May 02 2024 08:57:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
Garrett
Rozdíl v high-end i5 a levnějšími i7 není ve hrách skoro žádný. Rozdíl by jsi asi poznal kdyby si hrál BOS a v pozadí ti běžel nějakej náročnej software třeba na střih videa nebo renderování. Takže pro mě osobně je i7 vyhozený peníze. Z budoucnosti bych srach neměl. Dávno už neplatí to co před 10 lety. Že nová generace železa přinesla nárůst výkonu o 100%.
V poslední době se spíše snižuje spotřeba, výkon roste max o 10%.

Co se týče zdroje jsem možná úchyl, ale zde jsem nekompromisní. Seasonic (navíc verze gold) je vysoce kvalitní a spolehlivej zdroj. Navíc je modulární, což ten tvůj není.
 
magot
Hmm modularita na zdroji to je +
Upravil/a magot dne 05-10-2014 22:38
 
1stCL_Fucida
Modularita se hodí při stavbě, ale z hlediska chodu je to skoro úplně jedno (pokud člověk nezačne teoretizovat ohledně proudění). A jestli chce někdo na něčem ušetřit, tak zrovna modularita je dobré místo, kde tak učinit.

i7 je pro gamesky zbytečná investice. Prostě je. Tedy další místo, kde se dá ušetřit a vrazit to tam, kde to naopak JE potřeba, tedy do grafárny, v současnosti ideálně NV 970.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Garrett
Ale jo neříkám, pro někoho je to zbytečnost pro mě to byl základní požadavek. Štvě mě ty kabely někde prostrkávat a svazovat aby nelezly do větráků.

Tu GTX 970 určitě koupím, ale prostě není a vypadá to, že dlouho skladem nebude Úsměv

Edit: Docela mě při pročítání různých diskuzí o sestavách zaráží, jak jsou lidi nekompromisní u komponent jako procesor, deska, grafika. Poskládají si sestavu za 40tis a pak to celé osadí zdrojem za osm stovek. Přitom zdroj je zrovna komponent, kde se rozhodně nevyplatí šetřit.
Upravil/a Garrett dne 05-10-2014 18:32
 
1stCL_Fucida
Na všem se vyplatí šetřit Úsměv. Jen každý chápeme slovo "šetřit" maličko jinak Úsměv.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
Rumcajs
Zdroj je důležitej. Samozřejmě že je nebezpečný jít do nějaký bezejmený číny. Ale jsou tu dvě základní věci.

1) Maximální výkon:
Často se hodně předimenzovává. Pokud ta sestava nemá SLI, nebo duální kartu, či velký počet disků, je nereálný, aby bylo potřeba 600W plus.
2) Účinnost:
u zdroje se většinou uvádí maximální účinnost. To je ale číslo, který platí jen a pouze při odběru na maximální účinnosti. Většina zdrojů jde s účinností úplně do kopru při odběru pod 30%.

Kombinace těch dvou věcí znamená, že většina sestav běhá naprostou většinu času úplně mimo oblast, kde má smysluplnou účinnost. Dokonce i v zátěži je to pod oblastí nejvyšší účinnosti. Tedy honění se za bronz, silver a gold certifikací tím dostává na zadek. A mít ty hvězdičky něco stojí.

Já si taky rád dopřeju solidní zdroj. Nakonec to je věc každého z nás, jak utrácí peníze. Mě taky těší, že to je solidní kousek železa. Ačkoli tedy vím, že kdybych koupil od solidní značky s míň zlatem a nižším výkonem, počítač by chodil stejně a jen bych ušetřil tisícovku. Tedy tohle je zajímavé, pokud člověk počítá korunu. Pokud by ušetřená tisícovka na zdroji znamenala lepší GK, SSD, či víc RAMky, doporučoval bych spíš to. Třeba tohle http://www.alza.c...505643.htm je víc než silný a solidní. A tohle http://www.alza.c...380167.htm utáhne většinu sestav a ušetřené 2k můžou jít třeba na pivo.

Jak už jsem řekl, děláme to pro vlastní potěšení a každý to potěšení máme jinde. Někdo to má v počtu sestřelů. Někdo v maximálním výkonu PC. Někdo v optimalizaci různých parametrů s cílem dosáhnout nirvány. Někdo má rád holky, jiný zase vdolky.
Non est specifica
 
Garrett
Rumcajs napsal:

Zdroj je důležitej. Samozřejmě že je nebezpečný jít do nějaký bezejmený číny. Ale jsou tu dvě základní věci.

1) Maximální výkon:
Často se hodně předimenzovává. Pokud ta sestava nemá SLI, nebo duální kartu, či velký počet disků, je nereálný, aby bylo potřeba 600W plus.
2) Účinnost:
u zdroje se většinou uvádí maximální účinnost. To je ale číslo, který platí jen a pouze při odběru na maximální účinnosti. Většina zdrojů jde s účinností úplně do kopru při odběru pod 30%.

Kombinace těch dvou věcí znamená, že většina sestav běhá naprostou většinu času úplně mimo oblast, kde má smysluplnou účinnost. Dokonce i v zátěži je to pod oblastí nejvyšší účinnosti. Tedy honění se za bronz, silver a gold certifikací tím dostává na zadek. A mít ty hvězdičky něco stojí.

Já si taky rád dopřeju solidní zdroj. Nakonec to je věc každého z nás, jak utrácí peníze. Mě taky těší, že to je solidní kousek železa. Ačkoli tedy vím, že kdybych koupil od solidní značky s míň zlatem a nižším výkonem, počítač by chodil stejně a jen bych ušetřil tisícovku. Tedy tohle je zajímavé, pokud člověk počítá korunu. Pokud by ušetřená tisícovka na zdroji znamenala lepší GK, SSD, či víc RAMky, doporučoval bych spíš to. Třeba tohle http://www.alza.c...505643.htm je víc než silný a solidní. A tohle http://www.alza.c...380167.htm utáhne většinu sestav a ušetřené 2k můžou jít třeba na pivo.

Jak už jsem řekl, děláme to pro vlastní potěšení a každý to potěšení máme jinde. Někdo to má v počtu sestřelů. Někdo v maximálním výkonu PC. Někdo v optimalizaci různých parametrů s cílem dosáhnout nirvány. Někdo má rád holky, jiný zase vdolky.


Amen
 
Garrett
Tak jsem to včera smontoval. Teploty (zatím nenataktovaného) procesoru v zátěži max 40C. Nevím kde v těch recenzích berou 65C.
Zatím bez grafárny, ale i tak nárůst výkonu o 66%.
Ale ten SSD je fakt bomba. Nechápu, jak sem bez toho mohl ty léta fungovat Úsměv
 
CSL1_Talbot
Co ty myslis pod pojmom V ZATAZI?Vyskusaj napr.LINX a potom napis aku si mal teplotu.
[img]http://www.ulozisko.sk/obrazky/700632/sigpic3393_11.gif[/img] is not a valid Image.
 
Garrett
Nechal jsem to běžet asi 15 minut a maximální teplota byla 48C
 
Rumcajs
Jen tak mimochodem, GTX 970 jsou skladem. http://www.alza.c...170050.htm
Non est specifica
 
606_Temp
Kdo nakupuje v alze, čeká ho peklo se zelenými uřvanými mimozemšťany!
 
http://no606.ic.cz/
Garrett
Léta kupuju u CZC a nemám s tím jediný problém. Navíc u nás nedávno otevřeli pobočku, kde si můžu zboží osobně vyzvednou bez placení poštovného. Navíc vás klidně nechají nahlédnout do balení (v případě že se tím neporuší plomba) a zkontrolovat, zda není požkozeno.

U alzy bych si nekoupil ani šroubek, už jen z principu. Reklamy se tím zeleným skřetem přímo nesnáším.
 
Rumcajs
Garrett napsal:

Léta kupuju u CZC a nemám s tím jediný problém. Navíc u nás nedávno otevřeli pobočku, kde si můžu zboží osobně vyzvednou bez placení poštovného. Navíc vás klidně nechají nahlédnout do balení (v případě že se tím neporuší plomba) a zkontrolovat, zda není požkozeno.

U alzy bych si nekoupil ani šroubek, už jen z principu. Reklamy se tím zeleným skřetem přímo nesnáším.
To je čiré náboženství Vyděšený Mít citový vztah k obchodní firmě je iracionální. Tam i tam se dá nakupovat. Nakonec oni to nevyrábí, jen to prodávají. V zásadě nemají vliv na funkci. Pokud poskytují záruku, na kterou se dá spolehnout a mají smylsuplný servis, je celkem jedno, kde to člověk koupí. Já třeba mám tu Alzu cestou z práce, tak když něco potřebuju, se tam stavím. Do Mironetu už je to trochu z ruky a CZC nemám poblíž. Zelení marťani či jiní tamani mě nechávaj v klidu.
Non est specifica
 
Garrett
Mě je vlastně jedno jestli to je CZC, Alza, alfacomp apod. ale jak říkáš, důležitá je pro mě ta pobočka v blízkosti mého bydliště. Strašně nerad totiž využívám služby pošty nebo PPL. Tam ti přijde kartonová krabice, do který nevidíš. Nevíš ani jeslti s tím nějakej pablb nehrál fotbal apod. Tady ti to hodí na pult a vidíš co kupuješ. Samozřejmě jestli to funguje poznáš až když to zapojíš, ale můžeš aspoň zkontrolovat, zda je vše na svém místě a není třeba něco ulomené.
 
Garrett
Tak to vypadá, že nová řada GTX 9XX je totálně vyprodaná. V Emerice totálně sold out, v Evropě se možná pár kusů najde, ale ty sou už dávno předobjednaný Smutný
Od 20.10 mam 14 dní zasloužený dovolený, tak doufám v zázrak...
 
Rumcajs
Jsi měl vzít tu z Alzy. Kdybys reagoval hned, měls to už doma. Teď píšou, že je 5 kusů na cestě. Můžeš si tam nastavit hlídacího psa, nebo předobjednat. Já takhle pořídil ten g-sync monitor. Tušil jsem, že to půjde na dračku. A taky že jo, byl asi dva dny, pak vyprodáno. Teď ho zas pár kusů mají, ale stojí o 3000 víc.
Non est specifica
 
Garrett
Rumcajs napsal:

Jsi měl vzít tu z Alzy. Kdybys reagoval hned, měls to už doma. Teď píšou, že je 5 kusů na cestě. Můžeš si tam nastavit hlídacího psa, nebo předobjednat. Já takhle pořídil ten g-sync monitor. Tušil jsem, že to půjde na dračku. A taky že jo, byl asi dva dny, pak vyprodáno. Teď ho zas pár kusů mají, ale stojí o 3000 víc.


Kdyby měli někde poblíž pobočku, tak no problemo. Ale takovou věc si prostě posílat poštou nenechám.

EDIT: Koukám, že ta MSI je asi zabitá. Myslíte má smysl brát kartu od jiného výrobce (asus/gigabyte) nebo počkat?
Upravil/a Garrett dne 13-10-2014 12:38
 
Rumcajs
Mám ty MSI karty rád. Ten chladič se povedl a je relativně tichej. Doma mám jednu 670 a jednu 780 s tím samým chlazením.
Nicméně ASUS i Gigabyte poskytne obdobnou kvalitu. Nemám zkušenosti se Zotac, Gainward, EVGA atd. Jestli seženeš ASUS či Gigabyte, asi neváhej. ASUS má ten svůj DirectCU chladič a Gigabyte zas ten Windforce. Obojí chladí dobře a tiše. Stran kvality jsou na tom podobně.
Non est specifica
 
Garrett
Nakonec jsem objednal GIGABYTE GTX970 G1 Gaming. Termín dodání by "měl" být čtvrtek.
Poměrně obsáhlé zhodnocení proběhlo na PCtuningu http://pctuning.t...tu?start=1
ASUS nejmenší výkon ale nízká hlučnost, Gigabyte pravý opak, MSI zlatej střed. Ale ty rozdíly jsou opravdu minimální.

Délka karty - 30cm je pro mě naopak výhodou, alespoň bude karta blíže přednímu větráku, takže zase o něco menší teploty.

Ve spoustě diskuzích se řeší pískání cívek, nicméně při hraní mám nasazené sluchátka a od okolí jsem dokonale zvukově izolován Úsměv A kdyby něco, má 3 roky záruku.
 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

30-04-2024 10:19
Teď se tyká všude. Každý je familierní jak kdybychom všichni spolu pásli husy.

29-04-2024 20:53
Tem Teamspeak jedete trojku nebo pětku? Mně se nechce nikam registrovat.

29-04-2024 20:44
Jsem zapl discord. FUJ! Proč mi tam všechno tyká? To je tak nezdvořilé a neuctivé.

24-04-2024 12:25
-Vzrusuju te? - -Docela jo, jsi krasna zenska a chtel bych byt tvuj princ. - -To je pekne. Ale na to jsem se neptala. Potrebovala bzch yjistit, jak se yapina ceska klavesnice. Pomuyes mi?

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF (s pluginem kačera)+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

34,800,688 návštěv