March 28 2024 22:19:24
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1

· Piloti on-line: 1
LesniHU

· Registrovaní piloti: 2,743
· Nejnovější pilot: Thehealthreviews23
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
Aces_Wild
Mám APU A10-7850k (Kaveri) OC@4.2, takže mi DCS taky neběhá? Šklebící se
Na tom APU se dalo i celkem zahrát. 8 CU pro grafiku srovnatelnou s R7 240, přetaktováno bez zvýšení napětí, RAM na 2400MHz. Cliffs of Dover ukázka bez dedikované GPU. (a to připočítejte nějakéto FPS díky nahrávání). DCS lítám až někdy od verze 1.2. Na APU to samozřejmě nebyla žádná hitparáda, ostatně účelem koupě nebyl CPU na hraní. Přesto mi Huey v 1.2 lítal kolem 30FPS, opakuji BEZ dGPU. Pak přišla 1.5 a s ní i přechod na DX11. V domnění, že FPS poletí nahoru, se stal pravý opak. Proč? Protože DX11 má vyšší nároky na výkon GPU. Pořídíl jsem tedy R9 380 s 4GB VRAM. 1.5 už prakticky nepouštím, nechápu lidi, co na tom ještě dělají benchmarky, to už se to probíralo několikrát... 4xMSAA, spíše vysoké detaily a nad Las Vegas s civilním provozem na střední mám, pro mě přijatelných, cca 35FPS. V NTTR, tuším verze 2.0.5, to bylo značně lepší než nyní na 2.1. Nad Vegas ale lítám pouze v případě Huey alá taxi, většinou Nellis a hurá do pouště. Úsměv Pokud se uskromním nad grafickou kvalitou, pak se to dá potunit i na 45+. Narozdíl od plynulé NTTR mi Normandie neběhá prakticky vůbec, dochází k brutálním FPS propadům, vytížení GPU lítá neustále z nuly na sto, bizarní výkyvy frametime... Ale nikde, v žádné aktuální verzi DCS mi CPU nejede nad 75%. Safra, co dělám špatně? Šklebící se To musí být určitě tím, že nemám i7...
Ale baví mě lidi, co dostanou nabídku se sami přesvědčit, že to funguje, ale ne, budou si mlít to svoje.
 
Zifi
Třeba ty tvoje FPS jsou pro mne nehratelné. Ale naprosto
 
Fishbed64
@aces wild tvoje apu nebo athlon na fm2 je na ty simulatory stejna katastrofa jako ten phenom...ono ti to jde?...ale dost mizerne co?kozolovej zazitek(-:,ale chapu ze ti to nevadi pokud ses zviklej hrat Dcs na APU na 20-30fps.Stejne jako v pripade magota ti tvoje cpu dost zasadne brzdi gpu.A ten dovetek o tom ze mas procesor vytizenej jenom na 75% taky pobavil,mel sis koupit osmijadrovi FXko tam bys mel procesor vytizenej asi jenom na 50% ale fps by si mel porad sotva polovicni oproti i5,i7,hadej proc asi?((-:
 
Fishbed64
Aces_Wild napsal:

Magote, obdivuju tvojí trpělivost nad těma HW "expertama", co netuší jak CPU pod DX11 funguje.


Obdivuju drzost cloveka kterej hraje simulatory v nehratelnejch fps na APU,ale ostatni naziva experty...(((-:
 
Fishbed64
Rapier napsal:

Srovnávat architekturu Bulldozeru/Piledriveru (FX-xxxx) vs Phenomu (4/6 cores) tak zcela nejde. Deneb netrpěl problémy jako řada FX (4 jádro prakticky bylo 2 jádro kvůli sdíleným jednotkám, atd.) a svého času byl Deneb solidní konkurencí pro Intel Core i3/5 Sandy Bridge architekturu, kterou mám BTW stále v PC!

Každému je jasné, že Intel Core od Sandy Bridge byl lepší ale to neznamená, že se nedá solidně zahrát s AMD X4 965.
A pak dnešní hry nejsou zas tak moc o CPU ale spíše GPU a tu má Magot velmi dobrou. BTW nemyslím si, že by jeho Phenom měl jakýkoliv problém nakrmit GTX 1050 Ti.

Ostatně přečtěte si něco o srovnání architektur CPU od AMD/Intel. Moc pěkný článek. Majitelům Sandy Bridge se upgrade na jakýkoliv současný Intel proste nevyplatí (vzhledem k ceně CPU). Kdybych si dnes kupoval CPU tak jednoznačně po létech (a jsem rád,že to mohu opět říct) volil bych AMD Ryzen. Klidně i slabší model a hezky bych ho nataktoval. Bohužel současný Intel mi nemá co nabídnout.

http://pctuning.t...el?start=8


Spatne... Sandy bridge je uplne jina liga nez starej Phenom ,proto taky Sandy bridge i5 a i7 dost lidi pouziva i dneska,Phenom uz dneska na hrani nikdo normalni netaha...okec o tom ze dneska neni potrba silny Cpu je taky naprostej nesmysl...doporucuju projit testy ,zaklad je aspon to nejlevnejsi i5 nebo Ryzen...FX a starsi procesory nekde uz hodne nestihaj,a opet fps jsou casto polovicni,on totiz ten procesor nejdriv musi ty data ty karte podat ,a pokud je pomalej je to uzky hrdlo...funguje to proste porad stejne.
 
Aces_Wild
Fishbed64 napsal:

@aces wild tvoje apu nebo athlon na fm2 je na ty simulatory stejna katastrofa jako ten phenom...ono ti to jde?...ale dost mizerne co?kozolovej zazitek(-:,ale chapu ze ti to nevadi pokud ses zviklej hrat Dcs na APU na 20-30fps.Stejne jako v pripade magota ti tvoje cpu dost zasadne brzdi gpu.A ten dovetek o tom ze mas procesor vytizenej jenom na 75% taky pobavil,mel sis koupit osmijadrovi FXko tam bys mel procesor vytizenej asi jenom na 50% ale fps by si mel porad sotva polovicni oproti i5,i7,hadej proc asi?((-:

Opravdu nebudu zahazovat čas argumentací s někým, kdo má potíže pochopit jednoduchý text, kdo dostal nabídku se osobně přesvědčit, že to funguje a kdo furt blábolí to samý bez jedinýho důkazu, že tu kecáme.
Psal jsem, že CPU nejede nad 75%...

Aces_Wild napsal:
Na APU to samozřejmě nebyla žádná hitparáda, ostatně účelem koupě nebyl CPU na hraní.

Že máš potíže rozeznat minimální a průměrný FPS je jenom a pouze tvůj problém. Viz. zmíněné minimální FPS nad Las Vegas, nikoliv průměrné FPS na mapě NTTR.
Mě ta vaše levná Intel propaganda prostě už několik let ale vůbec nic nedělá, ale klidně se snažte dál, jeden se aspoň pobaví.
 
Rumcajs
Málokterý softík dokáže využít vícejádrové procesory na 100%. Buď jde o nějaké algoritmy s nějakým matematickým aparátem, který umožňuje paralelizaci, nebo jde třeba o různé komprese a dekomprese ... což je vlastně taky matematika. Jakmile jsou 4 jádra a víc, těžko nějaká hra ukáže využití na 100%. Ale přesto ten procesor může být úzké hrdlo celého systému a u simů často taky je. U 4 jádra je už při využití na 25% silné podezření, že už CPU víc nemůže. Navíc díky tomu, že Windows přeplánovávají zátěž z jádra na jádro, to i v task manageru vypadá, že je žátěž rovnoměrně rozdělena a že má každé jádro prostor. Ale je to většinou jen iluze. Task manager ukazuje zprůměrovaný data za vteřinu, zatímco přeplánovávání se děje s frekvencí o několik řádů vyšší.

Aby člověk reálně určil, co je limitující pro FPS, musel by být schopen analyzovat čekání. Vždy je něco nejpomalejší a ostatní části počítače na to něco nejpomalejšího musej čekat. V počítači vůbec furt něco ně něco jiného čeká. No a čekání asi lidi nejsou schopný analyzovat. Takže v zásadě není jak říct, na čem visí výkon té které hry. Zde na foru si ani nemyslím, že by bylo mnoho lidí, kteří by něco takového uměli, nebo to dokonce běžně dělali. Nakonec je to zbytečné, stačí praktická zkušenost. Buď to běhá a člověk je spokojenej, nebo to běhá blbě a člověk je nespokojenej a tak ten pekáček vymění za rychlejší. A víc to asi netřeba řešit.
 
Fishbed64
Aces_Wild napsal:

Fishbed64 napsal:

@aces wild tvoje apu nebo athlon na fm2 je na ty simulatory stejna katastrofa jako ten phenom...ono ti to jde?...ale dost mizerne co?kozolovej zazitek(-:,ale chapu ze ti to nevadi pokud ses zviklej hrat Dcs na APU na 20-30fps.Stejne jako v pripade magota ti tvoje cpu dost zasadne brzdi gpu.A ten dovetek o tom ze mas procesor vytizenej jenom na 75% taky pobavil,mel sis koupit osmijadrovi FXko tam bys mel procesor vytizenej asi jenom na 50% ale fps by si mel porad sotva polovicni oproti i5,i7,hadej proc asi?((-:

Opravdu nebudu zahazovat čas argumentací s někým, kdo má potíže pochopit jednoduchý text, kdo dostal nabídku se osobně přesvědčit, že to funguje a kdo furt blábolí to samý bez jedinýho důkazu, že tu kecáme.


Psal jsem, že CPU nejede nad 75%...

Aces_Wild napsal:
Na APU to samozřejmě nebyla žádná hitparáda, ostatně účelem koupě nebyl CPU na hraní.

Že máš potíže rozeznat minimální a průměrný FPS je jenom a pouze tvůj problém. Viz. zmíněné minimální FPS nad Las Vegas, nikoliv průměrné FPS na mapě NTTR.
Mě ta vaše levná Intel propaganda prostě už několik let ale vůbec nic nedělá, ale klidně se snažte dál, jeden se aspoň pobaví.


JJ levna Intel propagandaÚsměv...jakej bys chtel jeste dukaz ty saso? o dve strany pred mas test primo s DCS kde je jak Phenom tak tvoje APU a vykon je proste oproti Intelu polovicni ,stejna bida je to u tehle procesoru v Arme nebo v GTA 5 atd. proste pokazdy kdyz je potreba hrubej vykon procesoru je to vsechno dost nehratelny, pokud se mame bavit o prijatelnejch FPS, testu je na to vsude dodst a dost...Ale chapu podle tebe jsou asi lidi idioti ze utracej penize za i5 a i7 vit,on by jim vlastne stacil Athlon za 2000kc nebo Phenom z Aukra za 1000 Šklebící se
 
magot
U mě ta pičovina GTA5 jela hladce i na 560ti na plný detaily Šklebící se Na 970tce jsem to ani nezkoušel, odinstaloval jsem to, krabice s GTA letěla do kontejneru. Arma III mě běhá taktéž na plný detaily (i na 560Ti). A necpi mě že ne, když js to fyzicky neodzkoušel na té konfiguraci co mám já. DCS je X krát náročnější na výpočet a renderování než tyhle tituly. Jo a vyměň si už vinyl, zasekla se ti jehla.

A nejvtipnější je že se s tebou nikdo nehádá o tom že je intel výkonější a ty se porád snažíš někde někomu vecpat že jsou a nepochopil jsi že to všichni vědí už asi posledních 10 let Úsměv Takže máš zpoždění 10 let ..
Upravil/a magot dne 10-08-2017 14:34
 
Fishbed64
magot napsal:

U mě ta pičovina GTA5 jela hladce i na 560ti na plný detaily Šklebící se Na 970tce jsem to ani nezkoušel, odinstaloval jsem to, krabice s GTA letěla do kontejneru. Arma III mě běhá taktéž na plný detaily. A necpi mě že ne. DCS je X krát náročnější na výpočet a renderování než tyhle tituly. Jo a vyměň si už vinyl, zasekla se ti jehla.

A nejvtipnější je že se s tebou nikdo nehádá o tom že je intel výkonější a ty se porád snažíš někde někomu vecpat že jsou a nepochopil jsi že to všichni vědí už asi posledních 10 let Úsměv Takže máš zpoždění 10 let ..


Dokonce i ta Arma ti na tom jela krasne a nadherneÚsměvno jo tos tam mel ale zase 20fps,ono tu Armu vubec nedava ani FX na 4,2ghz jak to mohlo tobe jit na Phenomu je me opet zahadou https://www.youtube.com/watch?v=8P4Std-tygA ...tak to je parada ,pokud si myslis ze je DCS X krat narocnejsi tak je jasny ze si nevidel Armu 3 ani z rychliku.
 
magot
ty jsi skutečně poctivej .... větrnej mlýn, tady máš ještě obrázek za odměnu ... přenecháme plácání do vody jinej diskuzi
www.online-literature.com/images/don_quixote/c08c.jpg
Upravil/a magot dne 10-08-2017 16:31
 
Ajvn
Kurva neserte mě, na to jsem se neptal.
CHtěl jsem jenom poradit s noťasem.
A Vy tady místo toho vyplodíte dva kilometry kokotin.
Nedovedu si představit co byste dělali kdybych chtěl koupit myčku na nádobí.Šklebící seŠklebící seŠklebící se
 
magot
tak teď tu myčku, tak jedem!
 
Rumcajs
Jestli chceš nějakou myčku na nádobí, tak to by Horrido mohl vytáhnout nějaký ty japonský holky. Na to by se dalo dívat, ne? Nebo nějakou tu Korejskou popovou dívčí skupinu, mohl bys to mít umyté s grupáčem.
 
1stCL_Fucida
magot napsal:

U mě ta pičovina GTA5 jela hladce i na 560ti na plný detaily Šklebící se Na 970tce jsem to ani nezkoušel, odinstaloval jsem to, krabice s GTA letěla do kontejneru. Arma III mě běhá taktéž na plný detaily (i na 560Ti). A necpi mě že ne, když js to fyzicky neodzkoušel na té konfiguraci co mám já. DCS je X krát náročnější na výpočet a renderování než tyhle tituly. Jo a vyměň si už vinyl, zasekla se ti jehla.

A nejvtipnější je že se s tebou nikdo nehádá o tom že je intel výkonější a ty se porád snažíš někde někomu vecpat že jsou a nepochopil jsi že to všichni vědí už asi posledních 10 let Úsměv Takže máš zpoždění 10 let ..


Ono je to všechno o tom, že máš nějaké vnímání, v rámci kterého to porovnáváš. Já už mockrát navštívil piloty, kteří si absolutně nestěžovali na nějakou neplynulost a přitom jim FPS padaly až k nule, kontinuálně to jelo třeba okolo 15 FPS. A tihle piloti byli spokojení a říkali si, že je to OK a že nějaké poškubávání vlastně ani nevnímají. Neříkám, že jsi takhle extrémní případ, ostatně tvoje video ukazuje, že to není při prázdné scenérii až tak zlé. Až budu v P, tak tě na té P8 navštívím a pak sem hodím svědectví z pohledu majitele též staršího CPU, ale z rodiny Intelu Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
magot
1stCL_Fucida napsal:Až budu v P, tak tě na té P8 navštívím a pak sem hodím svědectví z pohledu majitele též staršího CPU, ale z rodiny Intelu Úsměv.

Ale jo, stav se, budu rád Úsměv Prázdná scenérie to úplně nebyla. 4x Spit, 8 x B-17, flaky, obrněné jednotky a pěchota zhruba 50 mužů v okolí 0 - 10km. Letiště Cherbourg, přístav i město v dosahu.
Upravil/a magot dne 10-08-2017 23:48
 
Mira
57_OTU ajvn napsal:

Kurva neserte mě, na to jsem se neptal.
CHtěl jsem jenom poradit s noťasem.
A Vy tady místo toho vyplodíte dva kilometry kokotin.
Nedovedu si představit co byste dělali kdybych chtěl koupit myčku na nádobí.Šklebící seŠklebící seŠklebící se


A já už myslel, že jsem pomalu jedinej co netuší, o čem je tady posledních x stran vlastně řeč Úsměv
 
Aces_Wild
Debata se točila o jistém klaunovi, co se nás, AMD uživatele, snaží VELMI slabou argumentací přesvědčit, že nám DCS, případně i další tituly, neběhají tak jak tvrdíme. A i přesto, že jsem mu já i Magot napsali, že odkazovat na 1.5 jako nějaký benchmark ukazatel je naprostá blbost (není sám, kdo to nechápe, viď Petsilde), tak to bude podsouvat dál.
Tady krátká ukázka, jak je A10-7850K naprosto, ale naprosto nepoužitelná...
Nastavení ve hře:
i.imgur.com/Ua0JL8B.png

A teď se připravte na úplně nepoužitelných 20 FPS, který si ten rádoby pseudoexpert tipnul:
YouTube Video


 
magot
Ty AMD jsou ale krámy rezavý ...
 
Mira
Wilde jakou máš grafiku? Protože já si myslím, že kdyby to nastavil stejně jako ty,tak na tom co mám, rozhodně těchto výsledků nedosáhnu..Já už vlastně nic nechápu Úsměv
Co je vlastně to Windows areo ?
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

02-02-2024 12:17
Nj, na rozdíl ode dneška tehdá ještě nešetřili.

29-01-2024 14:14
Dej vzorek.

29-01-2024 13:41
Rád bych tu napsal pár chemických vtipů, ale bojím se reakcí...

29-01-2024 12:29
Phantom bolševické promo Úsměv https://youtu.be/.
..

05-01-2024 17:45
Z 2:5 na 8:5.... zázrak

21-12-2023 16:25
Já jsem rád, že BMW potvrdilo, že moje letitá motorka si s tím poradí a nemusím to řešit :-)

21-12-2023 15:59
Ještě mohu kupovat Natural 98, který má ETBE. Nebo ještě se dá někde sehnat neoriginální těsnění na regulátor tlaku paliva, který bude dělat největší neplechu.

34,598,616 návštěv