September 28 2024 06:19:34
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 11

· Piloti on-line: 0

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
Svět Virtuálních Křídel (IL-2 Sturmovik 1946, Cliffs of Dover, Rise of Flight) » IL-2 Sturmovik 1946 (letový bojový simulátor z období druhé světové války) /*PC série*/ » IL-2: 1946 - Neoficiální Addony a MODy
 Vytisknout diskuzi
Co přidat, upravit, vylepšit do Team Daidalos patche 4.1 "WISHLIST"
Pavel K
Ačkoliv do vydání patche 4.1 zbývá určitě ještě nějaký týden :-), přišlo mi zajímavé zjistit co by jste na místě Daidalosáků do patche přidali, upravili, vylepšili. V první řadě velká gratulace všem zainteresovaným, že 4.09 je konečně po těch měsících jako oficiální release. Ať se patch lidem líbí víc nebo míň po jeho vyzkoušení a porovnámí s doposud udělanými mody je alespoň pro mě jasné tohle.

Daidalos Team plusy a mínusy
++ jako největší plus považuju to, že někdo patch 4.09 dotáhnul do konce a dokopal Olega k oficiálnímu vydání a to že se Daidalos Team nebojí sáhnout do více méně fungující hry a kromě přidání map a letadel upravují QMB, nebo joystick setup, jen tak dál
+ rychlé načítání oproti modům, díky originálnímu zabalení do sfs souborů, v současné době se na mod scéně objevují také modpacky v sfs viz HSFXv4
+ samozřejmě Avie a Letov (s malým mínusem za pouze AI Š-328), a ostatní krásná letadla z patche, tak kvalitně provedených letadel se moderům moc nepovedlo, o kvalitních kokpitech ani nemluvě, až v poslední době se blýská na lepší časy.
+ nový volby do QMB (i když podobný je i jako mod s možností přidávat nové mapy)

- většina mínusů jsou spíš detaily a vizuální úpravy na které jsem si díky modům zvyknul, jako hezčí startovací obrázky, fonty. Původní zvuky zbraní a motorů sem ani nepočítám, ačkoliv jsem taky už zmlsaný soundmodem. Je mi jasný, že oficiální release se nemůže vydat se samply kdovíodkud posbíranými, to si mohou dovolit modeři.

Teď co bych uvítal za změny v novém patchi (je mi jasné, že spousta z toho co já nebo další budou navrhovat, nebude realizovatelné nebo bude moc složité, ale třeba se něco u Daidalosů ujme)
- Už po krátkém letu v Avii jsem si její obratnost zamiloval a určitě nejenom já bych přivítal nějaký akrobatický speciál jenom na polítání, klidně i dvojplošník, já vím že se jako akrobati používají třeba P-51, nebo je cvičnej Magister; stíhaček a bombrů je ve šturmovi habaděj (ale pár by se jich tam určitě ještě vešlo) přidejte nějakýho akrobata!
- Nový QMB je určitě bezva, nešla by ale do něho doplnit možnost přidávání si dalších map ať už původních nebo modových?
- Líbil by se mi intergrovaný Mat manager, tak jako je obrazovka s podrobným nastavením výzbroje, skinu letadla a pilotů, další podobná kde by se daly tak jako v Mat manageru daly měnit styly výsostného označení na křídlech, trupu, směrovce. Dosavadní systém je ve většině připadů použitelný a i historicky věrohodný, ale někdy úplně selhává třeba jako u Hurricanu I za RAF, kdy je na něm předválečné označení. Já vím, že to jde částečně vyřešit skiny nebo skinmodem, ale mat manager přímo ve hře by byl určitě elegantnější, mohla by tam být i možnost zobrazovat a "připisovat" si sestřely...
- A něco co mě opravdu hodně štve a co by mohlo jít opravit. Mosty se ve Full Mission Builderu umísťují na hladinu moře tj 0m. Olegovy ruské placky s nadmořskou výškou pár desítek metrů to rozházet nemohlo. Ale pokud jde o stovky metrů nadmořské výšky jako třeba na slovenské mapě je to horší, někdy to jde vyřešit více méně viditelným prohloubením údolí nebo postavením mostů jako zvláštních objektů (tyhle mosty ale auta a vlaky nemůžou používat) jindy jde postavit železnici přímo přes vodu a nad tím postavit most a vlaky jezdí skrz most. Pokud by šlo generátor mostů "přemluvit", aby mosty umístil na povrch terénu, jako techniku, objekty atd... mohlo by to tenhle mostní problém vyřešit.
- A k mapám ještě něco, kvalita textur je hodně dobrá, i díky modům, vypadá celkem realisticky, co krajinu hodně sráží jsou cesty, silnice a železnice. Ty přímky a nepřirozeně ostré zatáčky jsou k uzoufání. Pokud by to šlo, zvětšil bych měřítko map_t z 1pixel na 200m klidně i na stejnou jaký mají řeky t.j. 1px / 50 metrů. Mapy by se sice o dost zvětšly (slovenská map_t z 743kB na11,6MCool ale přechody textur by mohly být jemější, zatáčky u silnic kulatější. Řekám by slušelo i 1px / 25 (12,5) metrů, přece jenom nejtenčí současná řeka je 50 metrová (1pixelová) a ta skoro ani vidět není. Modeři se to pokoušeli řešit texturovými pláty s tenčími řekami a lepšími křižovatkami silnic a železnic, ale dávat dohromady větší mapy by tímhle způsobem asi nešlo.

Určitě příjdete ještě na dost věcí, co by pro nás mohl Daidalos Team zdokonalit, otázka ale je, jestli to půjde do šturma nějak dostat.
 
Hoper
ten první bod - existuje do ?oficiální? verze akro sugo.... obrať se na Čutoru
Porazit nepřítele a dát mu život může vypadat jako projev laskavosti,
ale ve skutečnosti to je to nejkrutější, co poraženého může potkat.

[samurajský pohled na zajetí]
ovarek.cz/hamster.gif
 
313_Vity
Objednávka byla sepsána,ještě něco si Pán bude přát! Pff
 
Topper-Czech
No to si piš, že si ještě bude pán něco přát. Minimálně zakomponovat PAT smokemod (v něm upravit způsob volby přepínání kamery) a BombBayDoors mod do ofiko patche. Samozřejmě oba dva mody fungující. K tomu přidat katapult a spokojenost. Dávat tam akro speciál, mno, nevím. To IAR sůčko mě moc nenadchlo, ale nožovej let mezi nafouknutýma pylonama na mapě Barcelony byl docela zážitek. A konečně doplnit sekci Údaje o vojenské technice Úsměv
 
http://www.e-airport.wz.cz
TozziFan
jj, je toho mnoho co by se mi líbilo v ofiko. Souhlasím s Toppperem, BombBayDoors a katapult. Dodal bych Bombsight Table nebo její modifikaci, která by se dala zapínat podobně jak mapa.
 
SVK_Mechan
Ať kouknou do UP 1.8 a je vymalováno.
 
Kocy24
jak jenom UP 1.8 ať se kounou do všech módu a bylo by vše ofikCoolŠklebící se
 
Panek
To kovadlinu, co má FW pod zaměřovačem, pryč.
 
olda Olde maly
Kovadlinu nechat, zaměřovač pryč Šklebící se
 
310_Gringo
Milý ježíšku.Přál bych si zesílit účinek půlpalců.DěkujůÚsměv
 
3BAP_Rohlos
310_Gringo napsal:
Milý ježíšku.Přál bych si zesílit účinek půlpalců.DěkujůÚsměv


Ano, tak to bych si pral take. No a toho lankastra teda...Úsměv
 
MIKA
no a Velouse taky Mrknutí pripadne Beauforta, Skuu, Battle, Albacore, Sunderlanda, Hampdena, B35 se zatahovacim podvozkem, Maraudera, Marylanda, Do 17 ...no Mrknutí
 
Kocy24
ZVP_MIKA napsal:
no a Velouse taky Mrknutí pripadne Beauforta, Skuu, Battle, Albacore, Sunderlanda, Hampdena, B35 se zatahovacim podvozkem, Maraudera, Marylanda, Do 17 ...no Mrknutí

Trochu jsem nepochopil B35 se zatahovacím podvozkem pokud myslíš Avii tak Avia B-35 se zatahovacím podvozkem nikdy nebyla to byla B-135ZamračenýVyděšený
 
MIKA
ok, tak B35 a B135 Šklebící se
 
Kocy24
ZVP_MIKA napsal:
ok, tak B35 a B135 Šklebící se

Ať tam rovnou dají celé Československé letectvo před válkou ne?Šklebící se
 
3BAP_Rohlos
Kocy24 napsal:
ZVP_MIKA napsal:
ok, tak B35 a B135 Šklebící se

Ať tam rovnou dají celé Československé letectvo před válkou ne?Šklebící se


Esi tam daji B35 a 135, tak uz tam skoro cely CS letectvo bude...Šklebící se

Srry za OT

Ja bych se primlouval hlavne za zvuky. Ty jsou v originalu k zbliti. A mela by to bejt podle me prvni vec na kterou se vrhnout.
 
Kocy24
3BAP_Rohlos napsal:
Kocy24 napsal:
ZVP_MIKA napsal:
ok, tak B35 a B135 Šklebící se

Ať tam rovnou dají celé Československé letectvo před válkou ne?Šklebící se


Esi tam daji B35 a 135, tak uz tam skoro cely CS letectvo bude...Šklebící se

Srry za OT

Ja bych se primlouval hlavne za zvuky. Ty jsou v originalu k zbliti. A mela by to bejt podle me prvni vec na kterou se vrhnout.

Jak skoro celí co třeba bombardéry?Šklebící se Ale ty zvuky bych taky chtěl aspoň trochu realistický
 
606_Temp
Já bych chtěl, aby měli britský RAF letadla rychloměry v MPH podle reálné předlohya ne v knotech Úsměv
Upravil/a 606_Temp dne 13-11-2009 16:48
"Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ Benjamin Franklin
 
http://no606.ic.cz/
LEON_CZ
A mapa Čech (tedy vlastně protektorátu) by taky nebyla špatná Mrknutí
 
http://www.virtualnipilot.cz/
Kocy24
to co si my tu přejeme je něco krásného ,ale kdo by to taky dělal toď otázka?
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,683,518 návštěv