April 23 2024 10:03:26
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 5

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Kokes
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Poraďte s kúpou PC
Paulus
O GeForce GTX 1050 Ti GAMING 4G, 4GB GDDR5 jsem taky uvažoval. Dnes je za cca 5000,- příliš drahá, na to co umí. Reálná cena je pod 4000,-Kč. Počkej až se ta hysterie s bitcoiny přežene. Pak za ty peníze koupíš lepší kartu!
základna Loc: 49°43'52.703"N, 16°26'5.3"E
 
1stCLKowalsky
Díky za informace.Ceny GK sleduji a popravdě je to zlodějina,kartu reálně za 4000kč prodávat za 6000kč není vůbec good a to platí u Nvidia.Situace u radeonů je ještě horší,buď nejsou a nebo jsou nekřesťansky drahý.Počkám do léta ale ty paměti koupit můžu než budou stát ještě víc,původně jsem je kupoval za 1200 a dneska už stojej 1700kč.
 
Rumcajs
Prosím vás klucí, kdo vás okrádá tou zlodějinou? Nechcete se zamyslet nad tím, proč to je drahý a kdo tu cenu vytváří?

Je mi trochu smutno z toho, že zjevně netušíte. Ty GK jsou drahý z několika důvodů.

1) Vývoj. Nojo, vono to něco stojí, mít technologickou firmu na světové úrovni.
2) Daně. Daně jsou svině, víme.
3) Bitcoin a jiné virtuální bubliny. Tohle je zásadní, hráči si přímo konkurují s těžaři.

Nicméně nic z toho není zlodějina, ani nic nekřesťanského. To je prostě trh.

No a ve finále mi fakt není jasné, jaké pohnutí mysli vede člověka k tomu, aby o něčem, v čem se nevyzná, prohlásil, že reálná cena je 4000, když se to běžně prodává za 6000 a je to vyprodaný. To už chce asi hodně rozčilení.
 
Zifi
Rume jako vtip dobré. Myslím, že tobě je jedno jakou ptákovinu plácneš. Hlavně že se máš s kým přít. Zamysli se nad tím co jsi vlastně řekl a v pohodě to můžeš zase smazat. Myslím, že už když jsi to psal, tak si sám věděl, že je to blábol z nudy a chtíče se z někým o něčem argumentovat
 
Zifi
A nebo jsi opravdu najivní. Ten trh je záměrně pokřivený. V překladu zlodějna
 
AJaromir
Nevím, jestli je to zlodějina nebo ne, každopádně Nvidia se ohrazuje, že jejich uživatelské grafické karty GeForce typu GRID jsou hlavně pro hráče a ne pro těžaře kryptoměn nebo jiné (profesionální) účely, pro které mají karty Quadro nebo Tesla, jenž jsou naopak přímo specializované na výpočetní výkon místo grafického výkonu a dobře zvládají double precision floating point.

Proto na aktuální situaci reagují vytvořením nových grafických karet se zámkem proti zneužití karet k těžení kryptoměn a podobné účely nijak nesouvisející s gamingem.

Proto zde nastává otázka o "zlodějině." Ono totiž Nvidia není jediný, kdo nastavuje cenu jejich produktů. Jsou to hlavně těžaři kryptoměn, kdo okrádá hráče. Ale doufám, že ta bublina splaskne, a budou se snažit prodat své draze koupené karty, aby prodělali co nejméně.

Tohle výrobce nebo prodejce nijak neovlivní, než oním zámkem. Cena reaguje přirozeně na nákupní sílu a plnost skladů. Nemohou za aktuální situaci.
Upravil/a AJaromir dne 16-03-2018 11:48
 
Rumcajs
Zifi, ty na to levičácké myšlení jednou zajdeš.

Hele postupně.
1) Kdo tě o co okrádá? Tvrdíš spolu s dalšíma, že to je zlodějina. No tak kdo tě okrádá? Nebo kohokoli jiného? Nevíš? Nejsi schopen říct? Pak odpovím já, nikdo tě neokrádá.
2) Kdo stanovuje cenu? V normální společnosti si cenu stanovuje prodávající. Kupující nemá žádné právo mu do toho kecat. Vyjímky z toho pravidla jsou stanoveny pro monopol. Monopol ale není to, o co tady běží. Kupující má svoje nezpochybnitelné právo to za nabízenou cenu nekoupit. Doporučuju toto právo houfně využívat.

Tak já mám prostě srandu z lidí, kteří ty dva triviální body nechápou. Kteří netuší, že když prodává někdo jiný, oni mu do ceny můžou kecat tak maximálně tím, že to za tu cenu nevezmou.
 
Fiks
V normální společnosti si cenu stanovuje prodávající.


Začněme příkladem. Grafická karta Nvidia GeForce GTX1070 má doporučenou cenu 380 dolarů. V listopadu loňského roku se průměrně prodávala za 470 dolarů a nyní je v nabídce běžně za 600 i 700 dolarů. U jednoho z největších amerických prodejců počítačových komponent Newegg se nedostanete pod 890 dolarů, přičemž například na BestBuy, kde jsou karty za nižší ceny, jsou beznadějně vyprodané.

Zdroj: https://technet.i...rdware_nyv
 
Zifi
Já tyhle souvislosti naprosto chápu a jsem schopen říct. Ale nemám energii ani čas to tady rozjíždět. Praktický všechno se dá zohnout, tak aby to hrálo pro můj názor a naopak. To přesně děláš ty. Nemá to žádný smysl. Navíc kdyby tady někdo napsal, že je to jen ukázka trhu. Tak ty jsi schopný napsat. Že to tak není a že je to zlodějna. A začneš s přednáškou. Navíc nikdy nepíšeš nic konkrétního a odkazuješ se na přílišnou z složitost souvislostí, kterou člověk nemůže dohlédnout bez specifických znalostí problematiky. Neber to zle. Já Tě mám rád. Ale rozjíždět s tebou diskusi nemá cenu. Protože jsi možná větší demagog než já
 
Rumcajs
Prdlajs demagog. Žádný komplexnosti nerozjíždím. Dvě prosté otázky. Žádná odpověď, to je vše. Navíc úplně konkrétně píšu, co stojí za cenou. Práce, daně a bitcoin. A nikde krádež.
 
saldy
Před dvěma lety jste mi tu doporučili Gigabite 1060 s 6GB a jsem s ní furt maximálně spokojenej. Platil jsem za ní 8600,- a teď koukám na Heurece jí maj za 9500,- Je to možný?
ijncluny.estranky.cz/img/original/405/mig19ccc.jpg
 
http://www.sturmovik1946.estranky.cz/
AJaromir
Saldy, je to způsobené aktuální nákupní silou, za níž mohou hlavně těžiči kryptoměn. Zároveň s tím souvisí i nedostupnost operačních pamětí, na které už čekám 2 měsíce a minulý pátek mi napsali, že je budou mít první týden v Dubnu. Důvod je ten, že výrobci čipů nemají kapacitu na to, aby krom zakázek na grafické karty vyráběli i čipy do ostatních komponentů.
Upravil/a AJaromir dne 16-03-2018 13:28
 
Rumcajs
saldy napsal:

Před dvěma lety jste mi tu doporučili Gigabite 1060 s 6GB a jsem s ní furt maximálně spokojenej. Platil jsem za ní 8600,- a teď koukám na Heurece jí maj za 9500,- Je to možný?
No to tu teď probíráme. Je to tlak na trhu způsobený bitcoinem a dalšíma virtuálníma měnama. Videokarty se používají pro těžení bitcoinů. Stavějí se na to farmy počítačů, žere to mraky energie a vzniká tak virtuální hodnota. Díky tomu, že bitcoin tak podražil, se z těžení stává výnosný obchod. A tedy těžaři virtuálních měn skupují grafiky ve velkém. Celosvětově to vyvolává nedostatek videokaret. Tedy ceny rostou. Na solidní GK můžeš dát skoro libovolnou cenu a on už to někdo koupí. Navrhované řešení je vyrábět výpočetní karty specificky pro těžaře a grafické karty od toho nějak odtrhnout, jako zamezit těžení na kartách pro gamesení. Osobně si nemyslím, že to je řešení. Řešení vidím spíš v tom, že se buď trh nasytí sám, nebo do hry vstoupí regulace virtuálních měn a nasycení se pomůže ve směru od peněz.
 
magot
Fiks napsal:

V normální společnosti si cenu stanovuje prodávající.


Začněme příkladem. Grafická karta Nvidia GeForce GTX1070 má doporučenou cenu 380 dolarů. V listopadu loňského roku se průměrně prodávala za 470 dolarů a nyní je v nabídce běžně za 600 i 700 dolarů. U jednoho z největších amerických prodejců počítačových komponent Newegg se nedostanete pod 890 dolarů, přičemž například na BestBuy, kde jsou karty za nižší ceny, jsou beznadějně vyprodané.

Zdroj: https://technet.i...rdware_nyv


Tak defaultně v čechách je GK Nvidia 1070/ 1080 (+ - ti) minimum, takřka žádné. Prodejci jako alza, czc, mironet je ani nemají ..
https://technet.i...rdware_nyv

především ženy si stěžují Šklebící se
[img]https://s25.postimg.org/x5ja4ecan/image.jpg[/img] is not a valid Image.
Upravil/a magot dne 16-03-2018 13:45
 
Richi
Tak zrovna ženy mohou být myslím v klidu.
Spolu s kartou si nakoupí pár plat vajec a několik kilo másla, blíží se Velikonoce, a celková cena se srovná s tou předvánoční.
A teď mě napadá, možná, že ti lstiví těžaři loni kupovali vejce a máslo a karty berou až letos.
 
1stCLKowalsky
Ale já chtěl jenom vědět,jestli jako náhrada za GTX 660 bude ta GTX1050Ti dobrá.Nebo popřípadě podobná od AMD.Sestavu mám 4 roky a na celou výměnu PC nemám finance a ani nechci.Procesor podle zecenzí na to moje hraní a občasné lítání bude ještě nějakej čas stačit.Popostrčím to těma ramkama a grafikou nebo ne.SmutnýSmutný
 
Baron
Jo.
Hals - und Beinbruch!
 
Fishbed64
1stCLKowalsky napsal:

Ale já chtěl jenom vědět,jestli jako náhrada za GTX 660 bude ta GTX1050Ti dobrá.Nebo popřípadě podobná od AMD.Sestavu mám 4 roky a na celou výměnu PC nemám finance a ani nechci.Procesor podle zecenzí na to moje hraní a občasné lítání bude ještě nějakej čas stačit.Popostrčím to těma ramkama a grafikou nebo ne.SmutnýSmutný


Ano jako upgrade je GTX1050ti k te tvoji i5 vcelku dobra volba a je to znatelne vykonejsi karta oproti GTX660(vykonem je gtx1050ti presne na urovni GTX680 nebo GTX960)navic 4gb vram taky prijdou vhod.
Jinak v soucasny dobe se da na Aukru sehnat GTX1060 3gb za ceny okolo 6500kc coz bych taky zvazil bejt tebou ,GTX1060 je podstatne vykonejsi karta(nekde az o 70%)oproti GTX1050ti.
 
1stCL_PETRAS
Zdarec piloti...

Mám nyní toto želízko :

Intel i5 7400, Nvidia 1050Ti, 8GB RAM, Win10 (legal :-), 64GB SSD, 1TB HDD a starej zaprášenej JOY.

Uvažuju o koupi IL2BOS. Pojede to na tom ? Já myslím, že by mohlo...

Díky Mrknutí

P.S. PUBG online 60FPS
 
Fishbed64
1stCL_PETRAS napsal:

Zdarec piloti...

Mám nyní toto želízko :

Intel i5 7400, Nvidia 1050Ti, 8GB RAM, Win10 (legal :-), 64GB SSD, 1TB HDD a starej zaprášenej JOY.

Uvažuju o koupi IL2BOS. Pojede to na tom ? Já myslím, že by mohlo...

Díky Mrknutí

P.S. PUBG online 60FPS


Ano pojede uplne v pohode v 1080p na high by to melo povetsinou jet na 60+,sam sem to na GTX1050ti zkousel cca pul roku zpatky a nemyslim ze nova verze 3.001 je nejak narocnejsi na gpu pokud nezapnes max nastaveni.

YouTube Video


 
Přejít na fórum:
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

22-04-2024 20:31
Njelepší je kombinace FF+uBlock ;-)

21-04-2024 09:36
No zatím ještě není. Neumí blokovat vyskakovací okna.

19-04-2024 23:01
jo, kačer je dobrej Úsměv

19-04-2024 17:04
No já asi přejdu na duckduckgo, až jej vyladí.

16-04-2024 11:52
To jsou Jaromíre defekty z realtime anti-anti-ads google teroru. Chyba není na tvém přijímači. Už před 3 rokama jsem Chrome definitivně odinstaloval a přešel opět po 20 letech na FF

12-04-2024 16:25
Pořídil jsem si Arctic Liquid Freezer III 360. Poměr cena/výkon asi nepřekonatelný. Uchladilo to 300W po dobu 10 minut.

07-04-2024 21:31
Taky vám v prohlížeči Chrome vyskakují artefakty?

19-03-2024 14:59
Mrknutí

16-02-2024 16:54
1stCL .. forever :-)

15-02-2024 13:46
Chtěl jsem tu napsat výborný fór o České poště, ale mám obavu, že by vám to nedošlo.

34,746,097 návštěv