June 13 2024 09:44:54
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 3

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,745
· Nejnovější pilot: Valenok
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Kingdom Come: Deliverance (spoiler alert)
310_cibule
alfik napsal:
Nejde mi bojovat. Prostě ta postava nic nedělá - někdy se podaří kryt štítem, ale jen někdy, a meč prostě nedělá ve dvou ze tří pokusů nic. I s plnou staminou. Bodnul jsem jednoho spícího loupežníka, ale stejně vstal a zabil mě.


Alfi, tohle myslím vyplývá z podstaty té hry. Jindra je kovářský synek, vůbec to s mečem neumí. Teprve usilovným tréninkem získává dovednosti. Na tom, jak jsi šikovný ty, moc nezáleží, tedy na začátku. Stejně jako s lukostřelbou, otevíráním zámků a tak. Prostě trénovat, trénovat, trénovat. Jindra se prý učí držet správně zbraně, zasazovat údery, krýt se... Ze začátku neumí nic. Je to docela zajímavý a každopádně neobvyklý přístup tvůrců hry.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
petsild
Vávra se musí Úsměv uškytat k smrti.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
magot
no jestli do sebe porád klopí tu sejvovici Šklebící se
 
petsild
Já o vlku a Vávra na čt24.
img25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DCS.jpgimg25.rajce.idnes.cz/d2502/15/15475/15475408_671c3d189a72430840e88702444950a4/images/DR_2.jpgimg33.rajce.idnes.cz/d3302/16/16984/16984634_736d48680dbea871c244e75c34d27f32/images/SClogom.jpg
 
alfik
310_cibule napsal:

alfik napsal:
Nejde mi bojovat. Prostě ta postava nic nedělá - někdy se podaří kryt štítem, ale jen někdy, a meč prostě nedělá ve dvou ze tří pokusů nic. I s plnou staminou. Bodnul jsem jednoho spícího loupežníka, ale stejně vstal a zabil mě.


Alfi, tohle myslím vyplývá z podstaty té hry. Jindra je kovářský synek, vůbec to s mečem neumí. Teprve usilovným tréninkem získává dovednosti. Na tom, jak jsi šikovný ty, moc nezáleží, tedy na začátku. Stejně jako s lukostřelbou, otevíráním zámků a tak. Prostě trénovat, trénovat, trénovat. Jindra se prý učí držet správně zbraně, zasazovat údery, krýt se... Ze začátku neumí nic. Je to docela zajímavý a každopádně neobvyklý přístup tvůrců hry.

Fajn. Jenže mě stojí kšefty.
1) Nemůžu najít ve vesnici nikoho kdo by znal "Kulhavého", už jsem mluvil se všema a s farářem jsem (spolupracoval) až do rána a na mši a vůbec (nechci spoilovat). Takže nedodělatelný q. a to příběhový (hlavní).
2) Mám najít vzácný šutr na svatbu. Vím PŘESNĚ kde je - je v truhle - a odlákal jsem i loupežníky (to je ten případ s tím píchnutým ve spánku). Ale nemám šperhák a na celé mapě nemá šperháky žádný obchodník. Fakt je (koukal jsem se na video abych věděl jestli jsem to zeslonil já), že já jsem Kuneše vyřešil jinak než rvačkou, a na techtle mechtle s tím parchantem mlynářem seru. Ať si krade sám, zmetek. Takže proto asi nemohu koupit lockpicky, jenže do té zasrané truhly se jinak nedostanu.
3) Mám několik q. které se nedají udělat bez boje - typicky jdi tam, pobij loupežníky, dones jejich ucha abys dostal prachy. Jenže já to nemůžu udělat protože nemůžu bojovat. Trénink nepomáhá. Když jdu na trénink, tak to není trénink ale výprask. Ten vojcl do mě půl hodiny řeže jak do žita, já z toho nemám žádný progres, pak se naseru, ukončím to a jdu střílet zajíce.

Fakt báječná hra. Sere mě to o to víc, že jsem se Vávry zastával, tady na SVK. Ať jde do prdele - ta hra je buď zabugovaná, nebo je těžší než Dark Souls. Ta mi šla - i když jsem chcípal. Tahle mi prostě nefunguje jak by měla. Nebo je to specál pro masochisty... I Dwarf Fortress bych vyhrál snadněji než jednu rvačku s pobudou. A nejspíš i rychleji.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
Rumcajs
Alfíku, to co popisuješ je klasika. Ta hra není simulátor jako letecký sim. V leteckém simu máš pravidla aerodynamiky a střelby atp. A v rámci těchto pravidel si dělej, co umíš a dokážeš. Simulátor středověku tohle není. Je a vždy to bude tak, že autoři tomu dali nějak komplexní děj, ale jakmile z toho uhneš, jsi v zóně "hic sunt leones". Tu hru prostě musíš hrát způsobem, jak byla zamýšlena. Respektive najít jeden ze způsobů, na který autoři mysleli. Holt se musíš přizpůsobit. Nebo to vyhodíš z okna.

Jasně, teoretické vysvětlení ti nepomůže. Prakticky ti taky nepomůžu, bo to nemám. Tak alespoň s tebou soucítím.
 
310_cibule
To se poddá, Alfi. Mě se ještě pořád nepodařilo zkrotit koně :-)

Zkoušel někdo nějaký ten gamepad? Nevím, jak ho namapovat.
Upravil/a 310_cibule dne 14-02-2018 23:33
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Ucho
Bojovat "skoro" ani není potřeba. Ted Vavra říkal v TV, že se to dá dohrát s max jedním zabitým, ale úplně bez vraždění, to že nevymysleli :-)
 
alfik
S tím ti můžu pomoct. Je to ve skut. nejjednodušší q. který jsem dělal. Nebudu ti říkat o co jde (protože je to celkem sranda Šklebící se tak ať si to užiješ). Ten štolba ti řekl že s jedním z jeho lidí si ten kůň rozumí. Tak si sním promluv, on ti řekne co na něj platí.
A platí to na něj stoprocentně Šklebící se šel jako beránek.
Já jsem podstatně dál - mám už nahráno cca 16-17 hodin. A zasekl jsem se, no... juknu na nějaká videa co s tím.
Nicméně fóra jsou plná stížností na boj a nemožnost koupit ty paklíče, nejsem sám. Takže to asi budou bugy.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
 
magot
Dá se zachránit ten Rackův meč?
 
310_cibule
Já si koupil paklíče i na Talmbergu, vod nějakého vobejdy jménem Votava. Jenže jsem je oba zlomil :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
clone9cz
Mira napsal:
... Momentálně mam u Výřečnosti ( úroveň 2 ) a Charisma ( úroveň 5 ) nějaké mínusové červené body..Nevíte jak se jich zbavit ?

Tady na fórum bys umístil pár nahatejch bab a všechny negativní body by ti zmizely, ale u Vávry? Co on má rád? Kadibudky ?Jéžiš, co mně to napadlo.
 
http://www.wwii-illusion.net
clone9cz
310_cibule napsal:

To se poddá, Alfi. Mě se ještě pořád nepodařilo zkrotit koně :-)

Kůň je zvědavěj. Když se k němu otočíš zádama a budeš lelkovat, tak by měl dolejzat. Jestli tě bude ignorovat, tak si zajeď do čapího hnízda na exkurzi, krotíš totiž krávu.
 
http://www.wwii-illusion.net
Mira
A to já se teprve dostal k uvodním titulkům. Ale okrádat mrtvé rozházené kolem kostela byl fakt moralní sadomasochismus. Ještě nikdy jsem v žádné hře, neměl takové výčitky svědomí za svoje chování Šklebící se ( ani při střelbě na padák Šklebící se na WOL )
Jo v jedné recenzi jsem se dočetl, že se dají naučit nějaké riposty ( netuším o čem je řeč, předpokládám že pujde o nějaký šermířský balet ) u Bořka severně od Ratají. Hra vás tam ale sama nenavede, takže se může stát že tuto možnost přehlédnete.
Upravil/a Mira dne 15-02-2018 08:43
 
Tyler Durden
https://games.tis...nze-309248
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
Tyler Durden
A devadesátka: http://www.ceskat...u-i-studii
Když máš dostatek mýdla, můžeš vyhodit do vzduchu celý svět.
 
magot
ten "digitální" Vávra na té hostině u Racka se snaží bejt i vtipnej ..
 
310_cibule
Umíte to někdo s paklíčem? Potřebuji naučit/vysvětlit.
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Mira
Jednoduše jak jsem to pochopil ja : Nejdřív hýbeš myší až ta kulička zežloutne..tím jsi jakoby našel správnou polohu klíče a potom pomocí D otáčíš zamek, ale celou tu dobu musíš pohybem myši držet kluičku tak, aby byla stále žlutá..
YouTube Video


 
310_cibule
Hned večer vyzkouším :-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

12-06-2024 08:18
Za ty politické zcela určitě Úsměv

11-06-2024 18:46
On to pak, "Ten, jenž není", až přijde čas, předsedovi spočítá, za ty všechny bludný balvany Šklebící se

11-06-2024 12:29
Souhlasím s obojím. Jsemť duše mělká a pochybovačná Úsměv

11-06-2024 10:36
Kdo se snaží poučit, musí umět především pochybovat, neboť pochybnosti ducha vedou k zjevení pravdy.

11-06-2024 10:33
Zvyk nalézati ve všem všudy jen směšnou stránku je nejspolehlivějším příznakem duše mělké - neboť směšné leží vždy na povrchu.

11-06-2024 10:28
Znám i člověka, který věří na neposkvrněné početí Panenky Márie a dělá předsedu Spolku Sysifos. Takže nemáš kam se vzdálit.

10-06-2024 18:49
Těžko se od takových lidí vzdálit, jsou všude a rozptyl je víceméně rovnoměrný Šklebící se A jaká konspirace Jaromíre? Ať se pobavíme Úsměv

08-06-2024 14:53
A přitom jste vlastně stejní.

07-06-2024 16:55
Ne, můj cíl ho není vytrestat, ale co nejvíce se vzdálit od takových lidí.

07-06-2024 11:10
Jo, dej výpověď, tím ho opravdu vytrestáš nejvíce. Šklebící se

35,030,525 návštěv