May 17 2024 19:23:45
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 17

· Piloti on-line: 1
arnysimilar

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
První dojmy z MS FS X
310_cibule
Tak mi v úterý dorazil od Krouzy MS Flight Simulátor X.

První dva rychlé postřehy před tím, než jsem jej odložil do šuplíku (především vůbec teď nemám čas, nicméně se jej znovu chystám vyndat)

1) FS X zatím nepodporuje TrackIR. Ptal jsem se na jejich fóru, už chystají ovladač, má být venku prý ve velmi krátké době. Nicméně dokud nebude, nemá - alespoň pro mne - tenhle simulátor cenu.

2) Naprosto neuvěřitelná úroveň grafiky. Už se to zase o několik kroků přiblížilo k fotografické dokonalosti.

Když dám vše na max. (kromě hustoty leteckého provozu, tu jsem nechal na polovině), tak mám na svém obstarožním compu (P4 2,4, 1 Giga paměti a GeForce 6800 GS) FPS tak asi 12. Nicméně ne FPS, ale FPM (frame per minute).
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
WT_Horrido
Athlon 4200+ X2 + 1GB RAM + GF7800GT na stredni detaily 16-17 fps. Cool
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Maxxis
a jak se lita? dobry?, mam moznost si to taky poridit , nebaví me ale dopravaci, ma cenu si to teda poridit? jen tak vyletet kvuli hezke grafice?
 
1stCL_Fucida
no jestli tě nebaví dopraváci, tak to cenu nemá..v MSFS si nezabojuješ.

..ale takovej let s A340-600 z Londýna do Hong-Kongu v reálném čase Úsměv. Docela masakr, uvidíš třeba západ i východ slunce v jendom letu..je to docela hezké - tedy MSFS2004. Než se nějak rozumně rozšíří ten nový, tak to bude trvat. HW nároky jsou šíleně krvavé a online to bude ještě horší Smutný
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
CR_PETRAS
MS FS X ???

Demo se u mě v kompu ohřálo asi 30 minut . A plná verze už se tam nedostane.

FPS = 13-17 na plné detaily a bez nich to cenu nemá ...

Jinak je to Microsoftí klasika.Letový model nic moc,a spoustu omáčky kolem.Lítal jsem 2004 on-line,řízený letovým dispečerem a okruhy na Ryzyni v noci celkem paráda.

Ale kvůli "X" ku tunit kompa rozhodně nebudu !!!! Cool hovgh ...
 
http://avionika.webpark.cz
CW_boZZda
Jo, tak jenom pro představu co asi bude chtít BoBík to je dobrý!
To bude komp jak krává se zdrojem 1kW!Cool
 
http://www.czechwings.com/
AH_Cutora
Rict o letovem modelu MSFS ze je nic moc je slabe slovo. Letovy model zamrzl pred 10 lety v dobe MSFS verze 4, kterou jsem tehdy chvalil jako nejrealnejsi sim co jsem hral. Jenze od te doby se na letovem modelu snad vubec nic nezmenilo.

Jo, jsou tam pekne textury na zemi (kdyz clovek leta nad nejakou dobre zpracovanou oblasti, ale tech je tam jen par). Jsou tam dost dobre simulovane systemy nekterych letadel (pristroje, motor management, ...), jsou na internetu v SATCO a IVAO ridici, nekteri jsou lepsi nekteri horsi, to jo.

Letovy model des a utrpeni. Letat akrobacii je absolutni nesmysl. Letet rovne, mirne stoupej, mirne klesej, mirne zatacej, tam linearni letovy model plne postacuje a neni mu ani moc co vytknout. Ale hlavne zadne rychlejsi manevry. Sportovni VFR litani tam v podstate nema smysl. Na VFR pilota plouziciho se v 1000ft s jen absolutne minimalnim letovym planem jsou ridici spis rozladeni, protoze po nich v podstate nic nechce a jen si leta a oni nemaji koho ridit a jsou schopni vas sjet i za to, ze jste pristali, jeste jste ani neodrolovali z drahy, ale stale jeste mate zaply odpovidac. Pripadne jste si ho nastavil a zapnul jeste na zemi minutu pred vzletem a hend vas sjedou...

Ale na druhou stranu, je sranda kdyz letite nekam kde to znate a totalne zabloudite, protoze vesnice, nebo rybnicek, nebo i vic takovejhle orientacnich bodu podle kterych jste se chteli zorientovat tam nenajdete (protoze tam nejsou). Pri tom vlezete nevedomky do vojenskeho prostoru a hned na vas Praha teren Military stve hotovost. A hotovost vas nemuze najit, protoze v tech 1000ft vas proste nenajde a pak prave ta hotovost seda na nejblizsi dalnici, protoze jak sel do vzduchu fofrem, tak si zapomnel nastavit palivo. A vy si ho pak na te dalnici najdete a jak tak letite kolem, tak mu nabizite jestli nechce svezt zpatky na zakladnu, ze u nej sednete a vyzvednete ho Šklebící se Taky docela sranda Cool Vono se da blbnout i v MSFS kdyz clovek narazi na spravne srandisty Šklebící se
 
310_cibule
CR_PETRAS napsal:
Ale kvůli "X" ku tunit kompa rozhodně nebudu !!!! Cool hovgh ...


Jak říkáš, náčelníku. Za rok bychom kvůli BoB stejně tuňákovali znovu. Haf.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
CR_PETRAS
Jak říká Cutora ....

Občas byla trochu sranda i na IVAO s MSFS 2004.

Letim si takhle pátej nudnej okruh Ryzyňského letiště,noční tréning,v tu chvíli jsme tam byli tuším v šesti letounech.

Říkám si,co to takhle trochu zpestřit ??

Stahuju páku a vzápětí vypínám ( úmyslně ) levý motor.

Hlásím na věž : CSA 226 - emergency - výpadek levého motoru , žádáme přednostní navedení na dráhu 26 !!!

Řídící zbystřil a začal hukot,odklánění letounů,a jiná horlivá činnost.

To ale netušil,že moje hlášení o pár sekund později bude : " MAYDAY-MAYDAY-MAYDAY" .... a ticho !!!! Mojí CSA 226 Boening 737/300 jsem pěkně zabodnul těsně u prahu přistávací dráhy.Ten fungující motor mě jaksi přetáhnul přes křídlo.I když jsem dodržoval zásadu a točil zatáčku pouze přes fungující motor.

Na pár okamžiků nikdo ani nepípnul .Přeci jen v simulaci zažraný pilot nepostřehne,že je to jen jako,ale cítí to opravdově.

.....takže legrace se užije i v civilním simu,ale takové krizovky taky nejde cvičit vždy.To by pak začala být nuda. Mrknutí
 
http://avionika.webpark.cz
XXX_Dazz
WT_Horrido napsal:
Athlon 4200+ X2 + 1GB RAM + GF7800GT na stredni detaily 16-17 fps. Cool


Horri fakt ? Nežertuj !!! To je celkem pekelné Smutný
 
310_cibule
Nééé, náčelníku, jak říkáš TY. Howgh.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
57MH_Zvire
AH_Cutora napsal:
Rict o letovem modelu MSFS ze je nic moc je slabe slovo. Letovy model zamrzl pred 10 lety v dobe MSFS verze 4, kterou jsem tehdy chvalil jako nejrealnejsi sim co jsem hral. Jenze od te doby se na letovem modelu snad vubec nic nezmenilo.


Změnilo!! Od FS2004 se dá lítat s Extrou na zádech. Šklebící se
 
airspace.cz
Drevokocur
ano také jsem slyšel že je FSX miomřádně "optimalizovaný" při použití skoro stejně kvalitní grafiky jako FS 2004 (nemluvím o sceneries)
 
http://traumazero.euweb.cz/fotogalerie/
TCRaven
Zdá se, že to má kvalitnější MP.
 
http://airspace.cz
TCRaven
http://business.h...ame&page=2

to si musíte přečíst
 
http://airspace.cz
Hoper
v rámci obchodu/prodeje to je ale napsáno brilantně
 
WT_Horrido
Šklebící se To je highinthesky klasika. Uzasne sroubovane kraviny.
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
Tak software pro TrackIR už je na světě. (alfa verze pro finální produkt FSX). K mání na www.trackir.com
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
1stCL_Fucida
chtělo by to počkat na ohodnocení přímo od hardcore letce MSFS2004, pak budu jako šturmař chytřejší Úsměv
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
CR_ARNOLD
Kdo má dost času,tak zde je 759 příspěvků o FS_X Mrknutí
http://www.flight...S_X&autor=
 
www.presneletani.cz
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

34,896,224 návštěv