role as the "i" button like a swap function. This will also be convient since i will no longer have to enter the regedit to open up this task.
 
310_cibule
Ale to je zajímavá zpráva. Hned večer si rozvrtám registry.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Bretis
Cibule, jak si dopadl?
Ja sem zmenil registry a opravdu ten knoflik byl volnej, ale neslo na nej nic namapovat, TS na nej nereaguje a profil me sice sel zapnout, ale trvalo mu to nejak dele a nakonec stejne nefungoval. Ila sem vubec nespustil.
Po restartu se hodnota klice vratila z5 a vse funguje jako driv.
Respektive po dvou restartechm obcas me Saitekova magicka mys killne tu moji Šklebící se
 
Schnitzel
Brácha má tenhlensten Saitek joy a pořád nemůže nastavit ten čudlik na plynovce s ikonkou myši (mouse controller), aby fungoval jako myš - na rozhlížení. Nevíte jak na to? Dík za každou radu Úsměv
 
torr
změnil jsem hodnotu registru,po restartu zůstala ale čudl se neuvolnil takže žádná změna Smutný

asi také záleží na verzi ovladačů
Upravil/a torr dne 04-01-2007 18:27
 
BP_Tyrl
Schnitzel napsal:
Brácha má tenhlensten Saitek joy a pořád nemůže nastavit ten čudlik na plynovce s ikonkou myši (mouse controller), aby fungoval jako myš - na rozhlížení. Nevíte jak na to? Dík za každou radu Úsměv


Musí mít nainstalovaný saitek profiler. No ten program na mapování tlačítek a pak by to mělo fungovat samo. Pozor!!!! Musí si stáhnout u nettu ten nejnovější. Stařešina na CD je na Ho...o a navrch nefunguje.
 
310_cibule
torr napsal:
změnil jsem hodnotu registru,po restartu zůstala ale čudl se neuvolnil takže žádná změna Smutný

asi také záleží na verzi ovladačů


Smutný to je výraz nejtěžší deziluze.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
BP_Max
Tak jsem si dovolil take zkusit vyresit problem onoho tlacitka tak zkousel jsem to na puvodnich ovladacich i puvodnim SST a take s nejnovejsimi ovladacemi na oboji.
- zmenu v registrech toho radku zmente na 1a (26) po te odpojte a zapojte joy
-tlacitko timto lze pouzit jako jakakoli jina klavesa na klavesnici primo v nastaveni ovladani v ilovi
-bohuzel ho nemuzete namapovat pomoci SST coz zase ale tak nevadi
- vse vam bude ale fungovat pouze tehdy jestlize zakazete automaticke spousteni profileru a prepinani profilu po startu windows
- to udelate takto: start - spustit - mscofig - zalozka po spusteni - a odskrtnete vse co se tyka softwaru saitek (mylim 3 polozky)
- timto jste vsak ztratili automaticke spousteni profileru a prepinani profilu pomoci joye bez nutnosti skoku do winows pri hrani ila

jen tak pro informaci ty tri tlacitka pod mfd displayem (function,start/stop a reset) lze take pouzit ve hre jako jakoukoli jinou klavesu na klavesnici a to take primo v nastaveni ovladani v ilovi staci jen pridelit pozadovanou funkci

Vsechny tyto nastaveni mi funguji pri zapnutem profilu joye, uplne bez problemu i po restartu pocitace.
tak snad bude i vamŠklebící se
 
310_cibule
Uáááááá, naděje umírá poslední.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Josef Ruhme
To číslo v desítkové soustavě u AviemoreCltBtn určuje přislušné tlačítko na joysticku, takže by tato funkce měla jít přeřadit na kterékoliv z nich.
S posledními ovladači mi to funguje a bez nutnosti zákazu spouštění služeb při startu.
"Spojku" jsem si přeřadil na tlačítko FUNCTION které má hodnotu 27
 
BP_Max
Josef Ruhme napsal:
To číslo v desítkové soustavě u AviemoreCltBtn určuje přislušné tlačítko na joysticku, takže by tato funkce měla jít přeřadit na kterékoliv z nich.
S posledními ovladači mi to funguje a bez nutnosti zákazu spouštění služeb při startu.
"Spojku" jsem si přeřadil na tlačítko FUNCTION které má hodnotu 27



jiste ale to pak nelze vyuzit tlacitko function pro nastaveni v ilovi a to je myslim skoda ne?
 
Schnitzel
Musí mít nainstalovaný saitek profiler. No ten program na mapování tlačítek a pak by to mělo fungovat samo. Pozor!!!! Musí si stáhnout u nettu ten nejnovější. Stařešina na CD je na Ho...o a navrch nefunguje.


přeinstalováno a funguje, díkes Úsměv
 
Josef Ruhme
WK_Max napsal:
Josef Ruhme napsal:
To číslo v desítkové soustavě u AviemoreCltBtn určuje přislušné tlačítko na joysticku, takže by tato funkce měla jít přeřadit na kterékoliv z nich.
S posledními ovladači mi to funguje a bez nutnosti zákazu spouštění služeb při startu.
"Spojku" jsem si přeřadil na tlačítko FUNCTION které má hodnotu 27



jiste ale to pak nelze vyuzit tlacitko function pro nastaveni v ilovi a to je myslim skoda ne?


Bez jednoho tlačítka se stejně budu muset tak jako tak obejít. Možná kdybych tam napsal nulu, že se to úplně vyřadí.
 
Bretis
Dobre, ale pokud si to tlacitko nenamapuju v profileru, neuzu ho priradit na TS.Smutný
 
BP_Max
nemuzete ho namapovat pomoci profileru, ale jen natvrdo nejakou funkci v nastaveni ovladani v ilovi
na ts namapovat nejde

a kdyz nastavite 1a tak nepridete o zadne tlacitkoNaštvaný
 
Bretis
ja ho chtel na TS!!! Smutný
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

34,908,083 návštěv