The time flows and significant changes in our main project, Bodenplatte, are on the horizon. Lead engineer Andrey Solomykin has started the huge chunk of his planned work - air compressibility modeling at high speeds which is a must for the late war period when the aircraft speeds approached the sonic barrier.
At the same time another engineer, Roman Kovalenko, is modeling a new device type in our project - turbosupercharger. The main difference between a turbosupercharger and other superchargers we already modeled in other aircraft is the fact that it is powered not by the engine shaft, but by the turbine which is rotated by the engine exhaust. Therefore, the manifold pressure created by the turbosupercharger at different engine modes has a much more complex formula and requires a much more complex physical model. The first aircraft in our sim that will have this device is P-47D-28 Thunderbolt.
In the next update, we plan to improve numerous aircraft graphical effects and make minor improvements to the netcode. Meanwhile, Pfalz D.IIIa and Sopwith Camel are being developed for Flying Circus Volume I, the work on new WWI pilots animations has also started.
For Tank Crew, M4A2 "Sherman" and Pz. IV Ausf.G are in the works. Both of these tanks have interesting peculiarities and we hope to model most of them in the sim. Today we can show you the first WIP screenshots of one of them. In addition, the work on the detailed buildings for Prokhorovka map will be finished soon. We begin the AI development for player controllable tanks and will start the work on implementing additional tank systems and their damage modeling, tank commander functionality and tank radio communications.
Zdravím,po troch mesiacoch čo som nehral Bos,som tiež dostal oznam "Aktivovaný produkt byl odstraněn z Vašeho účtu služby Steam". Kupované cez eshop XY za sumu 16,9€.Rád by som vedel ako dopadli ostatní.Ja som podal reklamáciu na eshop, tí to poslali dodávateľovi.
Ďakujem.
Dnes jsem létal na WoL a hledal paragány, ty jsem nenašel ale už rozumím termínu "tajné nacistické zbraně". Každopádně video zasílám společnosti REVEL ať z toho vytvoří model, die glocke jim neprošel tak snad toto?
Tak buď to bylo UFO anebo létající pizza:-)
PS: blbě se to v této výšce s plně naloženou Peškou pronásledovalo, proto omluvte kvalitu.
YouTube Video
Má-li problém řešení nemá cenu se trápit, nemá-li řešení trápení je zbytečné.
Dobrý deň. Il-2 BoS mám len pár dní a hra ma pomerne uchvátila. Veľa informácií som načerpal aj z vašich diskusií a preto sa so svojimi otázkami obraciam na vás, odborníkov tak na simulátor, ako aj vojenské letectvo vo všeobecnosti.
Čo to som si odlietal na civilných simulátoroch, ale musím povedať, že som dosť nadšený z letového modelu v BoS. Proste pocitovo sa mi zdá byť "feeling" letu v tomto simulátore o dosť vernejší realite ako napríklad v FSX vrátane používania Accu-Feel. Grafika terénu aj počasia je tiež na úrovni bez nutnosti dokupovania doplnkov. Let sa dá proste užiť aj esteticky a simulátor navyše na mojej zostave funguje výborne na ultra nastaveniach. Poprosím skúsenejších a múdrejších o odpovede na tieto otázky:
1. Aj na základe toho čo som si prečítal tu u vás, som si na výuku vybral Bf 109 F-4, ako údajne najjednoduchšie lietadlo v simulátore. Vzhliadol som nejaké tutoriály, ale poprosím o upresnenie vzletu a pristátia: klapky pri take off nastavujem na 20, jemne pridávam plyn, lietadlo držím na dráhe pedálmi a po dosiahnutí cca. 180 sa odlepím. Podvozok zatváram prakticky hneď, klapky zaťahujem pri cca. 250. Je to korektný postup?
2. Pri pristávaní nastavujem klapky "pocitovo." Keď konštantne lietadlo znižuje rýchlosť pri zachovaní vztlaku, tak je to ok a pristanem. Stretol som ale s videom na yb, kde odporúčajú vysunutie klapiek pri landingu tiež na 20. Kým zas tipy, ktoré sa objavujú priamo v simulátore, nabádajú na plné vysunutie klapiek. Aký je teda správny postup?
3. Čo to je adjustable stabilizer a ovláda sa tým reálna mechanika v lietadle? Nechávam ho nastavený defaultne, tak neviem či o niečo neprichádzam.
4. Je bežné útočiť napríklad na pozemné ciele na klapkách? Lietadlo zníži rýchlosť a tým dáva viac času na mierenie a zasiahnutie cieľa. Je to korektný postup?
5. V civilných simoch som neriešil trackir alebo virtuálnu realitu. Pre plnohodnotné využívanie BoS je to však zrejme nutnosť. Proste orientácia je pri používaní klobúčiku na joyi príliš obmedzená a ide o závažný hendikep. Čo odporúčate? Stačí trackir s tým, že aj tak budem investovať do 27 inch. monitoru, alebo si rovno kúpiť oculus rift? Výsledná investícia bude tak či onak plus mínus rovnaká.
6. Je rozdiel v kvalite defaultných lietadiel v simulátore a collector planes? Otázka motivovaná skúsenosťou z civilu: rozdiel 737 PMDG a default 737 je v podstate ten, že kým prvé je lietadlo, druhé je akýsi neidentifikovateľný "stroj" a spoločné majú len to, že sa pohybujú vo vzduchu.
dene napsal:
4. Je bežné útočiť napríklad na pozemné ciele na klapkách? Lietadlo zníži rýchlosť a tým dáva viac času na mierenie a zasiahnutie cieľa. Je to korektný postup?
5. V civilných simoch som neriešil trackir alebo virtuálnu realitu. Pre plnohodnotné využívanie BoS je to však zrejme nutnosť. Proste orientácia je pri používaní klobúčiku na joyi príliš obmedzená a ide o závažný hendikep. Čo odporúčate? Stačí trackir s tým, že aj tak budem investovať do 27 inch. monitoru, alebo si rovno kúpiť oculus rift? Výsledná investícia bude tak či onak plus mínus rovnaká.
6. Je rozdiel v kvalite defaultných lietadiel v simulátore a collector planes? Otázka motivovaná skúsenosťou z civilu: rozdiel 737 PMDG a default 737 je v podstate ten, že kým prvé je lietadlo, druhé je akýsi neidentifikovateľný "stroj" a spoločné majú len to, že sa pohybujú vo vzduchu.
Odpovím jen na tohle:
4) Ano na klapkách to může být pohodlnější, avšak nikoli bezpečnější. Útočit na malé rychlosti znamená větší risk kvůli flaku nebo nepřátelským letadlům.
5) VR brýle zatím nemají dostatečné rozlišení pro uspokojivé vedení vzdušných soubojů. Je to zatím spíše handicap, i když pro mnohé velice pěkný. Track IR je stále finančně příznivější, není to na úkor ničeho a trochu to osvobozuje ruce.
6) Není. Rozdíl v letadlech je jen ten, co si vývojáři myslí že má být. Žádný "bonus" k výkonům u collector planes není.
Upravil/a CSW_Cassius Chaerea dne 03-09-2018 21:14
K tomu bodu 4. Ono z mé zkušenosti obecně klapky zvyšují vztlak a odpor, avšak snižují toleranci maximálního úhlu náběhu. Tady naštěstí pro LW obrovská výhoda ve slotech. Co se vzletu a přistání týče, tak tam moc neporadím. V BoX je v tomto ohledu trochu jiná fyzika, jak v DCS, kde se musí hlídat otáčky vrtule, aby nebyly ani moc malé, ani moc velké, jinak člověk válčí s opravdu velkým momentem vrtule, gyroskopickou precesí a silně neúčinnou směrovkou, kde řešení bylo zamknout ostruhové kolečko, dobře to na něj přitlačit a vykopnout pedál, co to dá. Vzlet býval bez klapek, klapky se dávaly 5-10 pro kratší vzlet. Přistání podle pravidel Luftwaffe muselo být na 3 body naráz, tam se asi hodí co nejmenší rychlost, takže i plné klapky.
Upravil/a AJaromir dne 03-09-2018 21:27
nejsem žádnej BOX specialista, takže spíš počkej na odpovědí dalších, nicméně
1) Není tam žádné těžší nebo snadnější letadlo, krom toho že má všeobecně BOX problém správně "simulovat" mechaniku ostruhy a starty s některými stroji připomínají grotesku,
lze se tomu přizpůsobit. Klidně skoč do yaka, laviny nebo fockewulfu a zvládneš to stejně snadno jako bifteka
Myslím že není v BOX nutné létat na "korektní" postupy, když nepoškodíš podvozek, klapky nebo se nezhroutíš v pádu či vývrtce, tak klidně startuj a přistávej bez klapek.
Odlep se podle citu, záleží jak máš taky naloženo ..
2) Viz. bod 1 - primárně podle létej citu, klapky nejsou nutné, max tak na přetíženej bombardér a HS-129!
3) Nastavitelnej stabilizér - tzn. efekt jako trim akorát se hýbe celý stab
4) Parkrát jsem to využil proti tankům, s Hs-129 když okolo nejsou AA. Nicméně je to blbost. Musíš co nejdříve zmizet z potencionálního dosahu nepřátelské palby a klapky to brzdí.
A pak si je můžeš snadno poškodit při dajvu pokud bys to dostatečně nekontroloval ..
Takže zase podle citu, když už to uznáš za vhodné, proč ne ..
malá výchylka klapek při útoku na pozemní cíle byla za války na některých letounech u některých leteckých sil využívána velmi intenzivně
šlo o útoky palubními zbraněmi prováděnými z malé výšky, ta technika se jmenovala "strafing" a malé klapky měly pro útočící letadla malý vliv na rychlost, ale do určité míry znatelný na AOA...
letadlo díky nim relativně drželo výšku ale nos byl při tom skloněn dolů, pilot tedy víc viděl a mohl i lépe střílet na pozemní cíle
ale jestli je engine BoX až tak dokonalý, pochybuji...
Ďakujem všetkým za vyčerpávajúce a hodnotné odpovede. Predsa len, trošku bojujem s tým, že mám naučené veci z civilného simulátora. Teda využívanie "papierovo" korektných postupov, príliš uhladený a "jemný let" bez krkolomností, ktoré sú vo vojnovom simulátore a lietaní zrejme úplne bežné Tak ale, teraz študujem základy: lietam letiskové okruhy, vzlety a pristávanie, touch and go, manévre vo vzduchu, útoky na pozemné ciele, kde sem tam niečo aj trafím do súbojov sa chystám keď si kúpim ten trackir, aby to malo šťavu.
Ešte jedna otázka. Zatiaľ mám len mapu Stalingradu. Ako som sa dočítal tu u vás ako aj na oficiálnom fóre, jednoznačne sa vyplatí kúpiť Kubáň. Ako je to s Moskvou? Tiež stojí za to? A ktoré nemecké lietadlo odporúčate kúpiť aj z hľadiska využívania v kariére na jednotlivých mapách? A oplatí sa lietať misie a kariéru single (aj keď na základe tunajších odporúčaní mám od začiatku nastavenú expert obťiažnosť), alebo hneď skočiť do MP a zbierať skúsenosti tam? A single využívať len na tréning, štúdium navigácie a pod.?
IL-2 Sturmovik™, Cliffs of Dover™, Pacific Fighters™ are trademarks or registered trademarks of 1C EUROPE, 1C-Multimedia, 1C ONLINE GAMES.
Other marks used herein are those of their respective owners.