Chytráci nákup přes ruskou VPN jde, ale když se pak budete modul používat v rámci EU IP adresy tak je možnost že vám ho časem zase zablokují.
Počkejte si na slevy pro dělnickou třídu. Mě osobně nákup přes RU VPN přijde jako ubohost ...
Hlavně ten SW pak není legální, jen funkční...ale to nakupujícímu zpravidla stačí
Chytráci nákup přes ruskou VPN jde, ale když se pak budete modul používat v rámci EU IP adresy tak je možnost že vám ho časem zase zablokují.
Počkejte si na slevy pro dělnickou třídu. Mě osobně nákup přes RU VPN přijde jako ubohost ...
Hlavně ten SW pak není legální, jen funkční...ale to nakupujícímu zpravidla stačí
Njn, co by člověk neudělal pro pár kaček...
Každopádně, kluci krást se nemá, ani software... Sice je to nehmotné, ale to neznamená, že to nestojí čas a úsilí lidí co to vytvářejí.
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
Já to nechápu. Kradení softwaru je přece to když jde člověk na warezový server a tam si stáhne hru a autoři z toho nemají ani Ň. Pokud ale řeknete kamarádovi v Rusku ať vám tam software koupí, nebo si ho koupíte za Ruble tak to přece žádná krádež není... Spíš není pěkné jestli to v Rusku stojí podstatně méně a pro nás "bohatý zápaďáky" jsou tam nastřelené ceny. Třeba Microsoft dělá totéž v ČLR s Woknama, kde stojí pár dolarů a v ČR stojí tři tácy... Dyť ten soft je všude stejný a náklady na expedici (stažení) jsou stejné. Třeba GOG dovoluje zvolit si jestli chcete platit v dolarech nebo eurech (i když někde už to taky nende.) a to je fér... Přece jen v ČR nemáme ještě západní platy. (Někdo možná jo, ale spíš nee.)
Takže já nechápu jak vám vůbec může výrobce zablokovat používání zaplaceného softwaru ?!
Jestli to dobře chápu, pokud si to koupíte v Rusku, tak vám to zablokují... ju ?
Ne AI, jsi vedle jak ta jedle. Nejde ani tak o "Kradení softu" ale o jeho užití mimo licenční podmínky. Licence může omezit jak způsob užití, tak může mít teritoriální omezení, tak může omezit dobu užití. Je to věc dohody mezi poskytovatelem licence a uživatelem. Od toho máš EULA, který odsouhlasuješ a který má význam takové dohody. Pokud jsi to nečetl, nebo na to kašleš, platí staré dobré známé "neznalost neomlouvá". Pokud to víš a přesto na to kašleš, jsi prostě česky řečeno zloděj. Užíváš něco, na co nemáš právo. Jak si ten který soudruh danou věc vysvětlí vůči vlastnímu svědomí, je věc toho ono a potenciálně poškozených a v případě konfliktu pak orgánů. Kterých orgánů konkrétně, to je další docela zajímavá věc, ale ta přesahuje VWings.
Jo a mimochodem, SW si v podstatě nikdy nekupuješ. Kupuješ si licenci - to je "právo k užití". A že si to právo chceš vysvětlit jinak, než ti bylo poskytnuto, může být důvod k odebrání toho práva. Ostatně je to v licenčních podmínkách.
Nevidím to tak jednoznačně. Nejdříve je právo a zákony a až potom licenční podmínky.
A co konkrétně říká Ruské právo na takový případ? SW byl zakoupen s tím, že uživatel odklikl Ruskou EULA, předstíral, že je z Ruského teritoria (připojil se skrz proxy, aby skryl skutečnost) a pravděpodobně v EULA odkliknul územní omezení. Nevím, nečetl jsem EULA pro DCS v Rusku, ale asi to tam bude, ne? Že jde od začátku o přetvářku, bude asi jasné podle toho, že daný SW byl a je používán výhradně v Čechách. Že se tedy nejedná o obchodního cestujícího, který si bere na cesty svůj oblíbený sim, bude lze dokázat. Jaký konkrétní zákon se na to napasuje, aby to bylo v pořádku?
Samozřejmě jestli tam není omezení, je to OK. Pokud nemaj územní omezení, měli by asi jednu globální cenu.
Nerozčiluj se . Neznám právo ani netušim jak nakupovat v Rusku. Jen se mi vybavil případ odprodeje nepoužívaného softu v Německu ( tuším od Oracle ), přestože to licenční podmínky výslovně zakazovaly. Oracle dotyčnou firmu žaloval a měl smůlu. Citace: „Podle evropského soudu jsou licence softwaru dále přenosné, přestože v licenčních podmínkách je to zakázáno,“
kazdopadne tie ceny modulov su vpohode, akorat clovek si musi zvyknut, ze nemusi mat uplne vsetko. ja napr mam z WWII len P51D a mi to plne staci, nemusim mat dalsich X modulov aby som mal pocit, ze to je 'komplet'. kazdopadne kto chce vsetky, musi si nasporit.
jednoznacne mi tento pristup vyhovuje, staci mi proste jeden stroj z daneho obdobia.
to je ako s M2000. povedzme ze som pilot svk armady a lietam MiG29 (da sa zohnat celkom lacno ) a chcel by som lietat na M2000. no mozem si tak trhnut nohou a dufat, ze mi to na nejakom 'zraze' raz frantici pozicaju
Od toho je tu simulátor, aby si každý mohl vyzkoušet to, co v reálu těžko.
Nicméně souhlasím - doba, kdy fanda DCS "musel" mít každý modul co vyjde, je pryč. Tedy.... samozřejmě se najdou tací, co si koupí všechny, ale ruku na srdce - kdo z nich je bude všechny i létat, nedejbože ovládat? Kdo tu má 10+ modulů? A kdo se všemi létá?
Takže ty ceny nejsou tak strašné - nelze počítat počet modulů x 50 dolarů. Každý modul je vlastně "samostatná" hra v enginu DCS.
Tak za prvé, nic jsem nikdy neukradl, to mne uráží. Jo, jednou, když mi bylo třináct a v potravinách mi nechtěli dát celý paklík těch dřívek na zmraženou dřeň a já je potřeboval na stavbu své pevnosti Poctivě jsem si moduly zaplatil, a že to bylo v rublech ( některé )..no a. Když je ta možnost, proč ne. Znám spoustu lidí co takhle moduly nakupují. Když je cenová politika ED tak jak je, a ty rozdíly jsou celkem markantní..A že mi na to přijdou a zablokují zakoupené moduly.
Po dnešní zkušenosti s Mirage už se nemůžu dočkat, aspoň mne to nebude lákat do ní lozit I když zrovna Mirage šla domů v předprodeji za ojra..
Nerozčiluj se . Neznám právo ani netušim jak nakupovat v Rusku. Jen se mi vybavil případ odprodeje nepoužívaného softu v Německu ( tuším od Oracle ), přestože to licenční podmínky výslovně zakazovaly. Oracle dotyčnou firmu žaloval a měl smůlu. Citace: „Podle evropského soudu jsou licence softwaru dále přenosné, přestože v licenčních podmínkách je to zakázáno,“
Nejde o rozčilování, měl jsem dojem, že o tom něco víš a že bys tedy mohl něco víc říct. Ta citace se týká něčeho jiného, je to věc dalšího prodeje licencí. Tedy pokud někdo přestane SW používat, může ho dál prodat někomu jinému, i když to EULA výslovně zakazovala.
Jenže na Ruskou verzi koupenu v Rusku se asi bude vztahovat Ruské právo a tak když mu to zablokujou, nic s tím nenadělá. Tolik moje úvaha.
Když se kouknu do výpisu kolik mě jaký modul po slevě stal, tak je to několik modulů za 7,99$ a ten poslední nejdražší za 25$. Tedy ceny modulů mi pro Čecha nepřijdou nijak nedostupné a ojebávat to nakupováním za Rusa přijde jako zoufalost no.
A čekat na slevu není zoufalost?? Ale to jsme přesně mi češi, buď to vyčuraně ojebat, když to jde ( viz. můj případ, kdy jsem takto koupil celé dva moduly + Nevadu, zbytek jsem koupil za plnou čočku a upřímně přiznávám, že mne to štve) a nebo druhý případ..ala Kaufland ( kdy si počkáme na slevu a pak se spořádaně zařadíme do fronty, přesně jak ti důchodci u pokladen ) a o kupování přes ruskou IP se budem vyjadřovat jako o zoufalosti. Vždyt já za ty moduly v rublech, zaplatil víc než ty ve slevě v eurech , ale když nechceš čekat, že ..
Howgh toto téma je ztráta času..raději jdu zkoumat, proč s mojí Mirage za 40euro, na kterou si někdo raději počká až bude ve slevě, protože jsou tady blbci co si ji zaplatili v předprodeji, nemohu pořádně nic trefit tou zpropadenou IR střelou..
Upravil/a Mira dne 27-12-2015 10:44
Zoufalost není ani jedno. Jen jeden způsob legální je a ten druhý ne. Nic víc, nic méně. Stejně jako řidičák. Někde můžeš od 16, jinde od 18 a úplně jinde, když jsi holka, tak nemůžeš vůbec.
Jde jen a pouze o to, že myšlenka "To jsme nad tím systémem ale vyzráli!" není správná. Používáte software sice funkční, ale v rozporu s licenčními podmínkami, tudíž nelegálně. Pokud by tady byl uveden návod, jak to "očůrat", tak bude smazán. A to všichni vědí, jak neradi tady cokoliv mažeme, protože jsme líní
MiraCZ napsal:
Tak za prvé, nic jsem nikdy neukradl, to mne uráží. Jo, jednou, když mi bylo třináct a v potravinách mi nechtěli dát celý paklík těch dřívek na zmraženou dřeň a já je potřeboval na stavbu své pevnosti...
Ne nadarmo se říká, nikdy neříkej nikdy, kord když si to hned v druhé větě popřeš :-)
Každopádně před tebou smekám, jsi první člověk kterého znám, co si nestáhl nikdy žádný film ani mp3. (samozřejmě počítám omezenou množinu na lidi, kteří mají PC a připojení k internetu :-))
"Když umřeš, tak o tom nevíš, ale pro ostatní je to těžké. To samé platí, když jsi debil." ~ autor neznámý
Pánové, budete se divit, ale legální je oboje.
Směšujete totiž dva pojmy - zákony a licenční ujednání.
Jak zde již zaznělo, licenční podmínky NEJSOU NAD ZÁKONEM.
Kdyby tomu tak bylo, tak by:
1) nadnárodní firmy tak zoufale netlačily na přijetí zákonů které staví jejich práva nad zájmy a zákony zemí a občanů - zákazníků (což je mch hlavní důvod proč se jejich přijetí zase parlamenty brání)
2) nedocházelo by opakovaně k prohrám na str. firem při soudních přích mezi zákazníky a jimi (viz např. legendární případ kocoura sušeného v mikrovlnce či žalob výrobců cigaret a sladkostí).
Ty licenční podmínky jsou tak trochu jako gentlemanská dohoda: budeme se tvářit, jako že "setomá" a ono "setoňákudělá".
Ve sk. platí zákony o pohybu zboží mezi státy. SW, stejně jako třeba chleba, se samozřejmě SMÍ koupit v jiné zemi než pro kterou byl vyroben, akorát že v mezistátním styku platí ještě i jiné zákony, např. ty které zamezují dovozu některého zboží (např. anabolické steroidy jsou v některých státech EU volně k prodeji - třeba v ČR, zatímco v jiných, třeba hned vedle v SRN jsou zakázány a jejich dovoz je trestný jako by to byly drogy), a pak samozřejmě daňové a celní předpisy.
Pokud tedy dovezete SW z jiné země, a nedají se na něj aplikovat nějaké celní či daňové zákony, neděláte nic protizákonného.
Druhá věc jsou licenční předpisy, A tam platí, že licenční předpis platí pokud:
1) si tuto jeho platnost dokáže firma sama "nějak" vynutit - viz např. ban apod. - nejdál v tomto je asi systém el. distribuce, např. Steam který si to obšlehne podle "ajpiny"
2) není přímo proti nějakému zákonu země v níž došlo k porušení licence - typicky např. u nás platí že se soudní případy řeší podle místa bydliště či podle místa tr. činu, avšak vždy na území ČR, kromě taxativně vymezených případů o nich musí rozhodnout ministerstvo spravedlnosti (tzv. vydání k tr. stíhání apod.). Avšak v EULA bývá zpravidla taxativně určen soud např. ve městě Ixypsilonyja ve státě Prostřední Arizonotexasomaryland, no a to je v přímém rozporu s našimi zákony.
Takže - klidně kupujte kde chcete, riskujete akorát ten ban... morálně a právně jste v poho.
Jak to vím? Jednoduše. Mám známé a příbuzné kteří "pendlují", jak mezi Ruskem a ČR, tak mezi státy stř. východu a ČR, a občas jsem jim pomáhal právě vykomunikovat např. to, že se na Steam přihlašují (a nakupují na něm) z různých světa stran.
A tak vím, že to jde. Není to problém - ani pro Steam, akorát to chce tu komunikaci
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
IL-2 Sturmovik™, Cliffs of Dover™, Pacific Fighters™ are trademarks or registered trademarks of 1C EUROPE, 1C-Multimedia, 1C ONLINE GAMES.
Other marks used herein are those of their respective owners.