Zatím odpalování nebylo potřeba. A vlastně ani není důvod si myslet, že by mělo být. Každýmu je jasný, že nukleární zbraně jsou prakticky nepoužitelný. Jakmile to použije jeden, odpálí to druhej a je po celým světě. Proto taky prošly nějaký ty smlouvy o zastavení nukleárního zbrojení. Oboum podstatným stranám došlo, že jim to už nic dalšího nepřináší, jen to stojí obrovské peníze. Taky proto za Gorbačova nereagovali na ten Reaganův plán hvězdných válek. Spočítali si celkem pragmaticky, že je to neohrožuje, protože to nelimituje jejich schopnost zničit celý svět.
Co se týká těch 8" mechanik a disket a počítačů k tomu, předpokládám, že nějaká část těch peněz na údržbu padne na firmu(y), co ty technologie drží zakonzervované a dodává jim náhradní díly a spotřební materiál. Když to uměli vyrobit tenkrát, tak dnes to nebude velký problém. Tyhle kontrakty se uzavírají včetně záruk a peněz na údržbu. Nikdo soudný si nedovolí udělat armádní zakázku bez podpory. Až ten kontrakt skončí, nějaký boháč bude moc smutný, protože takovouhle státní záruku na 40 let blahobytu bez starostí už asi nesežene.
Každýmu je jasný, že nukleární zbraně jsou prakticky nepoužitelný. Jakmile to použije jeden, odpálí to druhej a je po celým světě.
No ono je to vlastně ještě horší.
I kdyby odpálil "jen jeden", tak díky celosvětovým větrům by i ten jeden sám byl vystaven svému vlastnímu radioaktivnímu spadu... což je logicky politicky nepřijatelné. Takže "jen" zbraně na odstrašení... ale v té roli fungují dobře
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
To záleží na typu použité zbraně. Indukované záření je lokální a nemusí vás tedy zajímat a dle typu bomby mohou být ve spadu látky s poměrně krátkým poločasem rozpadu a pro útočníka to nemusí být vážný problém. Takže bych se toho použití tak nebál.
Vychutnat si někoho kdo atomovkama nedisponuje, nebo jich má málo, by mohlo být velice zábavné.
Osud šeptá bojovníkovi: "Nemůžeš odolat bouři" a bojovník šeptá: "já jsem bouře!"
Taky si myslím ty "lokální" taktické atomovky v řádu kilotun které jsou určeny pro ničení menších cílů jako vojenské základny se klidně mohou realizovat.
Např. jaderný útok na Severní Koreu není tak úplně nereálný.
A nakonec radioaktivní spad už nám na hlavu padal a přežily jsme ... YouTube Video
Spusťte regedit, navigujte do podklíče HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate, v něm vytvořte DWORD (32-bit), pojmenujte DisableOSUpgrade a nastavte hodnotu na 1.
[img]http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2015/09/650x341xScreenshot_9_10_15__10_19_PM-650x341.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.JnyJqhlfjT.jpg[/img] is not a valid Image.
Dále odinstalujte KB3035583 (pokud máte), po restartu zpět do Windows aktualizací, vyhledat aktualizace a na KB3035583 pravé tlačítko myši a skrýt.
Nakonec se zbavíme GWX v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX, v něm vytvořte DWORD (32-bit), pojmenujte DisableGWX a nastavte hodnotu na 1.
[img]http://keonesoftware.com/wp-content/uploads/create-disablegwx.png[/img] is not a valid Image.
Teď už by na vás Windows 10 nabídky neměly vyskakovat.
Upravil/a Aces_Wild dne 28-05-2016 15:16
Ani zákaz v registrech nedokáže zablokovat zlé Win10. Jediné jak předejít aktualizaci a zabránit jí, je pravidelně číst u každé popis podrobnosti a pak je přesunout do skrytých.
Taky jsem se s "Desítkama" v pohodě sžil. Jediná drobná potíž byla se Saitek driverama, kde drobet Saitek zaspal s vydáním driverů pro Desítky, ale to už je dořešené...
V rámci zabookování W10 pro PC, které se ještě nenarodilo, byl jsem nyní nucen instalovat nějaké W8PRO, co jsem koupil v nějaké akci s vélmi velkou slevou.
Abych na ně fláknul ty W10, zaregistroval a - zase smazal.
Lehce mne zarazilo, že mi W8 nebraly můj key, co mi MS poslali při potvrzení platby.
I neváhal jsem a obrátil se na podporu MS.
Tam mi ochotný mladík poradil, nechť se na W8 vys... a rovnou instaluju W10.
Ty že si s tím klíčem už poradí.
A poradily :)
Natlačování W10 mezi prostý lid je opravdu dost silné, a cpou to do nás jak jen se dá :)
Pamatujete dobu, kdy se "řvalo", jak je/bude člověk děsně omezený digitálním přenosem ve Vistách ? Kde se neautorizovaný obsah nepřenese ?
A jak že je to dnes ? Sedmičky jsou prohlašované jako jeden z velkých úspěchů MS... :) (A Sedmičky dělají to samé, co Visty)
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat. [samurajský pohled na zajetí]
Hopere, pokud jsi koupil OEM verzi, tak ti to na novém HW nebude fungovat. OEM je verze vázaná na ID základní desky, nikoliv s uživatelem. Stejně to tak bude i s upgradem. Naštěstí, pokud máš plnohodnotnou verzi operačnho systému W7 a výše, tak by mělo jít na aktivaci W10 použít i klíč z předchozího OS. K tomu omezování. Už jsem se lehce vyjadřoval v jiném tématu, ale tohle má souvislost. Nové HW, aby získali certifikaci pro W10, musí mít UEFI, secure boot a TPM modul, který se dá (zne)užít jako téměř neprolomitelná hardwarová protipirátská ochrana před používáním nelegálního digitálního obsahu nebo jeho modifikování. Problém je i v tom, že tímto způsobem ti výrobce HW může zablokovat možnost použít jiný HW nebo SW, než ten, který chce, abys používal.
Tak to úplně není.
Je rozdíl, pokud instalujete/upgradujete z OEM nebo Retail verze. OEM je víceméně na jedno použití, zatímco Retail licence přenositelná. Pokud bylo tedy vaše PC (u notebooku nepředpokládám upgrade základní desky) vybaveno OEM licencí Win7/8/8.1, pak upgrade na Windows 10 "dědí" OEM licenci.
Po první aktivaci je MS posláno ID hardwaru na který je daná licence vázána. V dalších případných reinstalacích na stejném HW pak již proběhne aktivace automagicky.
Retail verze plná:
- možnost přenášet licenci na jiný počítač
- nevyžaduje předchozí licenci Windows
Retail verze upgrade:
- možnost přenášet licenci na jiný počítač
- vyžaduje předchozí licenci Windows
OEM verze:
OEM verze je identická k plné verzi až na následující podmínky:
- OEM verze nenabízí přímou podporu u Microsoftu
- OEM licence je přímo vázána na hardware na kterém byla poprvé aktivována
- OEM verze umožňuje upgradovat jakoukoliv komponentu až na základní desku
- OEM verze nemůže být použita při upgradu ze starší verze Windows
Takže co se stane, když změním základní desku?
OEM licence je v háji. Retail licence se dá přenést.
Můj hardware ve stolním PC má co komponenta plnou kompatibilitu s Windows 10. Nemám TPM, UEFI BIOS volitelný, secure boot nepoužívám.
A mimochodem, pokud máte někde vyřazené např. staré notebooky s Windows 7 Starter edicí, ta licence se dá použít při čisté instalaci Windows 10.
Na závěr oficiální text z Windows 10 EULA:
b. Stand-alone software. If you acquired the software as stand-alone software (and also if you upgraded from software you acquired as stand-alone software), you may transfer the software to another device that belongs to you. You may also transfer the software to a device owned by someone else if (i) you are the first licensed user of the software and (ii) the new user agrees to the terms of this agreement. You may use the backup copy we allow you to make or the media that the software came on to transfer the software. Every time you transfer the software to a new device, you must remove the software from the prior device. You may not transfer the software to share licenses between devices.
Tak jsem to myslel. Ty jsi to jenom rozepsal. Jinak co se startu týče, mám zapnutý UEFI secure boot, protože jinak by mi správně nefungoval fastboot. Navíc je takhle systém chráněný před rootkity. Studený start do windows mám okolo 5-10 sekund. Proto to používám.
Wilde, Hoper psal, že jej již instaloval a aktivoval. Tudíž, již proběhlo svázání se základní deskou, pokud se jedná o OEM. Z toho vyplývá, že jej již nemá možnost nahrát na jiný PC. Takže jsem nelhal. Je nutné sledovat kontext.
IL-2 Sturmovik™, Cliffs of Dover™, Pacific Fighters™ are trademarks or registered trademarks of 1C EUROPE, 1C-Multimedia, 1C ONLINE GAMES.
Other marks used herein are those of their respective owners.