September 28 2024 08:17:18
Navigace
IL-2 BoS Návody
1. Aktivace licence
2. Ladění .ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 BoS FAQ (pilot help)
IL-2 BoS FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
CLoD Návody
Postup instalace volitelných záplat
Nastavení ovládání (Aircraft.csv)
IL-2 Návody
IL-2 Sturmovik (verze)
1. Začínáme s IL-2
2. Ladění conf.ini
3. nastavení ovladačů
IL-2 Sturmovik FAQ (pilot help)
IL-2 Sturmovik FAQ (SW help)
Pilotovatelná letadla
RoF Návody
Planeset
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 15

· Piloti on-line: 1
Paulus

· Registrovaní piloti: 2,747
· Nejnovější pilot: carramba66
IL-2: Cliffs of Dover
IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover- krabice (box)
IL-2 Sturmovik 1946
IL-2 Sturmovik 1946 - krabice (box)
Rise of Flight
Rise of Flight - krabice (box)
Informace o SVK
Vlastníci a provozovatelé
Pravidla SVK fóra
Číst diskuzi
 Vytisknout diskuzi
Saitek Pro Flight Rudder Padals-nastavení brzdy
Tomik
trup napsal:
Ahoj, prosím tě nemůžeš ten návod postnout někam jinam? Na Saiteku čekám už 4hodiny na aktivaci registrace.Smutný


IL2 doesn't support separate toe breaks.
The only way, how to use both toe breaks (but with the same function) is to edit the settings.ini file located in your IL2 Users directory\your profile.
The section is:
[HotKey move]
AXE_RX JoystickDevice1=trimelevator
AXE_RY JoystickDevice1=pitch
AXE_RZ JoystickDevice2=rudder
AXE_U JoystickDevice1=flaps
AXE_X JoystickDevice2=brakes
AXE_Y JoystickDevice2=brakes
AXE_X JoystickDevice0=aileron
AXE_Y JoystickDevice0=elevator
AXE_Z JoystickDevice1=-power

I've added red line (my pedals have ID2, X axis for left, Y for right pedal and Z for rudder).
The only "problem" is, if you go to controls in game, edited entry will be lost. The workaround is setting "read only" attribute to this file...
Don't forget to delete this attribute if you want to add/delete/change assignments in game, and add this line again if you do that.
 
trup
Tomik napsal:
trup napsal:
Ahoj, prosím tě nemůžeš ten návod postnout někam jinam? Na Saiteku čekám už 4hodiny na aktivaci registrace.Smutný


IL2 doesn't support separate toe breaks.
The only way, how to use both toe breaks (but with the same function) is to edit the settings.ini file located in your IL2 Users directory\your profile.
The section is:
[HotKey move]
AXE_RX JoystickDevice1=trimelevator
AXE_RY JoystickDevice1=pitch
AXE_RZ JoystickDevice2=rudder
AXE_U JoystickDevice1=flaps
AXE_X JoystickDevice2=brakes
AXE_Y JoystickDevice2=brakes
AXE_X JoystickDevice0=aileron
AXE_Y JoystickDevice0=elevator
AXE_Z JoystickDevice1=-power

I've added red line (my pedals have ID2, X axis for left, Y for right pedal and Z for rudder).
The only "problem" is, if you go to controls in game, edited entry will be lost. The workaround is setting "read only" attribute to this file...
Don't forget to delete this attribute if you want to add/delete/change assignments in game, and add this line again if you do that.


Dík jdu na to.Vyděšený
 
Rufu
Ty nevybíráš lavý a pravý motor pro točení na zemi?Mrknutí
 
trup
BP_Rufu napsal:
Ty nevybíráš lavý a pravý motor pro točení na zemi?Mrknutí


Problém je , když je jeden motor kaput.Mrknutí
 
310_cibule
Tomíku, to je super. Zvláště ten prográmek IL2-JoyControl. Díky moc.

Nemáš ještě nějaká taková "udělátka"? ;-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
LesniHU
trup napsal:
1stCL Novotny napsal:
Nevím zda mi to pouze připadá,ale v Ilovi funguje brzda ve spojení se směrovým kormidlem. Pokud brzdíš a zatáčíš tak to zatáčí lépe než při použití samotného kormidla. Možná je to jen můj osobní dojem,ale možná to tak má il vyřešený. Zamračený


Obávám se, že mně to moc nepomůže.Smutný Když mám v chodu jen jeden motor, tak potřebuji pro točení brzdit jen jedno kolo. Když brzdí obě je to na prd.Pff
V ilovi je namodelovan system pouzivany v ruskych a britskych letadlech - jen jedna packa brzd, jejiz ucinek je rozdelovan na jednotliva kola podle polohy pedalu. Takze kdyz jsou pedaly v krajnim dorazu, brzdi jen jedna strana.
 
trup
LesniHU napsal:
trup napsal:
1stCL Novotny napsal:
Nevím zda mi to pouze připadá,ale v Ilovi funguje brzda ve spojení se směrovým kormidlem. Pokud brzdíš a zatáčíš tak to zatáčí lépe než při použití samotného kormidla. Možná je to jen můj osobní dojem,ale možná to tak má il vyřešený. Zamračený


Obávám se, že mně to moc nepomůže.Smutný Když mám v chodu jen jeden motor, tak potřebuji pro točení brzdit jen jedno kolo. Když brzdí obě je to na prd.Pff
V ilovi je namodelovan system pouzivany v ruskych a britskych letadlech - jen jedna packa brzd, jejiz ucinek je rozdelovan na jednotliva kola podle polohy pedalu. Takze kdyz jsou pedaly v krajnim dorazu, brzdi jen jedna strana.


Takže, jestli tomu správně rozumím, tak když vyhodím směrovku na doraz vlevo a při tom brzdím , tak mně brzdí jen levé kolo???Zamračený
 
310_cibule
Tomu rozumíš vcelku správně ;-)
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
BP_Tyrl
Já mám na druhé brzdě klapky a nemůžu si stěžovat.
 
310_cibule
Jak tam máš klapky? Jak je to namapované, aby se nevracely zpět?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
BP_Tyrl
Sešlapávám a klapky se vysouvají. Pouštím a klapky se vracejí. Stejně jako na kolečku, nebo šoupátku. Po chvilce traininku dost intuitivní.
 
310_cibule
Aha, takto tomu rozumím, ale například v případě vysouvání klapek v boji je to asi dost nepraktické, ne?
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
310_Podrs
Zamračený No právě,to se mi taky zdá že v boji vysunout klapky na nějakou určitou polohu,přitom vykopávat směrovku,to je o vykloubení kotníku,ne?
 
http://www.310raf.com
BP_Tyrl
Proč ? Nohou pohybuji dopředu do zadu a maximálně mám troch vytrčenou špičku. Nejlepší bude, když si to vyzkoušíte. Při brždění si nohu taky nijak nevykrucuješ.
 
Rufu
Je to čítr zabanujte ho Cool
 
WT_Horrido
Co čítr, hlavně je divnej. Šklebící se
武士は振り返らない
祖国を救うためが(我)ここにあり
 
310_cibule
No, asi si nechám raději klapky na "plynovce" MS Sidewinder2 FF, když už mám tu full real plynovku od CH Mrknutí
"Máte právo říkat cokoli. ... Právo být na veřejnosti za hlupáka je u nás garantováno ústavou. Ale právo něco vyslovit nedělá z toho výroku pravdu. Pravda se prokazuje nebo vyvrací porovnáním s fakty. Kdo tenhle princip nerespektuje, s tím je těžká řeč. Všichni smíme takovou diskusi odmítnout. To není zbabělost ani povýšenost, to je jen rozumné hospodaření se silami a časem."
 
KkUuBbOo
Dajú sa tieto pedále nastaviť aj na ovládanie auta??? Potreboval by som mať na X plyn a na Y brzdu a Z by som potreboval nejako deaktivovať pretože mi vždy pretáča volant. A tie osi X a Y mi nepridávajú a neuberajú plyn plynule ale tak ako keď držím šípku. Dá sa to nejako poprestavovať alebo je to len pre lietadla? Zamračený
 
Hanss
jezdím se saitekama LFS a no problemo, plyn, brzda, volant na myši Úsměv

zkontroluj si přiřazení os ve hře, příp. nastavení v profileru saiteku (nastavit osy jako analog, ne digital)
 
KkUuBbOo
Kde nájdem tie nastavenia saiteku ??? Zamračený
 
Přejít na fórum:
HANÁCKÉ SLET
HANÁCKÉ SLET 14.6.-16.6.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Nejste pilotem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
TeamSpeak3
cr597.teamspeak3.com:9254
Heslo: net

teamspeak server Hosting by TeamSpeak3.com
Rychlovka
Pro přidání zprávy se musíte přihlásit.

27-09-2024 11:19
Pokud ti co zvolím budou plnit svůj program, ať se klidně spojí i s Belzebubem.

26-09-2024 16:00
Kdokoliv bude v koalici s kýmkoliv. Jím nejde o smysl, ale o prachy a to politiky spojuje.

25-09-2024 16:44
Příští volby vyhraje ANO a bude v koalici s ODS. Ostatní strany budou v opozici.

23-09-2024 08:17
Prognostik z tebe už nebude. Úsměv

19-09-2024 19:18
Jelikož se blíží ten čas, tak bych jen skromně řekl: Nacionalisti všech zemí, vyližte si prdel! Šklebící se

13-09-2024 15:43
Kroměříž a Olomouc - Pravděpodobnost 3. povodňového stupně >90%

12-09-2024 16:09
A toto je noční můra Troubek: https://hydro.chm.
..ekt/307354

12-09-2024 16:04
No právě. Zem nesaje. A na Šumavě už staví sněhuláky. https://hydro.chm.
..eq=2505266


12-09-2024 10:36
jojo, voda na děsivý mlýn: https://www.inter.
..
Šklebící se

11-09-2024 21:27
Zítra v 7 to začne. Za 4 dny tu má spadnout víc srážek než za celý rok.

35,684,136 návštěv