May 02 2024 08:30:10
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 8

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
VCAF_Joe
Test GK na IL-2 CLOD
Cnews.cz: Megatest 23 grafických karet od GeForce GTX 460 po Radeon R9 295X2

Nejsem si jist, jestli už to tu někde neproběhlo. Každopádně třeba se může hodit Mrknutí
 
http://www.czechspitfireclub.cz
Rumcajs
Nejsem přímo odborník na úlohu, jak poskládat z historických a nějakých nových součástek fungující PC, ale chceš li můj názor, pak bych PATA do PC v roce 2014 netahal. A vlastně bych ho netahal do jakéhokoli PC už celou řádku let.

Podobný názor mám na "investice" do nějaké fíčurky PC, že až se časem ukáže potřeba, že se to využije. Většinou to tak nedopadne. Kupovat do PC něco na potom nefunguje.

Působí to na mě dojmem, že cílem je minimalizovaná cena a co to bude umět, to to bude umět. Takže bych řekl, vzít kladivo odpovídající velikosti, dotvarovat to do požadovaného tvaru a nechat běhat. Až se ukáže potřeba a najdou peníze, pak bych řešil to, co se chce.
Non est specifica
 
1stCL_Novotny
Hele Hoper San, na tu práci s fotkama bych raději tu i3. Sám víš že na editaci X fotek to bude časově náročnější a jednoho to krapet může nazlobit.
Ale pro mne to nestavíš. Mrknutí
 
Vilik
Jestli chceš počítač jen na internet a prohlížení fotek, tak ti budou stačit nějaký ty lowend komponenty.
Bednu a zdroj bych se snažil použít ze starýho počítače.
Ale jestli tam budeš chtít pustit i "blbej" simulátor farmáře nebo kamionu, tak potřebuješ lepší procesor a hlavně samostatnou grafiku.
Prostě nic mezi tim neni. Buď to a nebo to. =)
 
Vilik
Tak když ti jde hlavně o to abys ušetřil, tak proč nechceš uvažovat o AMD? Však APU s integrovanejma grafikama jsou slušná střední třída a intel se svym HD4000 je hodně pozadu. Se mrkni na tohle. http://www.svetha...nd/39219-6
 
Ondrej1
Vilíku.
V tom aby se čert vyznal, porovnávám-li např. tyto dva procesory z tebou odkazované stránky, FPS třeba Company of Heroes: A8 6500T vs. A8 7600
Oba stojí kolem 2.500,- Kč, přičemž jeden z nich ovšem udělá trojnásobné (!) FPS, než druhý.
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
Ondrej1
Vilík:
Taky mi není jasné, proč je v tom FPS porovnání Core I5 takovej propadák, motá se tam okolo 15 FPS, což je maximálně polovina FPS u uváděných AMDčkových procesorů, které jsou ale naopak podstatně levnější.
Tuším že v topicu "Výběr gr. karty" jsi uvedl, že "Na BoS potřebuješ aspoň Core I5", přitom vypadá dost slabě, mohl bys to laikovi osvětlit?
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
Vilik
APU od AMD maj v sobě integrovanou herní grafiku. Respektive řada 6000 má radeona 8570 nebo 8670. Kdežto řada 7000 má radeona 265, což je o generaci lepší grafika. Proto je lepší.
Cena je tak nastavená od prodejce. Však procesory intel řady 3000 a 4000 jsou taky skoro stejně drahý.
Proto na nějakou tu domácí multimediální sestavu je právě APU ideální.
U intelu platíš hlavně za značku a jejich core I5 a I7 jsou dělaný pro brutální výpočetní výkon, kterej se uplatní u profesionálních pracovních stanic, provozování virtuálních počítačů nebo hraní leteckejch simulátorů. =)
...
Intel má jen integrovanou grafiku řady HD4000, která je jen takovej základ, když neprovozuješ 3D aplikace. Oni u intelu vědí to, že když už někdo má na jejich nejvýkonnější procesory, tak si k nim pořídí i výkonnou grafiku.
Což mi připomíná, že cibule má tu 580 už docela obstarožní a měl by jí vyměnit za nějakou tu novinku řady 900. =)
Upravil/a Vilik dne 18-11-2014 16:28
 
magot
Apo říkal že doporučuje AMD, že prej Intel jsou šunty Šklebící se
 
Ondrej1
Ok, mám desku s paticí 1150, takže bych stejně musel jít do Intelu. I3 nemá smysl, i5 je drahej. Díky za tipy, upgrade se odkládá. Zatím si bohatě vystačím s IL2 s 1080p na max. detailech při 45 FPS. A mám po starostech Úsměv
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
BP_Iceman
Ondrej1 napsal:

Ok, mám desku s paticí 1150, takže bych stejně musel jít do Intelu. I3 nemá smysl, i5 je drahej. Díky za tipy, upgrade se odkládá. Zatím si bohatě vystačím s IL2 s 1080p na max. detailech při 45 FPS. A mám po starostech Úsměv




Ahoj, no tohle je moje sestava(není žádný zázrak),ale BOS na ní létám na nastavení ,,ULTRA", 1980x1024, Gama corection 0,8 , antialeasing 2. FPS v půměru kolem 40 a minimálně jsem zaznamenal 24 při max zoomu a očumování vnitřku kokpitu.

deska: Z77-DS3H-socket 1155, procík: Intel(R)Core i3-3240 CPU @ 3,40GHz , RAM 8Gb , NVIDIA GTX 750 2Gb
 
Ondrej1
Icemane,
tak to lítáš na stejný FPS, jako já teď IL2 1946, což je snesitelný, ale není to dle mého ono Úsměv
Dík za konfiguraci a ukládám si, abych v budoucnosti věděl, že potřebuju ještě o ždibíček více Úsměv
Hra: IL2 BoS
PC: Celeron 2,7 GHz, 12 GB DDR3, GT 750Ti, Win 10 64bit
OpenTrack, pedály Happy, joy MS Sidewinder FF2, páky Saitek Quadrant, 1xUHD LCD
 
Rumcajs
Ondrej1 napsal:

Icemane,
tak to lítáš na stejný FPS, jako já teď IL2 1946, což je snesitelný, ale není to dle mého ono Úsměv
Dík za konfiguraci a ukládám si, abych v budoucnosti věděl, že potřebuju ještě o ždibíček více Úsměv
Pravdu díš Ondro. 20 - 40 FPS je málo. Shodou okolností jsem včera zkoušel DSR v těch nových nVidiáckých driverech a lítal BOS na 3840 * 2160 bodů a to BOSko srazilo někam do oblasti 22 - 55 FPS. Těch 55 jde. Ale pod 40 už to prostě vázne. Zas jsem to rychle přepnul na normální fyzické rozlišení, kde mi to točí 50 - 110 FPS.
Non est specifica
 
Vilik
DSR bude dobry tak na hry starsi 10ti let, kde nefunguje jina metoda AA.
 
Vilik
Vsak jestli nebude hrat battlefield, tak mu staci celeron 2,7 Pff
 
1stCLKowalsky
Tak vás taky požádám o radu.Mladýmu odešel komp, total díky přepětí v síti jediné co přežilo je DVD mechanika.Nebylo to nějaké špičkové železo ale na hraní mu to stačilo(AMD x64 5600,nVidia GTX 260,8GB ram DDR2 atd.)Nyní sem postavem před problém do vánoc sehnat něco nového.Zatím mě napadlo toto: Intel Core i3-4160.,
GIGABYTE GA-H97-HD3 - Intel H97
GIGABYTE R9 270 HD Experience 2G
Corsair Vengeance Low Profile Blue 4GB 2x2GB DDR3 1600
WD Caviar Green RX - 500GB
Evolveo F2, černo-stříbrná, 500W


Cenu musím udržet na 13 500 kč to je prostě strop.Synátor hraje většinou Assassin's Creed,Skyrim a podobný hry žádný střílečky ani simulátory.Prosím o konkrétní připomínky co je ok co ne a co vyměnit.
 
OREL_Kolokolcik
Ahoj já bych zkusil mrknout na AMD FX 3450 black edition jde taktovat tak budeš mít rezervu do budoucna ale musíš připočítat kačky za chladič tak 600kč já mám coolmasters 212 evo. Mám lehoulince takt. na 4.5 a zvládám třeba CoD na vysoký rozlišení bez nejmenších problémů.
 
magot
Tyhle zdroje evolve nekupovat, mě odešel ... jsou no name sráče
 
1stCLKowalsky
Tak dávám zde na kouknutí dvě sestavy poskládané na CZC: http://www.czc.cz/59vdeu1bu6h5l8ioj5dcrs3l4f/seznam http://www.czc.cz/7bqghqvqo4ie89158dktfk8k78/seznam

Doma mám ještě značkovou 550W po výměně přepěťové pojistky.

Znovu upozorňuji že syn nelítá nehraje tanky ani podobné hry.
 
Vilik
Pro tu I3ku je ta základovka zbytečnej přepych. Stačí nějaká za 1200,-
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,800,605 návštěv