May 22 2024 00:48:09
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
Hoper
A jelikož 160GB na systém je luxus (v tuto dobu i pro W7), tak si tam udělej několik oddílů (pozor, ne pionýrských) a narvi si na ně jak ty W7, tak i ty XPsa :))
A určitě ti zbude místo i na Linux ;)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
Pavel
Fíha, takových odpovědí Úsměv .. Díky za cenné rady. Ještě k těm diskům, není mi moc jasné jak to myslíte systémový/datový, kde je ta hranice co patří na který..
Windows půjdou na systémový, o tom není sporu. Filmy nebo fotky z dovolené půjdou na datový, to je taky jasný.... Ale kam pak instalovat programy jako třeba IL2, 3DSMax, ACAD, ProE a podobě? Některý zlobí pokud nejsou v C:/Program Files a třeba IL jede v poho odjinud.
A ještě, je na systémový potřeba taková velká kapacita? Stačilo by třeba 250 GB ? Sorry že se ptám jak jetel, svůj poslední počítač jsem kupoval před sedmi lety.
Jinak systém se dá snadno změnit. Zatím pojedu na XP32bit a až mi přestanou stačit, přeinstaluju.
Gentlemen, mlha nad kanálem se zvedá.. Jo, a první sestřel se nepočítá. Tím se jen vyrovnává účet za sebe...
 
Topper-Czech
Kde je ta hranice mezi disky? To bude dost individuální. Po všemožném experimentování jsem nakonec dospěl k tomuto:

HDD A
Pouze jeden oddíl - Všechno na něj! Systém, stránkovací soubor atd..., mimo vlastních dokumentů. Ty je dobré pro systém naodkazovat ze standardního umístění na umístění na jiném HDD.

Nemusíš si dělat starosti s tím, že ti někdy v budoucnu při obnově syst. disku (i oddílu) nebude nějakej soft stávkovat. Vytváření dalšího oddílu pro stránkovací soubor je možné, ale nějaké zrychlení jsem nikdy nezaznamenal, takže u mě NO.

HDD B
Může být rozdělen na více oddílů. Je to "Skladový disk" - slouží pro veškeré dokumenty. Tenhle disk je méně zatížený než disk "systémový" = možná delší životnost a menší náchylnost k nechtěným ztrátám dat.

HDD C
Jeden oddíl. Klidně i externí disk. Vždy mnohonásobně větší, než součet kapacit HDD A + HDD B. Zálohový disk - zálohují se na něj data ze všech aktivně užívaných disků. Obsahuje také zálohující image disku po instalaci systému apod. Tento disk by měl být namáhán přistupováním na něj co nejméně. Kdo si dat cení, hodí sem dva HDD do RAID pole.
 
http://www.e-airport.wz.cz
3IAP_Dryjo
hosi, je tady urcite plno expertu (a jinych soudruhu, ze), a proto se ptam budu kupovat tak do pul roka notes, hranice je pro me rozchodit na tom ROF a treba Mafii 2..pozor- rady typu- nekupuj notebook, bohuzel nepomuzou..moc dekuju predemMrknutí
 
Paulus
Malý souhrn na pořízení nového PC pro hry s důrazem na IL2:
Čtyřjádrový procesor – ANO, ale pro IL2 je zbytečný – hra pustí jen do dvou jader!
4GB na RAM – ANO, tím pádem je nutný OS-64. (Kdo nezkusil Win7-64 neví, o čem mluví!)
2x HDD nutné! Samostatný HDD na OS a na zálohu dat. Na OS by stačilo 250GB, menší už je neekonomický.
Grafická karta – doporučuji řadu nVIDIA 4xx. Umí už DX11. Brzy bude nutností.
POZOR! Dle mé zkušenosti sim IL2 v GK GTX460 zlobí – seká se! NEDOPORUČUJI nastavovat Vertikální synchronizaci na VYPNUTO. Hra se seká tak, že je nutno často restartovat PC. Doporučuji nastavení na „Použít nastavení pro 3D aplikace“. Sice FPS nejde přes 60, ale Stuttering je snesitelný.

Pozn. na okraj: mám pocit, že nastává soumrak sim IL2. Na moderní GK či PC už nestačí


Zdroj – minimálně 550W, raději více. Moderní hardware je žrout. A co když budu chtít dvě GK?Šklebící se
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
Lala
Dle mé zkušenosti s GTX460, IL2 naprosto v pohodě a bez problémů naplno. Mrknutí
 
Vilik
Kupovat si novej počítač na i2 je naprostej nesmysl.
Pro ostatní hry je optimum 4 jádrovej procesor, 4GB ram a moderní grafika.
To ostatní už je jedno.
Kupovat něco dražšího jsou vyhozený peníze.
IL2 běží na plno i na dva roky starym notebooku s grafikou ati 2400XT
 
606_Temp
pokud hraješ offline 800x600
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
TozziFan
Ještě před půl rokem jsem lítal na 3 roky starym
ASUS A7C
Intel CPU T2300 1,66MHz
2,0GB RAM
ATI Mobility Radeon X1450
1440x900 na max. nastavení

Tedy čistou 4.09m a UI 1.2. Po příchodu UP2.0 jsem ale musel investovat do nové mašinky Mrknutí
 
Vilik
Když píšu na max, tak tim myslim na max a s rozlišenim 1280x800
Na RoF bych pořídil notebook s core i5, 3GB RAM a grafikou ATI 5650+ nebo nVidia GTS 350M+
Pak by to snad mohlo běhat obstojně.
 
SVK_Mechan
Pls poraďte odborníci!!!
Cca v únoru 2012 bych chtěl koupit nové PC. něco jsem našel, ale samozdřejmě mi to někdo složí, tudíž nebudu přeplácet. Dávám to sem proto, protože chci hlídat ceny až neco kde klesne na únousno mez.
Něco jsem našel ale potřebuji Váš názor a doplnění co by bylo nejlepší.

Podmínkou je Grafická v současnosti GF 590 a celý systém ať maká na 1600 nejlépe na 1800 Mhz( jestli to dnes něco takového je) HDD žádných 7200ot/min ale 10000 ot/min.

Hlavně ať to jede jak po másle a vše je vyvážené. Třeba procák se nesmí flákat, grafárna musí využít všechen potenciál, o pamětech a základní desce nemluvě.

Ten procák 6 jádrový nefim Má to budoucnost např pro CoD? atd?

http://www.uloz.to/8544713/herni-pc-intel-i7-980x-extreme-doc
Upravil/a SVK_Mechan dne 05-04-2011 12:07
 
WT_Horrido
V únoru 2012? Úsměv

武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
Rufu
Já myslím že HDD s 10tis ot. je k ničemu .Všichni už máme 3. generaci SSD.Šklebící se
Upravil/a Rufu dne 05-04-2011 12:46
 
1stCL_Fucida
Hele, takhle blbě sepsanou poptávku jsem neviděl snad roky Úsměv

Spíš napiš cenu, do které se chceš vejít.
"Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt."
 
saldy
Mně už v tomhle ujel vlak, už bych si dnes netroufl skládat pc, pokud bych kupoval hotovou sestavu,tak jedině nějakou zrecenzovanou třeba na webu extrahware. V únoru 12 to je skoro za rok, vedení se může zase ujmout třeba Vision a nebude to možná ani takový monstrum jako nv580 Mrknutí
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
606_Temp
V únoru 2012 budou nové generace grafik a top procesory z dneška se dostanou na úroveň mainstreemu a budou nové. Jestli chceš komp až v únoru, tak se optej v lednu ;-)
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
SVK_Mechan
1stCL_Fucida napsal:
Hele, takhle blbě sepsanou poptávku jsem neviděl snad roky Úsměv

Spíš napiš cenu, do které se chceš vejít.


tak +- 50-60 tis. bez monitoru
 
310_Pip
ehm a proc az unor 2012?? Zamračený opravdu se zeptej az mesic pred koupi jak pise Tempik...
k tem penezum - pokud do toho chces vrazit tolik penez, tak si serad jednotlive komponenty do PC od nejdrazsih a nakupuj Cool

a ted trochu vazne: kup si i7 4jadro, k tomu 8-12GB RAM, SSD disk jako systemovy + nejaky na data a grafiku muzes koupit dle preferenci, NV nebo Ati kolem 10-12tisic a taky nezapomen na slusnou desku a zdroj (min 700W), nevsiml jsem si esli budes chtit i monitor, ale to je myslim ta nejednodussi volba... Mrknutí
www.311raf.com/images/signature/sig_Pip.jpg
Vous etes des femmes,des esclaves,des chiens.Je crache sur vous!
Hoka hey!
 
http://www.310raf.com/cs_wing_hangar.php
606_Temp
PC za 60K(bez monitoru) znamená vyhodit 20-30 tisíc oknem. Rozdíl výkonu mezi PC za 30 K a za 60K je 10 %. Osobně si myslím, že rozumnější volbou je pořídit PC (bez monitoru) za 20K a za dva roky koupit třeba novou grafiku, která bude stát půlku toho, co původně plánovaná a bude mít vyšší výkon/nižší spotřebu/nové funkce.
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
SVK_Mechan
Tak já to tak nesleduju ten pokles cen. Ale jestli je ten výkonový rozdíl cca 10 procent, tak to se fakt neoplatí Mrknutí
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

21-05-2024 07:41
Zkusil bych se zeptat na fóru 310raf.com

19-05-2024 10:25
Akutní máte někdo fotku Spitfiru 313.SQN s invazními pruhy? A mohl bych ji vidět? Nemám jedinou ...

15-05-2024 22:10
2 z 16 snad to stihnu na termín. Ale ty pruhy jsou děs.

15-05-2024 21:49
Nesnáším proužky o šířce 46 cm! Děs. A ani jeden to nemá stejně!

09-05-2024 09:43
Thou shalt not bear false witness.

08-05-2024 22:45
A nebo naopak? Takove "you" je i pro jednotne cislo a preklada se jako "ty"?

07-05-2024 20:34
Angličané si jenom vykají. Takove "you" je i pro množné číslo. Tedy v češtině se vždy překládá jako "vy".

06-05-2024 11:24
Ještě Paulusi napiš že "takoví angličané si jenom tykaji." Úsměv

05-05-2024 18:15
Ale hovno. Co je správné, určuje společnost a její kultura.

03-05-2024 11:15
Vykání je následek nepochopení formy vlády pozdních římských císařů. Koncem Římského císařství spoluvládli čtyři vládci. Proto byli oslovován jako celek. Tykání je správné.

34,918,527 návštěv